Najlepsze role Marilyn Monroe! TOP10 filmów z udziałem seksbomby lat 50 [GALERIA]

Marilyn Monroe - symbol urody i seksu lat 50. Aktorka o legendarnej urodzie, niezapomnianym uroku i temperamencie. Poznajcie 10 najlepszych ról Marilyn Monroe!

Marilyn Monroe, a tak naprawdę Norma Jeane Mortenson urodziła się 1 czerwca 1926 w Los Angeles. Aktorka miała trudne dzieciństwo: nie ustalono, kto jest jej biologicznym ojcem (prawdopodobnie był nim Charles Stanley Gifford, który pracował z jej matką) i wychowywała się w sierocińcach i rodzinach zastępczych. W wieku 16 lat po raz pierwszy wyszła za mąż za 21-letniego Jamesa Dougherty'ego. Małżeństwo to rozpadło się po czterech latach. Kolejny raz wyszła za mąż w 1954 roku za słynnego baseballistę Joego DiMaggio. Rozwiedli się po 274 dniach burzliwego małżeństwa. Trzecim i ostatnim mężem Marilyn został w 1956 roku dramaturg Arthur Miller. Rozwiedli się po czterech latach.

Swoją karierę rozpoczynała jako modelka i reklamowała głównie stroje kąpielowe. W 1946 roku zauważył ją Howard Guhghes. Wówczas Norma przybrała pseudonim Marilyn Monroe i w latach 1947-1948 wystąpiła w kilku filmach, ale nie odniosły one większego sukcesu i wytwórnia nie przedłużyła z nią kontraktu. Marilyn na kilka lat wróciła do zawodu modelki, a jej nagie zdjęcia zostały wykupione przez Hugh Hefnera i ukazały się w pierwszym numerze "Playboya".

W 1953 roku wystąpiła w kultowym "Mężczyźni wolą blondynki". Film przyniósł jej status gwiazdy i sławę.

Poznaj najlepsze filmy z Marilyn Monroe >>

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.