"Dzień, w którym pojawiła się forsa". U kogo Dorota Wellman zostawi pierwszą walizkę z pieniędzmi? Nowy program telewizji TTV! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Już w najbliższą niedzielę zobaczymy Dorotę Wellman w rozpalającym skrajne emocje programie telewizji TTV „Dzień, w którym pojawiła się forsa”. To program, który zaczyna się od zaczyna się od finansowego trzęsienia ziemi. W każdym odcinku jedna potrzebująca rodzina znajdzie pod swoimi drzwiami znaczną kwotę pieniędzy. To przełomowy i niecodzienny program telewizyjny, którego bohaterami będą ludzie, na co dzień znajdujący się trudnym położeniu.

"DZIEŃ, W KTÓRYM POJAWIŁA SIĘ FORSA" - PREMIERA W NIEDZIELĘ, 19 LUTEGO, O GODZINIE 16.00 NA ANTENIE TTV

Tym razem jednak ktoś majętny wyciągnie do nich rękę z gotówką. Czy niespodzianka w postaci łatwych pieniędzy rozwiąże ich problemy? Sposób, w jaki wykorzystają gotówkę, będzie zależał tylko od nich samych. Uczestnicząca w projekcie Dorota Wellman będzie im służyć niezbędnym wsparciem, a w razie potrzeby i na wyraźną prośbę bohaterów programu, sięgnie po ekspertów i doradzi jak optymalnie rozdysponować gotówkę. Przez miesiąc wybranej rodzinie będzie towarzyszyć kamera i obserwować jak uczestnicy odnajdują się w nowej, zaskakującej rzeczywistości. To program, który zmieni rzeczywistość biorących w nim udział. Pytanie jak?

Kasia Stankiewicz - jak dba o urodę na co dzień i od święta? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W pierwszym odcinku nowego programu, walizka ze znaczną kwotą pieniędzy pojawi się pod drzwiami mieszkania Kasi i Marcina, pary dwudziestolatków, którzy wspólnie wychowują dwójkę dzieci. Do niedawna ich życie toczyło się spokojnie. Zarabiali co prawda niewiele, ale pieniędzy starczało na podstawowe potrzeby. Niestety, kilka miesięcy temu Kasia zachorowała i Marcin musiał zrezygnować z pracy, by zająć się partnerką, zadbać o dzieci i cały dom. Teraz żyją tylko z pieniędzy z programu 500+, a to nie wystarcza na potrzeby czteroosobowej rodziny. Zmuszeni są stale pożyczać pieniądze od najbliższych. Ich dług na dziś to cztery tysiące złotych.

Pewnego dnia pod ich drzwiami znajdzie się walizka z zawrotną kwotą pieniędzy, które mogą zagospodarować jak tylko zechcą. Co zrobią? Jak zareagują? Potrzeb w ich życiu jest wiele – mieszkanie wymaga remontu, brakuje im podstawowych mebli, ciepłej wody, nie mają szans na pójście do pracy, bo dzieci nie dostały się do przedszkola. Czym zajmą się w pierwszej kolejności? Jakie decyzje podejmą? Czy wpadną w szał zakupów, czy będą myśleć racjonalnie? O tym dowiemy się już w najbliższą niedzielę.

Tak o programie mówi Dorota Wellman:

To nie jest zwykły program. Pokazuje jakim wyzwaniem może być duża kwota pieniędzy, zwłaszcza dla takich ludzi, którzy ledwo wiążą przysłowiowy koniec z końcem. Czy wpadną w szał zakupów, czy zaczną planować ich wydanie z sensem, by odmienić swoje dotychczasowe życie? Czy roztrwonią wszystko w mgnieniu oka, czy postanowią uregulować zaległe sprawy, czy odmienią swoje życie? To oni decydują. My tylko podążamy za nimi, a to co obserwujemy potrafi zdziwić. Najbardziej poruszające jest to, że prawdziwe życie naszych bohaterów pisze scenariusze. Nie jestem władna, by im sugerować co mają zrobić. Mogę jedynie próbować coś podpowiedzieć, czy odwołać się do rozsądku, by pomyśleli o tym, co może być dla nich lepsze. A co z tym zrobią, jak potoczą się ich losy, będziemy mogli zobaczyć w odcinku.

Zobacz galerię
Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Marlena (gość)

    Witam, a jak się zgłosić do programu? Zgłoszenie trzeba wysłać i co napisać opisać swoją sytuację życiową?

