"Pół wieku poezji później". Zbigniew Zamachowski w krótkometrażówce osadzonej w świecie "Wiedźmina"! [WIDEO]

Nie wszystkim fanom "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego podobał się film oraz serial z Michałem Żebrowskim w roli głównej, więc czemu nie wziąć spraw we własne ręce i nie nakręcić czegoś własnego? Z takiego założenia wyszedł reżyser Jakub Nurzyński, który wraz z przyjaciółmi i wsparciem fanów nakręcił krótkometrażówkę osadzoną w świecie "Wiedźmina". Już sama obsada zachęca do seansu!

"Pół wieku poezji później" to fanowski film krótkometrażowy (około 30 min) na motywach "Wiedźmińskiej Sagi" Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień zajmujących się produkcją filmową, telewizyjną, teatralną oraz innego rodzaju mediami.

Michał Żebrowski wie, kto zagra nowego Wiedźmina? [WIDEO]Zobacz więcej

Jak przyznaje sam twórca:

Tutaj nie chodzi o pieniądze, sławę czy rozgłos - to sprawa honoru. Po cudownym czasie spędzonym z opowiadaniami, książkową Sagą, grami i komiksami, poczuliśmy się zobowiązani do okazania wdzięczności dziełu i jego pierwszemu twórcy, Andrzejowi Sapkowskiemu. Jako Słowianie chcemy w naszym filmie w pełni oddać ducha wiedźmińskiego Uniwersum - zarówno w muzyce, dialogach (które będą po polsku z angielskimi napisami), prawdziwych średniowiecznych sceneriach, ręcznie szytych kostiumach oraz zbrojach i broni wykonanej przez rzemieślników zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Mariusz Drężek, Magdalena Różańska oraz Zbigniew Zamachowski. Premiera obrazu zaplanowana jest na grudzień tego roku. Więcej informacji o projekcie znajdziecie TUTAJ.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.