Program tv na poniedziałek, 7.08.2017. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Program tv na poniedziałek to niepokorne damy we Francji i propozycje filmowe. Sprawdź, co dziś warto obejrzeć.

Program tv na poniedziałek, 7 sierpnia 2017:

Współczesna wersja słynnej historii Nikodema Dyzmy, prostego człowieka, który przez przypadek dostaje się w wyższe sfery i, wykazując się odrobiną sprytu, robi niesłychaną karierę polityczną. W roli tytułowej - tym razem rudowłosy - Cezary Pazura. Nikodem Dyzma (Cezary Pazura), specjalista od mów pogrzebowych i wielbiciel zimnej wódki, większość czasu spędza z kumplami na cmentarzu. Żaden z nich nie ma większych ambicji, marzy im się jedynie lodówka, w której mogliby chłodzić swój ukochany napój. Pewnego dnia przez przypadek w ich ręce trafia zaproszenie na koktajl dyplomatyczny. Wysyłają na niego Nikosia, by ten mógł nacieszyć się luksusem. Okazuje się, że na przyjęciu bawi się cała polityczna śmietanka kraju. Nikoś nie jest jednak zainteresowany poznawaniem wpływowych ludzi, jego uwagę przyciąga obficie zaopatrzony bufet. Dyzma coraz swobodniej czuje się wśród eleganckich gości. Gdy ktoś w pewnym momencie wytrąca mu z ręki sałatkę, ten obrzuca intruza wyzwiskami. Okazuje się, że adresatem jego słów jest sam wicepremier, znienawidzony przez większość zgromadzonych na przyjęciu osobistości. Tym samym Dyzma staje się bohaterem wieczoru i otrzymuje intratną propozycję pracy. Wkrótce dostaje się na salony i robi błyskawiczną karierę polityczną.
"Kariera Nikosia Dyzmy" - TVP2, godz. 20:05

Najlepsze role Anny Przybylskiej [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Dziesięć lat po wydarzeniach z drugiej części, dorosły już John Connor (Nick Stahl) żyje w przeświadczeniu, że dzień zagłady nie został do końca powstrzymany. Jego przeczucia okazują się słuszne, gdy z przyszłości po raz trzeci zostaje wysłany robot, T-X (Kristianna Loken), który przybiera postać pięknej kobiety. O wiele potężniejszy od swoich poprzedników model ma na celu zlikwidowanie Johna Connora. Z misją ratunkową przybywa na Ziemię stary znajomy z poprzednich części cyklu, Terminator T-850 (Arnold Schwarzenegger), który musi ochronić także przyszłą żonę przywódcy ruchu oporu, Kate Brewster (Claire Danes). Rozpoczyna się ostateczna walka, od której zależeć będą losy ludzkości. Niezwykłe efekty specjalne, oszałamiające sekwencje akcji i scenariusz, który nie przestaje zaskakiwać sprawia, że mamy do czynienia z rozrywką na najwyższym poziomie...
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Terminator III: Bunt maszyn" - Polsat, godz. 20:10

Włodek Zięba (Mieczysław Hryniewicz) zagra w "Milionerach"! Oglądając teleturniej w telewizji zna wszystkie poprawne odpowiedzi, czy tak samo będzie, kiedy zasiądzie naprzeciwko Huberta Urbańskiego i usłyszy z jego słów pytanie: "definitywnie?"... czytaj więcej
"Na Wspólnej" - TVN, godz. 20:15

Cztery półfinalistki trafiają do zamku Chateau de Prye w Nevers w Burgundii, gdzie gościć je będą właściciele zabytkowej posiadłości - Antoine-Emmanuel du Bourg de Bozas oraz jego żona Magdalena. Dziewczęta czeka wyjątkowy egzamin z odwagi, spokoju wewnętrznego i powściągania negatywnych emocji.
"Projekt Lady - TVN, godz. 20:55

Anglia, rok 1921. Florence Cathcart (Rebecca Hall) nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Uważa, że są efektem działalności człowieka. Przy wsparciu policji i najnowszych zdobyczy techniki od lat demaskuje oszustów podających się za spirytystów, a swoje doświadczenia opisuje w książkach. Pewnego dnia w domu Florence zjawia się z prośbą o pomoc Robert Mallory (Dominic West), nauczyciel elitarnego internatu dla chłopców w Rookford. Szkołą wstrząsnęła tajemnicza śmierć jednego z uczniów, który dzień przed zgonem rzekomo widział ducha dziecka zamordowanego niegdyś w tym samym budynku. Florence niechętnie przyjmuje zlecenie i udaje się do położnego na odludziu domu. Po przybyciu na miejsce jest przekonana, że pojawienie się zjawy jest żartem jednego z uczniów. Zamierza opuścić Rookford, gdy nieoczekiwanie, po raz pierwszy w życiu, doświadcza zjawisk, których nie jest w stanie racjonalnie wyjaśnić. Postanawia zostać do czasu rozwikłania zagadki, z każdą kolejną chwilą coraz bardziej rewidując swoje poglądy dotyczące życia pozagrobowego.
"Szepty" - Ale Kino+, godz. 21:55

6 sierpnia 1945 r. zrzucono bombę atomową na Hiroshimę, w wyniku czego 80.000 ludzi zniknęło bez śladu (dosłownie wyparowali na skutek wybuchu). Setki tysięcy pozostałych uległo śmiertelnym poparzeniom, a miliony kolejnych zostało napromieniowanych. To wydarzenie zmieniło kurs historii. Poprzez niepublikowane dotychczas materiały archiwalne i wspomnienia świadków dokument zarysowuje spektrum wydarzeń, zarówno w kontekście historycznym, jak i geograficznym i politycznym. Począwszy od wyścigu z nazistami w wynalezieniu broni atomowej, film odtwarza logikę poczynań aliantów w ostatnich dniach II wojny światowej i wybór pomiędzy kosztowną i krwawą inwazją Japonii, a jedno lub dwukrotnym uderzeniem nową bronią, którego dokonali. W filmie wypowiada się również Theodore Van Kirk, jedyny żyjący członek załogi samolotu Enola Gay, z którego zrzucono bombę.
"Dzień, w którym zrzucono bombę" - TVP2, godz. 22:40"

Zobacz galerię

Premiery kinowe sierpień 2017

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.