"Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem". Jaki film otworzy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Tegoroczny 42. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto otworzy film „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”, który polską premierę będzie miał 27 października. Gala otwarcia TIFF będzie miała miejsce 7 września w Roy Thomson Hall. W wyreżyserowanym przez Janusa Metza („Armadillo – wojna jest w nas”) filmie zagrali: Shia LaBeouf, Sverrir Gudnason i Stellan Skarsgård.

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Jakie filmy będą walczyć o nagrody na festiwalu filmowym w Gdyni? [GALERIA]Zobacz więcej

Film trzyma widzów w napięciu, które doskonale pasuje do energii towarzyszącej nocy otwarcia Festiwalu w Toronto - powiedział Piers Handling, dyrektor generalny TIFF - opowieść o niezwykłym pojedynku, który na zawsze zmienił historię tenisa i wybitne role LaBeoufa i Gudnasona będą spektakularnym sposobem na rozpoczęcie festiwalu.

42 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto odbędzie się w dniach 7 -17 września.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.