"Czyja to kochanka?". Supermodelka i jej mężczyźni [RECENZJA]

Przypadkowy parkingowy za pieniądze udaje kochanka supermodelki, której prawdziwemu majętnemu kochankowi grozi rozwód i utrata majątku.

NASZA OCENA: 7/10

Pierre ma pieniądze i władzę, ma też piękną jak sen kochankę, znaną supermodelkę, Eleną Simonsen. Pewnego dnia zapomina o ostrożności i zostaje z nią sfotografowany. To pech, Pierre ma bowiem też żonę, która jest współwłaścicielką firmy… I teraz grozi mu rozwód i utrata milionów… Chyba, że uda się przekonać wszystkich, że na zdjęciu jest przypadkowo, a najważniejszy jest ten trzeci – przypadkowy parkingowy Francois, który za pieniądze Pierre’a ma, choć niezbyt mu to na rękę, udawać wielką miłość Eleny. Na początek modelka przeprowadza się do jego mieszkania…

Spod ręki Francisa Vebera wyszło wiele przebojów, chociażby „Zabawka”, „Trzech ojców”, „Kolacja dla palantów” czy „Plotka”. „Czyja to kochanka?” wpisuje się w ten nurt – film w niespełna miesiąc zobaczyło nad Sekwana ponad 3 miliony widzów. Trzeba jednak powiedzieć, że Veber kręcił już lepsze filmy. Tutaj mamy do czynienia z komedią romantyczną, co prawda podlaną satyrycznym sosem, ale zdecydowanie za mało jest w niej ostrej analizy społecznej, z której obrazy tego reżysera słynęły. Zaczyna się dobrze, jest demaskowanie klasy wyższej, zakłamania elit, ale potem „Czyja to kochanka?” zmierza już dość pewnie w rejony sprawnych komedyjek o miłosnych perypetiach z ich „kto się lubi, ten się czubi”, „serce nie sługa” itp. Nie jest to co prawda mdła i przesłodzona komedia romantyczna w stylu hollywoodzkim, ale po tej klasy reżyserze można było oczekiwać czegoś więcej, zwłaszcza, że dysponował imponującą obsadą – przebiegłego Pierre’a zagrał Daniel Auteuil, Francoisa Gad Elmaleh (Francois Pignon to postać znana z kilku innych dzieł Vebera, na przykład z wymienionej „Kolacji dla palantów” czy „Plotki”), żonę Pierre’a Kristin Scott Thomas, zaś współlokatora Francoisa, Richarda, Dany Boon. Poza tym zobaczyć można Virgine Ledoyen, Richarda Berry’ego czy samego Karla Lagerfelda!

Beata Cielecka

"Czyja to kochanka?" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV!

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.