    24.02.2017 11:09
  • Roma (gość)

    CHCIAŁAM ZAPYTAĆ GDZIE JEST MÓJ KOMENTARZ ? ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ ŻE NIE BYŁ ZBYT POCHLEBNY.I W DALSZM CIĄGU TWIERDZĘ ŻE TA DWÓJKA NIEROBÓW BRUDASÓW LEPIEJ WZIEŁA BY SIĘ DO PRACY

    23.02.2017 11:25
  • Wwra (gość)

    Myślę, że specjalnie dobrali taką rodzinę do tego programu. To są osoby które nigdy nie miały takich pieniędzy i poprostu oni nie potrafią nimi rozporzadzic tak by to miało sens. Nawet nie wiedzą od czego zacząć jakikolwiek remont. Skupili się tylko na swoich zachciankach. Trochę szkoda ich, że nikt im nigdy nie pokazał jak ma wyglądać dom i oni chociaż może i chcą to poprostu nie potrafią.

    22.02.2017 16:10
  • szczery (gość)

    pracuje zarabiam mam swój dom, własnoręcznie wybudowany, zarabiam 2500 miesięcznie żona drugie tyle i jest ok w dzisiejszym swiecie by miec 5 tysi do zagospodarowania miesiecznie wcale nie trzeba dużo. Oczywiście lepiej siedzieć, żyć za 1000ka miesięcznie i gówno robić, albo siedzieć w necie i gadać głupoty że "nie mam dajcie mi jestem samotna matką, konkubent nie robi ciągniemy socjal i nie dajemy rady!!! oni robią głupoty z tym hajsem ja bym zrobiła inaczej". Mam roczne dziecko - chodzi do żłobka z moją partnerką nie zamierzamy póki co brać ślubu - wolimy coś w domu/do domu zrobić, większość mebli robiłem sam jako stolarz, okna i inne gówna też sam, sciany stawiałem ze szwagrem DOM BUDOWAŁEM 2 LATA BEZ KREDYTÓW I POŻYCZANIA OD PARABANKÓW CIĘŻKĄ PRACĄ PO 480 GODZIN W MIESIĄCU. Ale najłatwiej usiąść i lamentować i narzekać, jak to kurwa wszystko drogo, panstwo mało daje, muszę rodzić 10 dzieci ! i papierosy takie droogie! Sram na takich ludzi z takim podejsciem, bo na zwykłej cieciówie w firmie ochroniarskiej jak moja ludzie zarabiają od 2000 wzwyż - częste szkolenia za które są premie, i inne możliwości, lepiej płakać jak to DJ Sebixx jp100proo i karyna tbmms chca hajsu za free

    22.02.2017 11:53
  • MAMUŚKA (gość)

    JA TEZ SIĘ ZGŁOSIŁAM DO TEGO PROGRAMU,I NAWET JEŚLI ZROBIĘ WSZYSTKO CO UWAŻAM ZA SŁUSZNE TO I TAK ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KTO BĘDZIE UWAŻAŁ,ŻE ZROBIŁBY TO LEPIEJ

    22.02.2017 02:58
  • Beti (gość)

    Tak 500plus czepiacie się wkładanie wszystkich do jednego worka "nie wszyscy tacy są" a młodzi jak niemają dobrego startu lub jakiej kolejek pomocy to jest im ciężko. Wiem coś na ten temat . Nawet jak im się uda to mają około70 lat. Życie jest niprzewidywalne naprzykład wypadek życie legnie w gruzach . Żeby zrozumieć biedę trzeba ją przeżyć. Jestem takim przykładem mam 32 lata a życie mie nie oszczędza ,a osiogniesie mojego celu to najmiej 30lat pracy. Panie redaktorze ta stroną nic mi nie dała żeby się dostać do programu , proszę o więcej wiadomości . Kontakt 723961040 . Pozdrowienia dla Pani Doroty fajny program.

    21.02.2017 00:50
  • Beti (gość)

    Tak 500plus czepiacie się wkładanie wszystkich do jednego worka "nie wszyscy tacy są" a młodzi jak niemają dobrego startu lub jakiej kolejek pomocy to jest im ciężko. Wiem coś na ten temat . Nawet jak im się uda to mają około70 lat. Życie jest niprzewidywalne naprzykład wypadek życie legnie w gruzach . Żeby zrozumieć biedę trzeba ją przeżyć. Jestem takim przykładem mam 32 lata a życie mie nie oszczędza ,a osiogniesie mojego celu to najmiej 30lat pracy. Panie redaktorze ta stroną nic mi nie dała żeby się dostać do programu , proszę o więcej wiadomości . Kontakt 723961040 . Pozdrowienia dla Pani Doroty fajny program.

