Program tv na wtorek, 30.06.2015. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
(fot: media-press.tv/materiały prasowe)
(fot: media-press.tv/materiały prasowe)
Ostatni wtorek czerwca będzie gwiazdorski. W rolach głównych m.in. Robert DeNiro, Clive Owen, Naomi Watts czy Sean Connery! Sprawdźcie nasze telewizyjne propozycje!

Na dobry początek wtorkowego wieczoru polecamy historię Marii Stuart, królowej Szkotów. To porywająca opowieść o losach Marii Stuart, jednej z najbardziej intrygujących i charyzmatycznych kobiet w dziejach. Maria Stuart (Camille Rutherford) powraca do rodzinnej Szkocji po śmierci ukochanego męża - króla Francji. Kobieta ma zająć należne jej miejsce na tronie. Nie będzie to łatwe. Kraj został mocno nadwyrężony przez wojny. Ludzie są zmęczeni i sfrustrowani. Na domiar złego młoda władczyni nie do końca potrafi ułożyć swoje relacje z arystokracją. Obraz zachwyca zarówno od strony fabularnej jak i wizualnej. Polecamy wszystkim miłośnikom filmów biograficznych.
Maria, królowa Szkotów - HBO, godz. 18:10

Przed nami również film sensacyjny w gwiazdorskiej obsadzie. Clive Owen w roli agenta Interpolu, który musi znaleźć dowody świadczące o przestępczej działalności władz jednego z najpotężniejszych banków świata. Wraz z asystentką prokuratora generalnego Eleanor Whitman (Naomi Watts) starają się za wszelką cenę zdobyć dowody winy przedstawicieli jednego z największych światowych banków. Śledztwo prowadzi ich do Berlina, Mediolanu, Nowego Jorku oraz Istambułu. Bohaterowie odkrywają, że władze instytucji brały udział w praniu brudnych pieniędzy, handlu bronią, a także próbowały destabilizować pracę rządów. Znakomicie skonstruowany, trzymający w napięciu do ostatniej minuty film akcji dwukrotnie nominowanego do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia Toma Tykwera (Niebo, Biegnij Lola, biegnij, Pachnidło: Historia mordercy). Reżyser jest również autorem muzyki do filmu. Scenariusz został zainspirowany skandalem bankowym w Bank of Credit & Commerce International, który miał miejsce w latach 80. XX wieku.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
Bank - Polsat, godz. 20:05

Jeżeli macie ochotę na odrobinę kabaretu to zapraszamy do TVP Rozrywka. Dzisiaj piąty odcinek programu "KabareTOP czyli Kabaretowa Lista Przebojów" To cykliczny program mający na celu przypomnienie hitów kabaretowych, pojawiających się w wiosennej ramówce TVP. Charakter listy przebojów pozwala na udział widzów w kształtowaniu programu. To widzowie, dzięki głosowaniu, decydują o tym, który skecz przejdzie do kolejnego odcinka!
KabareTOP - czyli Kabaretowa Lista Przebojów - TVP Rozrywka, godz. 19:35

Chicago, lata dwudzieste XX wieku. Panują w Stanach Zjednoczonych prohibicja sprawia, że nielegalnie sprowadzany alkohol staję się podstawowym źródłem dochodów licznych organizacji przestępczych. Przemyt i dystrybucja trunków znajduje się praktycznie w ręku jednego człowieka- Ala Capone (Robert DeNiro). Do ujęcia żyjącego jak król i w zasadzie rządzącego miastem gangstera zostaje wyznaczony agent federalny Eliot Ness (Kevin Costner). Funkcjonariusz ma znaleźć dowody wiążące Capone'a z nielegalną dystrybucją alkoholu i doprowadzić do skazania przestępcy. Ness po pierwszych niepowodzeniach dochodzi do wniosku, że musi do pomocy dobrać ludzi nie tylko skutecznych, ale i wolnych od korupcji. Za radą doświadczonego policjanta Jima Malone'a (Sean Connery) pieczołowicie dobiera zespół, który pomoże mu osiągnąć cel. Film Briana De Palmy otrzymał cztery nominacje do Oscara. Statuetką uhonorowany został Sean Connery.
PRZECZYTAJ TAKŻE RECENZJĘ FILMU
Nietykalni - TVN7, godz. 20:00

