Opole 2017. Arkadiusz Jakubik z zespołem Dr Misio wykluczony przez TVP! Powodem teledysk [WIDEO+ZDJĘCIA]

Lista artystów, którzy wystąpią w koncercie Premier podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kurczy się z minuty na minutę. Tym razem jednak zespół z rywalizacji wykluczyła sama Telewizja Polska!

Telewizja Polska uznała, że z powodu "nieemisyjnego charakteru oficjalnego teledysku" do piosenki "Pismo", na opolskiej scenie w koncercie PREMIER nie może wystąpić zespół Dr Misio, którego frontmanem jest Arkadiusz Jakubik.

Teledysk, który wyreżyserował Wojciech Smarzowski, jest krytyką współczesnego Kościoła katolickiego i zawiera motywy, do których zresztą wielokrotnie w swoich filmach odwoływał się sam Smarzowski. Co ciekawe, TVP sama wybrała utwór "Pismo" do konkursu Premier i teraz postanowiła z niego zrezygnować, chociaż teledysk do tej kompozycji w sieci został opublikowany już pod koniec kwietnia.

Kasia Popowska rezygnuje z występu w Opolu [OŚWIADCZENIE]Zobacz więcej

Warto dodać, że w piątek wieczorem z koncertu Premier wycofała się Kasia Popowska, której nie podoba się polityczna otoczka wokół imprezy. W tej sytuacji w rywalizacji zostają jeszcze Katarzyna Cerekwicka, Golec uOrkiestra, Lanberry, Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz, Pectus, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra, Zakopower, Patrycja Zarychta oraz NaVi feat. Damian Ukeje.

Zarówno Kasia Popowska, jak i Dr Misio, są wydawani przez wytwórnię Universal Music Polska. Ale z drugiej strony trzeba zauważyć, że w konkursie wciąż pozostały inne reprezentantki tego labelu, czyli Monika Lewczuk oraz Lanberry.

Koncert Premier odbędzie się w piątek 9 czerwca, pierwszego dnia festiwalu o godz. 22:40. Transmisję przeprowadzi TVP1.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Basia (gość)

    Kilku starych frajerów stojących nad grobem chcą na siebie zwrócić uwagę żenada

    30.05.2017 16:16
  • Doskey (gość)

    Misiek poradziecka mordo, jak masz takie jaja to zrób taki teledysk o muzułmanach. Oni ci pokażą jak się można rozerwać.

    27.05.2017 19:51
  • Mania (gość)

    Rozumie zasade Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego ....... Jednakze nasi drodzy artysci (np. Pan Szymon Wydra ) w tej sytuacji powinni wyznawac zasade profesjonalizmu i tlumaczenia ,ze chodzi o zasady sa absolutnym belkotem . Chwala Bogu ,ze Dr.Misio nie zostal wpuszczony i mam nadzieje ze jego nedzny i niesmaczny teledysk nie bedzie promowany ......Ten teledysk to absolute szambo artystyczne.....to obrazanie inteligencji publicznosci ......szydzenie z Polakow , kompletna tandeta .

    26.05.2017 05:52
  • rozsadni (gość)

    Gratulacje dla Doktora Misia. Ugral swoje dzieki tej calej awanturze. I prosze, zeby bojkotujacy nie tlumaczyli, ze walcza o zasady, poniewaz stali sie jedynie narzedziem w rekach show biznezu. Przegrala wartosciowa piosenka a wygrala nedzna i to w kiepskim wykonaniu., Spiewac kazdy moze....ale czy koniecznie w Opolu?...

    25.05.2017 23:48
  • Ewa (gość)

    Szkoda ze piosenka nie dotyczy innej wiaty ciekawe jaki byłby odzew.niestety nadaje się tylko do kabaretu bo tam głównymi bohaterami są ksieza bez których kabarety by dawno upadły.nie dajmy się zwariować takim pseudo artystom.

    25.05.2017 23:45
  • lajkonik (gość)

    Za taki teledysk to do więzienia. Kretyn

    25.05.2017 21:08
  • loj (gość)

    Braci PiS. I brawo Kurski. Nie dajmy zniszczyć tego co Polskę stanowi. Ten głupi aktor co spiewa zrobi z soebie kretyna. Pewnie wiecej zebral od POpowcow niż ten ministrant. Poniżej pasa

    25.05.2017 21:05
  • rock n troll (gość)

    Stare, typu rodowicz, czy kaja, poszly won. sa setki mlodych i ladnych.

    21.05.2017 20:10
  • Bolo (gość)

    Bardzo dziękuję tvpis że mogłem poznać tą świetną piosenkę. A że nie będzie jej w Opolu? No cóż myślę że to dla zespołowi tylko na dobre to wyjdzie

    21.05.2017 13:17
  • dr pysio (gość)

    pochodzę z Opola i jestem wdzięczny TVP że nie wpuści na mój festiwal tych pajaców, oby tak dalej!

    20.05.2017 23:57
  • dyrektor nasz (gość)

    Sprawiedliwosc po nich przyjdzie....sama

    20.05.2017 22:33
  • POlak (gość)

    Prawda czysta prawda!! Bojenie owieczek ,KK nigdy z bogiem nie miał nic wspólnego

    20.05.2017 21:39
  • Helena (gość)

    dlaczego "piewca" zamiast sutanny nie ubrał sobie jarmułki lub kefii ? Bezpieczniej kpić z chrześcijaństwa. Prawdziwy artysta nie poniżyłby się do wyśpiewywania beznadziejnych tekstów, ale cóż głupców nie sieją, sami rosną...

    20.05.2017 21:02
  • Dno_Pismo_DrMisio (gość)

    Brawo POLSKA TELEWIZJA! Polacy zasługują na więcej niż prostactwo i chamstwo domorosłych "artystów" PISMO to najgłupszy teledysk jaki widzieliśmy. Teks prymitywny, "muzyka" mniej niż zero. Artystyczne i intelektualne dno!

    20.05.2017 14:25
  • dajspokoj (gość)

    ze sztuki wyrasta mądrość i to jest sztuka

    20.05.2017 11:47
  • as (gość)

    muzycznie to do dupy

    20.05.2017 10:43
  • zzz (gość)

    a czego tu słuchać?????????

    20.05.2017 09:28
  • s-i-n (gość)

    "tego labelu' mocne!

    20.05.2017 09:21