Maciej Orłoś po 25 latach pożegnał się z TVP. Jak na przestrzeni lat zmieniał się dziennikarz?

Maciej Orłoś pożegnał się z widzami "Teleexpressu" po ponad 25 latach współpracy z TVP. Pamiętacie początki kariery tego dziennikarza? Wiedzieliście, że kiedyś nawet nie marzył, aby zostać prezenterem. Zobaczcie też, jak na przestrzeni lat zmieniał się Maciej Orłoś.

Maciej Orłoś urodził się 16 lipca 1960 roku w Warszawie. Planował zostać aktorem i ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Można powiedzieć, że po części spełnił swoje marzenie, ponieważ mogliśmy oglądać go w wielu filmach i serialach. Do ekipy prezenterów "Teleexpressu" dołączył w 1991 roku. Mimo że miał już 31 lat i doświadczenie aktorskie, to jednak nie przeszkodziło mu, aby stać się twarzą tego programu informacyjnego.

Życie prywatne

Maciej Orłoś jest synem pisarza Kazimierza Orłosia i wnukiem Seweryny Wilhelminy Orłosiowej z Mackiewiczów. Był trzykrotnie żonaty. Jego obecną żoną jest Joanna Twardowska-Orłoś, z którą ma dwoje dzieci: Kubę i Melanię. Z drugiego małżeństwa ma dorosłych już synów: Rafała i Antoniego.

Kariera aktorska

W 5 klasie szkoły podstawowej trafił na przesłuchanie do dubbingu. Poszło mu doskonale i ekipa filmowa od razu go zatrudniła. Podkładanie głosu szło mu świetnie aż do... mutacji. - Nigdy już nie wróciłem do dubbingu, nawet po szkole aktorskiej – wspominał w wywiadzie dla "Wysokich obcasów". W filmie zadebiutował w wieku 15 lat w "Kazimierzu Wielkim". W 1983 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. - Mój talent aktorski, jeśli taki posiadałem, a przyznam szczerze, nie jestem co do tego przekonany, szybko został przytłumiony. Już na pierwszym semestrze o mały włos nie wyleciałem. Z najważniejszego przedmiotu dostałem ocenę „trzy z dwoma” - wspomina czasy Akademii w Piśmie Studenckim PDF. Pomimo sympatii widzów jego role były raczej drugoplanowe lub nawet epizodyczne. Można było oglądać go w takich filmach jak "Lawa" i "Głuchy telefon w 1989 roku, "Ucieczka z kina Wolność" (1990), "Lista Schindlera" (1993) czy "To nie tak jak myślisz, kotku" (2008) i "Pocztówki z Republiki Absurdu" (2014). Maciej Orłoś występował też w serialach: "W labiryncie" (1988 - 1990), "Zespół adwokacki" (1993 - 1994), "Złotopolscy" (1997), "Klan" (1997).

Kariera dziennikarska

W 1991 roku, jako 31-latek trafił do ekipy prezenterów "Teleexpressu". Jak sam przyznaje, nie chciał wiązać przyszłości z dziennikarstwem. - Bałem się, że przez ten epizod dziennikarski umknie mi aktorstwo. Rzeczywistość pokazała, że się nie myliłem. Z tym, że to telewizja okazała się moją główną rolą, a aktorstwo tylko ważnym epizodem - powiedział w "PDF". W 1998 roku prowadził także weekendowe wydania "Wiadomości" w TVP1. Był także prowadzącym takich programów jak "Oko w oko", "A to Polska właśnie!", "Trochę kultury", "Pociąg do kultury". Sprawdzał się także jako konferansjer festiwali w Sopocie, Opolu czy gali wręczenia Wiktorów.

Twórczość literacka

Maciej Orłoś jest autorem cyklu książek dla dzieci opowiadających o przygodach rodzeństwa Kuby i Meli: "Tajemnicze przygody Kubusia" (2007), "Tajemnicze przygody Meli" (2008), "Kuba i Mela. Dodaj do znajomych" (2012), "Kuba i Mela dają radę" (2013). Dziennikarz napisał także poradnik "Jak występować i zabłysnąć" (2015).

CZYTAJ TAKŻE:

"TELEEXPRESS". MACIEJ ORŁOŚ ODCHODZI Z TVP
MACIEJ ORŁOŚ O KULISACH POWSTAWANIA "TELEEXPRESSU" [WIDEO]

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Kodowiec (gość)

    I on tez stwierdzil dosc PISOWSKIEJ prawdzie

    01.09.2016 19:24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.