"Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska w poszukiwaniu wolności. Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Już po raz dziewiąty Martyna Wojciechowska spakuje plecak i wyruszy na poszukiwanie fascynujących opowieści z nieodkrytych jeszcze zakamarków globu. Na jej podróżniczej mapie tym razem znajdzie się Ameryka Południowa oraz Azja. Nie zabraknie również ciekawych historii z Europy. Hasłem przewodnim nadchodzącego sezonu jest wolność.

Przez blisko osiem lat emisji programu ekipa "Kobiety na krańcu świata" zabrała widzów w niezwykłe podróże Po prawie pięćdziesięciu krajach, przedstawiając ponad siedemdziesiąt wyjątkowych kobiet. W nowym sezonie do listy miejsc, które odwiedzi Martyna, dołączą: Malezja, Mongolia, Pakistan, Japonia, Boliwia oraz Belgia.

Martyna Wojciechowska zatrzymana przez wywiad wojskowy Pakistanu!Zobacz więcej

W pierwszym odcinku podróżniczka odwiedzi Malezję i spotka się z członkami społeczności Badjao. Legenda głosi, że ich przodkowie posiadali skrzela. Znani również jako „ludzie-ryby”, słyną z tego, że na jednym oddechu mogą wytrzymać pod powierzchnią wody nawet kilka minut i bez żadnego specjalistycznego sprzętu nurkować na głębokość 20 − 30 metrów. Badjao, którzy spędzają całe swoje życie na łodzi, zapadają na chorobę lądową, gdy wyjdą na brzeg. Ich dzieci uczą się pływać zanim nauczą się chodzić. Mieszkają na łodziach albo w domach budowanych na palach. Dla nich dzień liczy się przypływami i odpływami - nikt nigdzie się nie spieszy, nie jest od niczego zależny. Martyna Wojciechowska odwiedzi miejscową znachorkę Dżirajnihę, która cieszy się ogromnym zaufaniem i szacunkiem. To dzięki niej podróżniczka poznała niezwykły świat Badjao, dla których prawdziwym domem jest morze.

Premiera pierwszego odcinka na antenie TVN już 10 września o godz. 11:00! Prapremiera "Kobiety na krańcu świata" w Travel Channel 9 września o godz. 11:00!

Myślisz, że była już wszędzie? Zdziwisz się, których krajów jeszcze nie odwiedziła! [WIDEO]Zobacz więcej

Źródło: przeAmbitni.pl/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.