„Latający Cyrk Monty Pythona” od 6 maja w Comedy Central! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W świecie komedii tytuł „Mistrzów Absurdu” od lat pozostaje zajęty przez legendarną grupę komików, którzy zrewolucjonizowali tę formę rozrywki. Miłośnicy gatunku będą mogli udać się w sentymentalną podróż w czasie oglądając „Latający Cyrk Monty Pythona” na antenie Comedy Central w każdy sobotni wieczór.

W chwili, gdy John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Terry Jones i Terry Gilliam zaczęli występować jako zespół Monty Pythona, definicja angielskiego humoru została napisana na nowo. Przedstawiana przez nich wizja porządku świata obróconego o 180° opierała się przede wszystkim na przemyślanym, zgryźliwym i absurdalnym żarcie. Pod ostrzałem kpin w swoich skeczach postawili m.in. królową, gwiazdy ekranu, polityków, chrześcijan, policjantów i zwykłych ludzi, nie zapominając przy tym o śmianiu się z samych siebie.

"Latający Cyrk Monty Pythona" po 35 latach wrócił na scenę [WIDEO]Zobacz więcej

Czwórka Anglików i jeden Amerykanin nie tylko tworzyli najbardziej groteskowe skecze w historii, ale również byli odtwórcami wszystkich ról. Każdy z odcinków „Latającego Cyrku Monty Pythona” to 30-minutowe zestawienie niepowiązanych ze sobą tematycznie skeczy przesiąkniętych satyrą i całkowitym absurdem. Ukończenie przez komików najlepszych szkół w Anglii, Cambridge i Oxfordu, pozwoliło im na stworzenie wysmakowanego i inteligentnego żartu sytuacyjnego, nad którego znaczeniem często należy zastanowić się dwa razy. Między skeczami pojawiają się animacje Terriego Gilliama, których elementy zapisały się w historii jako symbole komediowej klasyki.

Specyfika humoru ukazanego w „Latającym Cyrku Monty Pythona” celnie trafiła w gust polskiego widza. Niezwykłą rolę w zaprezentowaniu w Polsce niespotykanego formatu brytyjskiej grupy odegrał w latach 90’ Tomasz Beksiński, który był autorem pierwszego i uznawanego za najlepsze tłumaczenia tekstów grupy. To właśnie jego przełożenie językowe usłyszymy w odcinkach „Latającego Cyrku Monty Pythona” na Comedy Central – od 6 maja, w każdą sobotę o 21:00.

Premiera: 6 maja, godz. 21:00

Emisja: soboty, godz. 21:00 (2 odcinki)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.