"Naprzeciw bankom". Dokument o tym, jak "frankowicze" sprzeciwiają się wobec działań banków

TVP1 zaprasza na film dokumentalny "Naprzeciw bankom" w reżyserii Andrzeja Kałuszki. Film porusza jeden z najbardziej palących problemów współczesnego życia w Polsce – losu ludzi zwanych "frankowiczami".

"NAPRZECIW BANKOM" W ŚRODĘ, 30.03.2016 O GODZ. 21:25 W TVP1!

Realizowany przez ponad rok film pokazuje narodziny ruchu sprzeciwu wobec działań banków. Blisko 700 tysięcy osób wraz z rodzinami stanęło w obliczu utraty całego majątku, gdyż mimo spłacanych przez wiele lat rat i odsetek kwota kredytu do spłaty nie tylko nie pomniejsza się, ale znacząco wzrasta. Manifestacje i działania ruchu "frankowiczów" wpłynęły na wyniki wyborów prezydenckich i parlamentarnych zmuszając polityków do zajęcia się problemem.

W filmie wypowiadają się kredytobiorcy opowiadający o pułapce, w jaką wpadli, o spłacanych wielkich pieniądzach, procesach, licytacjach, komornikach i walce z żądaniami banków. Głos zabierają również eksperci analizujący sytuację i próbujący znaleźć wyjście z impasu. Film kończy się zgłoszeniem przez Prezydenta RP projektu ustawy do sejmu. Kredytobiorców czeka dalsza walka o właściwy kształt i uchwalenie ustawy.

Reżyseria, zdjęcia, muzyka: Andrzej Kałuszko

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • zapiter (gość)

    Obejrzałem i parę razy się prawie zaksztusiłem przy kolacji. Propaganda jak za Gomułki. Ciekaw jestem kto ten film sponsorował.

    01.04.2016 15:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.