"Frantz" i "Podwójny kochanek". Dwa nowe filmy Françoisa Ozona w sierpniu w kinach! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Sierpień w polskich kinach należeć będzie do Françoisa Ozona. W kinach pojawią się aż dwa nowe filmy francuskiego mistrza!

Jako pierwszy, 4 sierpnia, dzięki Aurora Films, do kin trafi "Frantz". Ten kameralny obraz zebrał doskonałe recenzje na festiwalu filmowym w Wenecji w 2016 roku i można żałować, że tak długo musieliśmy czekać na polską premierę tego filmu. W produkcji główne role zagrali Paula Beer oraz Pierre Niney.

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.

Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

"Frantz". Och, życie kocham cię nad życie!Zobacz więcej

25 sierpnia do kin, dzięki Gutek Film, trafi najnowszy obraz Ozona, który został zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes, czyli "Podwójny kochanek". W rolach głównych zagrali Marine Vacth oraz Jérémie Renier.

"Podwójny kochanek" to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca "Basenu", "Młodej i pięknej" oraz "5×2" powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak "Dziecko Rosemary" czy "Wstręt". Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że "Podwójny kochanek" spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści "Lives of the Twins" Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

"FRANTZ" DO KIN TRAFI 4 SIERPNIA, NATOMIAST "PODWÓJNY KOCHANEK" NA EKRANACH ZADEBIUTUJE 25 SIERPNIA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.