"Dziewczyna z marzeniami". Letni filmik o marzeniach [RECENZJA]

Jak na reżyserski debiut Drew Barrymore nie jest źle, choć wyżyny sztuki to to nie są.

NASZA OCENA: 6/10

17-letnia Bliss mieszka w prowincjonalnym teksańskim miasteczku i marzy, by się z niego wyrwać. Pewnego dnia dowiaduje się o mających się odbyć w stolicy stanu wyścigach wrotkarskich Roller Derby i, w tajemnicy przed rodziną, postanawia wziąć w nich udział.

Od tego momentu wszystko się zmienia – zaczynają się ciężkie treningi (jako że wszystkie chwyty – jak rzucenie zawodniczki przeciwnej drużyny na bandę, zepchnięcie z toru, podstawienie nogi – w owych wyścigach są dozwolone, a nawet – przez publiczność – oczekiwane), zyskuje nowych znajomych, zakochuje się z wzajemnością w przystojnym chłopaku. Sprawy się komplikują, gdy rodzice Bliss dowiadują się, że ich córka wcale nie wzięła sobie dodatkowych zajęć w szkole, jak im to powiedziała, chłopak okazuje się niewart uczucia, a i relacje z dawną przyjaciółką ucierpiały. W dodatku zbliżają się ważne zawody, w których jej drużyna naprawdę ma szansę wygrać...

Film jest reżyserskim debiutem Drew Barrymore. Szczyty sztuki reżyserskiej to nie są, ale jak nas uczą filmy amerykańskie, nie od razu Kraków zbudowano. Bieg wydarzeń dosyć łatwo przewidzieć, jeszcze raz zostaliśmy utwierdzeni w tym, że warto mieć i realizować swoje pasje, warto nad sobą pracować i warto pielęgnować przyjaźń. Wszystko to w sosie sportowej rywalizacji i głośnych imprez. Trzeba dodać, że pomimo tego pedagogicznego przesłania nie jest to film dla młodszej młodzieży, ani tym bardziej dla dzieci, a to ze względu na momentami niewyszukane słownictwo i aluzje do seksu.

Ellen Page w roli Bliss jest naturalna, dosyć wyciszona, w rolę jej sztywnej matki dobrze wcieliła się Marcia Gay Harden (prawie chrzęści w uszach ta jej sztywność), reszta aktorów nie przykuwa uwagi.

Beata Cielecka

"Dziewczyna z marzeniami" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV!

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.