Miesiąc z wielkimi kotami na Nat Geo Wild od 7 lutego [WIDEO]

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
materiały prasowe
materiały prasowe
Wspaniali łowcy, bezwzględni zabójcy – nie ma na naszej planecie skuteczniejszych drapieżników niż wielkie koty. Od lwów, tygrysów, gepardów do jaguarów i innych, opanowały niegdyś cały świat. Dziś te majestatyczne stworzenia są jednymi z najbardziej zagrożonych gatunków na Ziemi. Podczas „Miesiąca z wielkimi kotami” Nat Geo Wild przedstawi kocich drapieżników z innej, niż dotychczas, perspektywy i pokaże, jak ważne są to zwierzęta dla naszego świata.

Dzikie koty będą królować na antenie Nat Geo Wild przez miesiąc. To już szósta edycja corocznego cyklu poświęconego wielkim kotowatym. Co ważne, w tym roku został on z tradycyjnego tygodnia rozszerzony do „Miesiąca z wielkimi kotami”. A to gwarancja, że czeka nas jeszcze więcej spotkań z majestatycznymi drapieżnikami.

Jednym z kocich ekspertów Nat Geo Wild będzie Boone Smith – ten światowej klasy specjalista od dzikich kotów zostanie naszym przewodnikiem w dokumencie „Kocie rozgrywki”. Pod jego nadzorem lwy, tygrysy i gepardy staną ze sobą w szranki w konkurencjach sprawdzających ich inteligencję, spryt, czy instynkt, w wyniku których wybrany zostanie prawdziwy koci król.

W ramach dokumentu „Znikający królowie: pustynne lwy Namibii” towarzyszyć będziemy pustynnym lwom, żyjącym na spalonym słońcem Wybrzeżu Szkieletowym. W programie „Zabójcy znad jeziora” poznamy historie trzech małych lwów żyjących u brzegów Zambezi. Ich dorastanie to życie w ciągłym zagrożeniu, które stworzy z nich prawdziwych przywódców stada. Z kolei „Stadne życie” to dwuodcinkowy dokument, w którym odkryjemy sekretne życie lwów. Dzięki użyciu kamer termowizyjnych zobaczymy między innymi nieznane dotychczas lwie zwyczaje.

„Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy na rzecz ochrony wielkich kotów prowadzonej przez Towarzystwo National Geographic. Ma ona powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie. W ramach tej globalnej akcji aktywne wsparcie otrzymują prowadzone w terenie projekty ochrony przyrody, a także działania edukacyjne. Wszystko po to, by powstrzymać i ostatecznie odwrócić tendencję gwałtownego zanikania populacji wielkich kotów. Więcej informacji o inicjatywie na rzecz ochrony wielkich kotów i możliwościach włączenia się w prowadzone działania można znaleźć na stronie: www.causeanuproar.com.

„Miesiąc z wielkimi kotami” od niedzieli, 7 lutego, na Nat Geo Wild.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn