"Młodzi lekarze" odcinek 10. Ostatnie spotkanie z lekarzami [WIDEO+ZDJĘCIA]

W niedzielę po raz ostatni kamery pokażą szpitalne oddziały, na których pracują Monika Drobniak, Jadźka Kłapa-Zarecka, Radek Smoczyński, Edyta Szymańska, Maciek Tyczyński i Joanna Wiśniewska-Goryń. Z jakimi przypadkami będą mieli do czynienia tym razem? Czym zaskoczy ich medyczny świat? A może to oni czymś nas zadziwią?

"Młodzi lekarze" odcinek 10. - TVP1, niedziela, 6.03.2016, godz. 21:55

To będzie kolejny ciężki dzień, który doktor Maciek spędzi na SORze. Na oddział ratunkowy trafi m.in. pacjentka, która w wyniku upadku straciła mowę, a także stała bywalczyni w szpitalu – nosicielka wirusa HIV mająca problemy z alkoholem i narkotykami.

Kilka oddziałów dalej z niezwykłym przypadkiem medycznym zetknie się doktor Joanna. Spotka się ona z pacjentką, której po przebytej chemioterapii nie odrosły włosy. To bardzo rzadki przypadek. Jakie leczenie zaproponuje pani doktor?

Wyczerpujący dzień również przed doktorem Radkiem, który zajmie się m.in. pacjentem z zawałem serca. Po nocnym obchodzie jedynie na chwilę położy się spać, by zaraz potem zerwać się do pilnej operacji.

Z kolei doktor Monika będzie przygotowywać się do asysty podczas operacji laparoskopowej usunięcia macicy, którą przeprowadzi wybitny specjalista z dziedziny położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, prof. Mariusz Bidziński.

Tymczasem do Centrum Zdrowia Dziecka przyjedzie mały Mateuszek, którego historię widzowie mieli okazję śledzić w minionych odcinkach programu. Dzięki zaangażowaniu lekarzy i mediów chłopcu udało się znaleźć kochającą rodzinę. W tym odcinku widzowie będą świadkami skomplikowanej operacji, niezwykle ważnej dla dalszego rozwoju malucha.

W międzyczasie doktor Jadźka będzie oprowadzać po oddziale międzynarodową grupę uczniów, którzy planują wybrać medycynę jako swój przyszły zawód. Doktor Radek pochwali się swoim pierwszym artykułem naukowym. Z kolei doktor Edyta wystąpi podczas konferencji Kliniki Pediatrii jako najmłodsza prelegentka. Podczas tego wydarzenia widzowie poznają drugie oblicze tej młodej pani doktor.

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.