    21.02.2017 00:50
  • idioci (gość)

    Czy wy serio nie widzicie, że to jest REŻYSEROWANE?? Oni chcieli zupełnie inaczej wydać te pieniądze ale telewizja kazała im szastać na prawo i lewo bo kto by chciał oglądać program, gdzie ludzie myślą? Po przeczytanych komentarzach widać, że wy wszyscy też nie myślicie! To jest ciąg dalszy programów typu "dlaczego ja" a ludzie myślą, że tak jak telewizja pokazuje tak było. Nie pokazali, że wydali tez na ubrania dla dzieci i inne potrzebne rzeczy bo przecież jakby tak było to Wellman nie miałaby kogo nawracać. LUDZIE MYŚLCIE,TO NIE BOLI

    20.02.2017 20:53
  • shogun (gość)

    Witam.....Obejrzalem program i widze ze telewizja zrobiła wszystko źeby zrobić show. ZAUWAŹCIE ŹE KIEDY KASIA IDZIE NA TIPSY NA ŚCIANIE W KUCHNI WISI NOWY PIECYK GAZOWY A KIEDY WRACA Z TIPŚÓW ZNÓW JEST STARY.Pewne fakty zostały przeinaczone.Wiem to bo znam tą rodzinę.Niestety pieniądze ich zgubiły.Okien nowych nie ma,Kaśka z dziećmi odeszła do innego.Napisał bym tu wiele co teraz się dzieje po programie ale lepiej pewne tematy przemilczę.Te pieniądze stały sie dla nich prawdziwą klęską.

    20.02.2017 20:21
  • kola (gość)

    Na patologię nie ma rady...gnuj smród i ubóstwo na własne życzenie. ..para nierobów z dwójką dzieci siedzą w syfie....co takim gnojom pomoże. ..nieroby i tyle ..ten osioł bybprawko zrobił kupili by jakieś auto ...tą chlewnie ogarnęła.... to NiE "królowie życia " rozpizd kasy papieroski xboksy tv 42'...to była ich życia szansa. ...każda kolejną też zmarnuja. ..do tego syfy jeszcze im pies potrzebny.....dipy nie ma gdzie umyć ale Xbox jest i fryzjer za 300zł POLSKIE REALIA

    20.02.2017 17:41
  • B. (gość)

    Mogli zrobić z tą forsą co chcieli. Mogła być dla nich szansą na lepsze życie. Zrobić prawojazdy, skończyć kurs zawodowy. Jedyna słuszna decyzja, to posłanie dzieci do przedszkola. Zanim dostali forsę, ona mówiła, jak to jej wiele nie jest potrzeba, że remont, ciepła woda itp. Tymczasem 20 tyś poszło, włosy zrobione a cieplej wody nadal nie ma... Słabo. I ze wskazówek Pani Doroty też nie korzystają. Ta historia raczej się dobrze nie skończy.

    20.02.2017 17:00
  • malineczka (gość)

    witam dla mnie to chore zeby takim młodym dawac kase ,zamiast tak jak inni wspominali wyremontowac umeblowac mieszkanie itp....a jest sporo rodzin naprawde potrzebujacych,ja jestem samotna matka z 20msc dzieckiem i ciezko mam ,wynajmuje mieszkanie mam zasiku 500 plus 350 alimentów chodze do pracy gdzie zarabiam 900 zl i co mam powiedziec ,jakos ledwo bo ledwo ale daje rade ,i to nie ja pierwsza i nie ostatnia jestem w takiej sytuacji ,a tu młodzi i nie daja rady nie widac aby ta kobieta była az tak ciezko chora zeby facet nie mógł isc do pracy,a ona na zakupy umie biegac.Kolejna rzecz kupuja bzdury playstation,ekspres do kawy ,ciuchy dla siostry itp....dla mnie jest to chore marnotrawienie kasy na bzdury zamiast na rzeczy przydatne w domu ,brak słów.

    20.02.2017 16:43
  • kami (gość)

    Program beznadziejny pieniądze powinno się dać ludziom którzy naprawdę ich potrzebują a nie leniwym gówniarzom siedzą w chacie to by chociaż posprzątali 2dzieci w syfie się bawi masakra. A on to poprostu typowy dupek nie wierzę że ona tak obłożnie chora żeby musiał siedzieć przy niej 24h.

    20.02.2017 16:21
  • redaktor (gość)

    Może chcielibyście zgłosić się do programu i wydać gotówkę na swój sposób? Szukamy rodzin z dziećmi, które są zainteresowane udziałem w programie. Zgłoszenia (krótki opis + zdjęcia) można wysyłać na adres: [email protected]

    20.02.2017 15:45
  • Kaska (gość)

    Wszystko fajnie pieniadze sa po to zeby je wydawac. Wiadomo dziewczyna chciala zakosztowac nowych ciuchow, paznokci, butow, ale jednego w tym nie rozumiem. Odkad sa te pieniadze ona dom ma w czterech literach nie mowiac o syfie w tym domu, a teraz to juz w ogole nie bedzie miala czasu cokolwiek zrobic, bo wazniejsze bedzie jak sie sexownie ubrac i udezyc na zabawe. O dzieciach juz nie wapomne .

    20.02.2017 15:19
  • Gosc (gość)

    Ludzie zrozumcie ze ten program nie jest po to zeby pomoc biednym ludziom, tylko po to zweby mial ogladalnosc i wzbudzal emocje. Sama jak zobaczylam pierrwszy odc malo soebioe wlosow z glowy nie wyrwalam. Takie sa realia Dzieci rodza dzieci, a patologia rodzi patologie.n Dac pare groszy od razu czuje sie jak Pan zamiast z pokora przyjac i cos pozytecznego z tym zerobic. Wydawanie nie zarobionej kasy nie boli. Przeciez On tam powiedzial, ze musial rzucic prace zeby zajac nie nia i dzziecmi. To jest jakis szok doslownie !!!

    20.02.2017 14:52
  • Salacja (gość)

    Rządzący powinni obowiązkowo obejrzeć ten program. Co prawda niczego odkrywczego w nim nie zawarto, zupełnie inaczej podchodzimy do zarobionych pieniędzy, inaczej do darowanych. 500+ działa w identyczny sposób. Pierwszą potrzebą biednego jest zakosztowanie luksusu. Proszę zwrócić również uwagę na to gdzie wydają pieniądze, są to duże obiekty handlowe. Podsumowując program, uważam iż z 500+ jest identycznie. Najpierw zakup pierdół, zachłyśniecie zakupami w hipermarketach i galeriach, oczywiście zakup samochodu (milion sprowadzonych używek), dopiero na końcu inwestycja w dom, mieszkanie. Te spostrzeżenia powinni wziąć pod uwagę mali przedsiębiorcy, nie nakręcać się wizjami bumu, który rzekomo miał przyjść wraz z 500+. Ciekawe czy chociaż do pracy pójdą. Być może i tego nie doczekamy. Kilkadziesiąt tysięcy mogło naprawdę poprawić ich byt, zwłaszcza że mieszkanie też im z nieba spadło.

    20.02.2017 11:16
  • Radomiankaex (gość)

    Dla tych, którzy krytykują 500+. Nie wrzucajcie wszystkich pobierających to świadczenie do jednego worka. Ci ludzie mieli te dzieci zanim program wszedł w życie. Jest to ogromne wsparcie finansowe i rzesze ludzi wykorzystują te fundusze z glowa. Ubolewam, że bohaterowie programu - znani mi - wykazują się maksymalna bezmyslnoscia, żeby nie rzec glupotą- po prostu. Dwoje nieprzygotowanych do życia, roszczeniowych małolatów. Przecież ona musiała urodzić pierwsze dziecko ok 16 roku życia. Jaki zawód? Jaka praca? A gość? Jakie wzorce ze swojej rodziny, na którą nadawał zresztą bez zahamowań..... Bez kasy się dogadywali, kasa jest i tragedia. Eh, szkoda gadać....

    20.02.2017 07:50
  • Olaxx (gość)

    Honor programu zostanie uratowany, jesli pozostała czesc pieniedzy zostanie im odebrana w kolejnym odcinku ... Moze na tym ten program polega, bo nie wierzę , ze ktos taki jak Pani Dorota wziełaby udział w programie, gdzie para nierobów i niechlujów rozwala pieniądze na Xboxy itd.

    20.02.2017 00:28
  • Olaxx (gość)

    Jestem zszokowana, ze Pani Dorota firmuje ten program . Po obejrzeniu pierwszego odcinka, stwierdzam, ze dla tego typu ludzi jedyną słuszną formą pomocy jest wyremnotowanie mieszkania, sfinansowanie innych potrzeb, tak jak w programach z konkurencyjnych stacji. W zadnym wypadku wręczenie gotówki !!! Wątpie, zeby znalazł się jakikowiek sponsor lub darczynca.

    20.02.2017 00:18
NowszeStarsze