"Okja". Film prosto z festiwalu w Cannes już w czerwcu na Netflix [WIDEO+ZDJĘCIA]

Netflix opublikował właśnie oficjalny zwiastun filmu "Okja" w reżyserii Bonga Joona-Ho, w którym po raz pierwszy ujawniono, jak wygląda tytułowy bohater filmu! Światowa premiera filmu "Okja" odbędzie się podczas tegorocznej, jubileuszowej 70. edycji festiwalu w Cannes.

Reżyser-wizjoner Joon-Ho Bong zebrał w filmie iście gwiazdorską, międzynarodową obsadę z Tildą Swinton, Jake’em Gyllenhaalem, Paulem Giancarlo Esposito, Paulem Dano i Lilly Collins na czele. W roli głównej zobaczymy debiutującą na ekranie An Seo Hyun.

Netflix wyprodukuje serialową adaptację "Wiedźmina"! Tomasz Bagiński jednym z reżyserów [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Przez dziesięć spokojnych lat położony w górach Korei Południowej dom Miji jest schronieniem dla wielkiego zwierzęcia o imieniu Okja, które staje się największym przyjacielem dziewczynki. Sielanka nagle się kończy, gdy Okja zostaje uprowadzona przez wielkie międzynarodowe konsorcjum Mirando Corporation. Firma wywozi zwierzę do Nowego Jorku, gdzie - mająca obsesję na punkcie własnego wizerunku prezes korporacji Lucy Mirando (Tilda Swinton) - szykuje dla niego zupełnie inne plany.

Mija, bez zastanowienia rusza swojemu przyjacielowi na odsiecz. Jej rozpaczliwa misja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że losem Okjy interesuje się wiele różnych środowisk walczących o swoje prawa… a Mija chce przecież tylko sprowadzić swojego przyjaciela do domu.

Bong Joon-Ho („Snowpiercer”, „The Host: Potwór”) umiejętnie łącząc różne filmowe gatunki, mieszając humor z dramatyzmem i korzystając z motywu więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, tworzy wielowarstwową wizję świata, w którym najważniejsze okazuje się zwierzę ukryte w każdym z nas. Okja jest koprodukcją Plan B Entertainment, Lewis Pictures i Kate Street Picture we współpracy z platformą Netflix.

"OKJA" - PREMIERA NA NETFLIX JUŻ 28 CZERWCA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.