"Made in USSR". Film dokumentalny o Rosji już 1 maja na TVP1 [ZDJĘCIA]

1 maja (poniedziałek) Jedynka zaprosi na premierowy dokument Barbary Włodarczyk „Made in USRR". Dlaczego tęsknota za radziecką epoką w Rosji jest tak wielka? Jakie są tego przyczyny i jakie wynikną konsekwencje dla świata?

"MADE IN USSR" - PREMIERA W PONIEDZIAŁEK, 1 MAJA, O GODZINIE 16.00 NA ANTENIE TVP1

W grudniu 2016 minęło 25 lat od rozpadu ZSRR. Było to epokowe wydarzenie i punkt zwrotny nie tylko w politycznej historii Europy, ale i w skali globalnej. Upadek radzieckiego imperium oznaczał koniec dwubiegunowego porządku międzynarodowego i całkowitą zmianę układu sił w świecie.

MTV Polska kręci własny serial! Kto pojawił się na planie? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Ćwierć wieku temu wydawało się, że mało kto będzie tęsknił za systemem, w którym były łagry, cenzura, zamknięte granice i deficyt towarów. Tymczasem rozpadu imperium żałuje 56% Rosjan.

Tytuł filmu dokumentalnego pochodzi od popularnej w Rosji piosenki „Zrobiony w ZSRR”. Barbara Włodarczyk na odległych Wyspach Sołowickich znalazła ludzi, którzy opowiedzieli czym był dla nich ZSRR. Zrozumienie sposobu myślenia Rosjan jest niezwykle ważne dla zgłębienia ich postaw wobec konfliktu na Ukrainie i stosunku do państw Europy Zachodniej, w tym Polski.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.