Miesiąc z wielkimi kotami na Nat Geo Wild od 7 lutego [WIDEO]

Wspaniali łowcy, bezwzględni zabójcy – nie ma na naszej planecie skuteczniejszych drapieżników niż wielkie koty. Od lwów, tygrysów, gepardów do jaguarów i innych, opanowały niegdyś cały świat. Dziś te majestatyczne stworzenia są jednymi z najbardziej zagrożonych gatunków na Ziemi. Podczas „Miesiąca z wielkimi kotami” Nat Geo Wild przedstawi kocich drapieżników z innej, niż dotychczas, perspektywy i pokaże, jak ważne są to zwierzęta dla naszego świata.

Dzikie koty będą królować na antenie Nat Geo Wild przez miesiąc. To już szósta edycja corocznego cyklu poświęconego wielkim kotowatym. Co ważne, w tym roku został on z tradycyjnego tygodnia rozszerzony do „Miesiąca z wielkimi kotami”. A to gwarancja, że czeka nas jeszcze więcej spotkań z majestatycznymi drapieżnikami.

Jednym z kocich ekspertów Nat Geo Wild będzie Boone Smith – ten światowej klasy specjalista od dzikich kotów zostanie naszym przewodnikiem w dokumencie „Kocie rozgrywki”. Pod jego nadzorem lwy, tygrysy i gepardy staną ze sobą w szranki w konkurencjach sprawdzających ich inteligencję, spryt, czy instynkt, w wyniku których wybrany zostanie prawdziwy koci król.

W ramach dokumentu „Znikający królowie: pustynne lwy Namibii” towarzyszyć będziemy pustynnym lwom, żyjącym na spalonym słońcem Wybrzeżu Szkieletowym. W programie „Zabójcy znad jeziora” poznamy historie trzech małych lwów żyjących u brzegów Zambezi. Ich dorastanie to życie w ciągłym zagrożeniu, które stworzy z nich prawdziwych przywódców stada. Z kolei „Stadne życie” to dwuodcinkowy dokument, w którym odkryjemy sekretne życie lwów. Dzięki użyciu kamer termowizyjnych zobaczymy między innymi nieznane dotychczas lwie zwyczaje.

„Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy na rzecz ochrony wielkich kotów prowadzonej przez Towarzystwo National Geographic. Ma ona powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie. W ramach tej globalnej akcji aktywne wsparcie otrzymują prowadzone w terenie projekty ochrony przyrody, a także działania edukacyjne. Wszystko po to, by powstrzymać i ostatecznie odwrócić tendencję gwałtownego zanikania populacji wielkich kotów. Więcej informacji o inicjatywie na rzecz ochrony wielkich kotów i możliwościach włączenia się w prowadzone działania można znaleźć na stronie: www.causeanuproar.com.

„Miesiąc z wielkimi kotami” od niedzieli, 7 lutego, na Nat Geo Wild.

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.