I coś polskiego. Lata 90. Michał Kord (Marek Kondrat) po śmierci żony samotnie wychowuje córkę, Martę (Nina Roguż), która w dniu swoich 16. urodzin zostaje brutalnie zgwałcona i pobita przez trzech mężczyzn. Ojciec zmuszony nieskutecznością policji, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. "Prawo Ojca" to film, który łączy klasyczne kino akcji z ciekawym komentarzem społecznym. Choć inspiracja kinem USA jest oczywista, obraz Kondrata jest prawdziwie prowokujący. Na pytanie, czy ojciec ma prawo samodzielnie wymierzyć karę w sytuacji, kiedy wymiar sprawiedliwości tego nie robi, autorzy filmu odpowiadają najwyraźniej twierdząco. Sam Kondrat w wywiadach potwierdzał, że chciał stworzyć film odpowiadający powszechnemu przekonaniu o bezradności polskiego prawa i bezkarności przestępców. Za swój debiut reżyserski Marek Kondrat otrzymał nagrodę Jury oraz publiczności na festiwalu w Gdyni. Film został ponadto wyróżniony 4 nominacjami do Polskiej Nagrody Filmowej, Orła za muzykę Marcina Pospieszalskiego, scenografię Allana Starskiego, montaż Wandy Zeman i główną rolę męską Kondrata.
Prawo ojca - Stopklatka TV, godz. 21:55

Piąta część kultowych przygód Briana O'Connera i Dominica Toretto, którzy kochają szybkie samochody i życie na krawędzi. Brian O'Conner (Paul Walker) jest byłym policjantem, a Dominic Toretto (Vin Diesel) notorycznym przestępcą. Łączy ich wspólna pasja _ wyścigi samochodowe. Brian i jego dziewczyna Mia (Jordana Brewster) wywołują karambol, dzięki któremu udaje się wydostać Dominica z więziennego konwoju. Przyjaciele próbują ukryć się w Rio de Janeiro w Brazylii. Tam jednak podpadają bezwzględnemu biznesmenowi Hernanowi Reyesowi (Joaquim de Almeida), który pragnie ich śmierci. Film bijący rekordy popularności, czysto rozrywkowe kino, które zapewnia widzom potężną dawkę adrenaliny. Szybkie samochody, piękne kobiety, niebezpieczni mężczyźni i widowiskowe pościgi. czytaj więcej
Szybcy i wściekli 5 - TV Puls, godz. 22:50

Wielbiciele dokumentów także znajdą coś dla siebie. Na koniec dnia zapraszamy na szwedzki dokument o dwóch kobietach, które urodziły w tym samym czasie dzieci z zespołem Downa. W filmie opowiadają o swoich doświadczeniach z wychowywania dzieci. Szczególne metody pedagogiczne i różnego rodzaju ćwiczenia, zastosowane we wczesnym dzieciństwie są bowiem w stanie zniwelować część negatywnych skutków upośledzenia. Poprzez specjalną pracę nad dziećmi, bohaterki wraz z mężami wykonują szereg działań terapeutycznych, borykając się z chwilami zwątpienia, stresu i rozgoryczenia. Chwile te zastępuje jednak głęboka satysfakcja, wynikająca z dostrzegalnych, pozytywnych efektów terapii. Z biegiem czasu problemy wczesnego dzieciństwa zastępowane są przez konfrontację z decyzjami, narzucanymi przez system edukacyjny i opieki zdrowotnej, z którymi bohaterki nie zawsze są w stanie się zgodzić. Pomimo że wychowywanie dziecka z syndromem Downa wymaga wielu wyrzeczeń i organizacji całej aktywności rodzinnej wokół tej choroby, obie rodziny są zadowolone z dzieci, które stały się najjaśniejszym punktem ich życia, stały się dziećmi doskonałymi.
Dziecko doskonałe - TVP2, godz. 23:55

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn