MFFA Animator 2016. Zobaczcie plakat promujący święto światowej animacji! [WIDEO]

8 lipca Poznań po raz 9-ty stanie się stolicą światowej animacji. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator to święto dla oka i ucha, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak co roku organizatorzy poprosili utalentowanego artystę o zaprojektowanie plakatu Animatora i zaproszenie przyjął uznany na każdym kontynencie Theodore Ushev, animator, grafik, ilustrator i twórca multimedialny. Zobaczcie oficjalny plakat imprezy!

Multimedia

Artysta zaprojektował także tegoroczną czołówkę Animatora. Autorem muzyki jest uznany polski kompozytor Aleksander Nowak.

Urodzony w Bułgarii Theodor Ushev jest m.in. autorem wizualizacji i animacji płyty i trasy koncertowej “In an Island” Davida Gilmoura, a jego najsłynniejszy film dla dzieci, to uznany przez krytyków “Tzaritza”. Podczas zeszłorocznej gali Animatora twórca otrzymał nagrodę za najlepszy film muzyczny “The Sleepwalker”. Theodore Ushev mieszka i pracuje w Montrealu, gdzie jest m.in. szefem wydziału animacji Stereoskpowej IMAX w National Film Board of Canada.

Aleksander Nowak pełni funkcję prezesa katowickiego oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Jego utwory wykonywali m.in.: Ricardo Gallen, Eugeniusz Knapik czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej. Jest laureatem Nagrody „Gwarancje Kultury”.

CZYTAJ TAKŻE:

BRAVE: Forbidden Cinema, czyli przegląd filmów zakazanych podczas 12. edycji Brave Festival we Wrocławiu! [GALERIA]
Polsat SuperHit Festiwal 2016. Agnieszka i Grzegorz Hyży, Margaret, Sarsa, IRA i LemOn na konferencji! [ZDJĘCIA]
"Jak uratować mamę". Polska animacja zachwyca świat [WIDEO+ZDJĘCIA]

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH ANIMATOR to największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo czy rzadko prezentowane dzieła pionierów animacji.

ANIMATOR to także spotkania z twórcami, wystawy, performance, koncerty, warsztaty, wykłady oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-14 lipca 2016.

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.