Pogrzeb Witolda Pyrkosza. Rodzina, przyjaciele i gwiazdy żegnają zmarłego aktora [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (28.04.2017) w Górze Kalwarii odbył się pogrzeb, zmarłego 22 kwietnia, Witolda Pyrkosza. We mszy żałobnej wzięli udział członkowie rodziny i przyjaciele.

Podczas pogrzebu wybitnego aktora żegnała rodzina, przyjaciele z planu serialu "M jak miłość", w którym Witold Pyrkosz był obecny od samego początku, czyli od 2000 roku.

Podczas uroczystości odczytano list autorstwa Prezydenta Andrzeja Dudy, który napisał:

Zapamiętamy Witolda Pyrkosza jako aktora pełnego inwencji, pasji, nowych pomysłów. Jako serdecznego, dobrego człowieka. W liście, wystosowanym kilka miesięcy temu z okazji 90-lecia jego urodzin, gorąco dziękowałem za wszystkie osiągnięcia, które wzbogaciły polską kulturę i przyczyniły się do rozwoju naszej kinematografii. Dziś, w obliczu śmierci, słowa te nabierają nowego wymiaru, podsumowując drogę twórczą wybitnego artysty.

Witold Pyrkosz nie żyje! Aktor miał 90 lat [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Ponadto w korespondencji Andrzej Duda podkreślił:

Witold Pyrkosz mawiał, że jest tylko aktorem. To szczere wyznanie doskonale oddawało jego postawę pełną umiaru i pogodnego dystansu. Powtarzał też, że aktor nie może stać w tłumie, że zawsze powinien zaznaczyć swoją obecność. Tej zasadzie pozostawał wierny przez całe życie. Jego pojawienie się na ekranie czy na deskach teatru zawsze wywoływało żywą, pozytywną reakcję widzów. Nawet niewielka rola czy epizod stanowiły dla niego okazję do kunsztownego budowania postaci, wzbogacania jej talentem, własną koncepcją.

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Widzowie zapamiętają go przede wszystkim z roli Inżyniera z filmu "Słodkie oczy", "Duńczyka" z "Vabanku", Wichury z "Czterech pancernych i psie", Balcerka z serialu "Alternatywy 4", Pyzdry z "Janosika" oraz Lucjana Mostowiaka z serialu "M jak miłość".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • ewa (gość)

  Czy poza Kożuchowską był ktoś inny na pogrzebie? Następne lansowanie Kożuchowskiej Żałosne że nawet pogrzeb wykorzystuje się do lansowania tej miernej aktorki

  29.04.2017 16:24
 • Mari (gość)

  Aktor,jakich wielu

  29.04.2017 15:40
 • Mery (gość)

  Wspaniały aktor będzie brakować na ekranie.

  29.04.2017 05:48
 • EWA (gość)

  ZAWSZE BĘDZIESZ W NASZEJ PAMIĘCI P.WITKU,I BĘDZIE NAM CIEBIE BRAKOWAĆ. ZAPALAM ŚWIATEŁKO POKOJU!

  28.04.2017 20:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.