"Plac zabaw" w konkursie głównym 64. Festiwalu filmowego w San Sebastian! [WIDEO]

„Plac zabaw”, debiut fabularny Bartosza M. Kowalskiego, został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 64. Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Pokaz na jednym z najważniejszych wydarzeń świata filmowego będzie jednocześnie międzynarodową premierą filmu. W kinach pojawi się w listopadzie. Prezentujemy pierwszy zwiastun.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:

"SZKOŁA UWODZENIA CZESŁAWA M.". CZESŁAW MOZIL ZAPRASZA NA FILM [WIDEO]
"LA LA LAND". EMMA STONE ŚPIEWA W ZWIASTUNIE FILMU [WIDEO]

Festiwal w San Sebastian należy do światowej czołówki wydarzeń filmowych. Jest w gronie prestiżowych imprez klasy A (obok m.in: Berlinale, festiwali w Cannes i Wenecji). „Plac zabaw” w walce o główną nagrodę – "Złotą Muszlę", będzie współzawodniczyć z 20 tytułami. Wśród nominowanych znalazły się filmy tak znanych twórców, jak Baltasar Kormákur, czy Emmanuelle Bercot. Obok Kowalskiego jako reżyser w konkursie głównym debiutuje również Ewan McGregor.

„Plac zabaw” opowiada dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Nagrodzony w konkursie SCRIPT PRO scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią. Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę i Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

Reżyser filmu, Bartosz M. Kowalski, został doceniony przez widzów i krytyków za filmy dokumentalne „Moja wola” i „Niepowstrzymani”. Tak o swojej nowej produkcji mówi reżyser:

Pomysł na scenariusz zrodził się zupełnie przypadkowo. Trafiłem na historię, która wydarzyła się kilkanaście lat temu i na tyle mną wstrząsnęła, że uznałem, iż warto się tym podzielić. Być może na pewne okropieństwa świata jesteśmy już odporni, ale są takie, które wciąż szokują, które zostawiają w nas bliżej nieokreślony niepokój i niezgodę. Tak zrodził się scenariusz – z przerażenia i niezrozumienia, skąd bierze się skrajny brak empatii, skąd bierze się zło.

„Plac zabaw”

Czas trwania: 85 min
Gatunek: dramat
Reżyseria: Bartosz M. Kowalski
Scenariusz: Bartosz M. Kowalski, Stanisław Warwas
Zdjęcia: Mateusz Skalski
Scenografia: Marek Warszewski
Kostiumy: Agata Culak
Montaż: Bartosz M. Kowalski
Muzyka: Kristian Eidnes Andersen
Dźwięk: Radosław Ochnio
Producenci: Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć, Mirella Zaradkiewicz
Producent: FILM IT
Koprodukcja: Studio Produkcyjne Orka, Jacek Kulczycki, Magdalena Zimecka
Film współfinansowany przez POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ
Obsada: Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda, Przemek Baliński, Patryk Świderski, Paweł Brandys, Anita Jancia-Prokopowicz, Paweł Karolak, Małgorzata Olczyk, Bartłomiej Milczarek, Paweł Krawczyk, Karolina Czajka, Marta Grabysz, Joanna Kurek, Adam Rosołek, Mikołaj Zamorski

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.