"Ostatni samuraj". 10 rzeczy, które sprawią, że poznasz hit z Tomem Cruisem od podszewki [GALERIA]

Myślisz, że wiesz wszystko o "Ostatnim samuraju"? Przedstawiamy 10 ciekawostek, które sprawią, że hit z Tomem Cruisem w roli głównej nie będzie miał przed Tobą już żadnych tajemnic!

Jest rok 1876. Amerykański żołnierz, bohater wojny domowej Nathan Algren (Tom Cruise) przeprowadza się do Japonii. Ma szkolić cesarską armię, tymczasem przechodzi na stronę zbuntowanych samurajów, którzy nie chcą pogodzić się z odejściem od dawnych obyczajów i nastaniem epoki zapatrzonej w cywilizację Zachodu. Film w swobodny sposób nawiązuje do powstania Satsuma, które miało miejsce w 1877 roku, i którym dowodził Saigo Takamori. Z historią tą wiążą się również losy francuskiego kapitana Julesa Bruneta. W tamtych czasach wielu Europejczyków (Niemców, Francuzów, Brytyjczyków) walczyło w Japonii. Wśród nich pojawił się właśnie Nathan Algren, były kapitan amerykańskiej armii, bohater wojny domowej. Algren nie może sobie wybaczyć tego, że dał namówić się do walki z Indianami. Targany wyrzutami sumienia wyjeżdża do Japonii, gdzie nowy cesarz postanowił unowocześnić państwo i w tym celu sprowadza zagranicznych ekspertów w różnych dziedzinach. Algren zostaje zaangażowany jako ekspert wojskowy i ma wdrożyć zachodnie wzory w japońskiej armii. Rozpoczyna nabór do wojska głównie wśród wieśniaków i rolników, z których żaden nigdy przedtem nie miał w ręku broni. I właśnie ta nowa armia ma przeciwstawić się wznieconemu przez samurajów powstaniu, którym dowodzi fenomenalny strateg, generał Katsumoto, zagorzały wróg postępu i wszelkich zmian.

"Ostatni smauraj" to zrealizowane z wielkim rozmachem, epickie widowisko Edwarda Zwicka, twórcy Chwały i Wichrów namiętności, producenta oscarowego Zakochanego Szekspira. Scenariusz napisał John Logan, nominowany do Oscara za Gladiatora i Aviatora. Autorem przepięknych zdjęć jest dwukrotny zdobywca Oscara, John Toll ("Wichry namiętności", "Waleczne serce"), znakomitą muzykę skomponował inny sławny laureat tej nagrody, Hans Zimmer ("Król Lew").

Czego jeszcze nie wiesz o hicie z Tomem Crusiem? W naszej galerii znajdziesz 10 rzeczy, które sprawią, że poznasz go od podszewki!

Beata Cielecka

"Ostatni samuraj" w tv. Sprawdź datę emisji!

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.