"Ostatnia rodzina". Film o Beksińskich tydzień wcześniej w kinach!

„Ostatnia Rodzina”, czyli film fabularny wielokrotnie nagradzanego Jana P. Matuszyńskiego, opowiadający o losach słynnej rodziny Beksińskich, wejdzie do polskich kin o tydzień wcześniej niż planowano. Nowa data to 30 września 2016 roku. W rolach głównych zobaczymy Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Aleksandrę Konieczną odpowiednio w rolach Zdzisława, Tomasza i Zofii Beksińskich. W filmie udział wzięli także Andrzej Chyra i Magdalena Boczarska.

CZYTAJ TAKŻE:

"Ostatnia rodzina". Andrzej Seweryn jako Zdzisław Beksiński [ZDJĘCIA]
"Ostatnia Rodzina". Znamy datę premiery filmu
"Ostatnia rodzina". Zdumiewająca metamorfoza Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika [ZDJĘCIA]

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

„Ostatnia Rodzina” – w kinach od 30 września

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.