Program tv na sobotę, 23.01.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Sobotni wieczór będzie należał do piłki ręcznej i filmów. Sprawdźcie, co dziś warto obejrzeć!

Wybitny, wielokrotnie nagradzany, film Olivera Stone'a należący do jego słynnej trylogii wietnamskiej (w jej skład wchodzą jeszcze: "Pluton" i "Pomiędzy niebem a ziemią"). Kanwą scenariusza "Urodzonego 4 lipca" stał się pamiętnik Rona Kovica pod tym samym tytułem. Kovic, wychowany w licznej, katolickiej rodzinie o chorwackich korzeniach, analogicznie jak Stone pojechał do Wietnamu na ochotnika i podobnie jak reżyser został odznaczony za odwagę, by po powrocie spotkać się ze społecznym niezrozumieniem, a nawet odrzuceniem, co doprowadziło go najpierw do szukania pociechy w alkoholu i narkotykach, a potem do niemal całkowitego przewartościowania wpajanych mu od dziecka ideałów. Dziś jest jednym z najbardziej znanych na świecie działaczy pacyfistycznych, mającym w politycznym dossier m. in. dwanaście pobytów w więzieniu i porywające przemówienie na konwencji Partii Demokratów w 1976 roku, kiedy to zarówno pod względem sztuki oratorskiej, jak i siły argumentacji prześcignął wielu zawodowych polityków.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Urodzony 4 lipca" - TVP Kultura, godz. 20:20

Negocjator policyjny Danny Roman zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo. Gdy próby udowodnienia niewinności zawodzą, barykaduje się w wieżowcu z zakładnikami. Filarami, na których wspiera się cały film są bez wątpienia wielkie indywidualności współczesnego kina amerykańskiego: Samuel L. Jackson i Kevin Spacey - reprezentujący różne temperamenty, style gry i dwie odmienne szkoły aktorstwa i ale doskonale się uzupełniający. Wcielili się w twardych, znających wszystkie chwyty policjantów prowadzących ze sobą psychologiczną rozgrywkę, w której stawką są honor i życie.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Negocjator" - TVP1, godz. 20:25

W drugiej fazie grupowej Mistrzostw Europy 2016 Polska zagra z drużyną Norwegii. Biało-czerwoni odnieśli trzy zwycięstwa, w tym w efektownym stylu pokonali Francuzów, którzy bronią tytułu mistrzowskiego.
Mistrzostwa Europy mężczyzn w Polsce: Polska - Norwegia - Polsat, godz. 20:30

Bezpretensjonalna komedia o perypetiach pary, która stara się zbudować udany związek na odległość. Świetny portret pokolenia współczesnych dwudziestokilkulatków, zmuszonych wybierać między miłością a karierą. Początkującą dziennikarkę Erin (Drew Barrymore) i pracującego w branży muzycznej Garretta (Justin Long) łączy wakacyjny romans, który ma szansę przerodzić się w głębsze uczucie. Niestety, parę dzielą tysiące kilometrów. Jedno z nich mieszka w Nowym Jorku, a drugie w San Francisco. Przyjaciele nie dają ich związkowi żadnych szans. Na przekór przeciwnościom losu para stara się pozostać ze sobą w kontakcie, wymieniając liczne SMS-y i prowadząc częste rozmowy przez telefon. Czy uda im się zacieśnić "stosunki międzymiastowe"?
"Stosunki międzymiastowe" - TVN Fabuła, godz. 21:00

Przezabawna, pełna akcji i szalonych gagów komedia drogi, której komizm zasadza się na zderzeniu ze sobą dwóch diametralnie różnych osobowości. I choć wspólna podróż niedobranych kompanów przypomina koszmar, to ostatecznie staje się dla nich szkołą przyjaźni, a w wypadku Petera także ojcostwa. Dzieło twórcy kultowego "Kac Vegas", zdobywcy nominacji do Oscara za współautorstwo równie słynnego Borata - Todda Phillipsa wypełniają niezliczone żarty, często dosadne i politycznie niepoprawne. Niewątpliwym atutem filmu są brawurowe role dwukrotnie nominowanego do Oscara Roberta Downeya Jr. i gwiazdy obu części Kac Vegas Zacha Galifianakisa.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Zanim odejdą wody" - TVN, godz. 22:10

Na fali nostalgii za latami 70. producenci postanowili wskrzesić parę policjantów z cieszącego się dużym powodzeniem i w Polsce serialu kryminalnego "Starsky i Hutch". Temat potraktowali jednak z dużym humorem i wdziękiem, angażując do filmu dwóch znanych aktorów komediowych: Bena Stillera i Owena Wilsona. Satyryczny, ale daleki od wulgarności ton, w jakim utrzymany jest cały film, wielkie przeboje tamtej epoki, charakterystyczne stroje w cukierkowych barwach, fryzury afro także dla panów, rozbawią, ale i wzruszą nieco starszych już widzów, przywodząc im na pamięć czasy młodości. Kalifornijscy policjanci David Starsky i "Hutch" Hutchinson wpadają na ślad dilerów narkotyków, którzy zamierzają wprowadzić na rynek kokainę niewykrywalną tradycyjnymi sposobami.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Starsky i Hutch" - TVP2, godz. 22:15

Druga połowa osiemnastego wieku. Na terenie stanu Nowy Jork trwa wojna pomiędzy Anglią a Francją. Osierocony w dzieciństwie, wychowywany przez Mohikanów Sokole Oko ratuje z indiańskiej zasadzki dwie córki dowódcy angielskiego fortu i zakochuje się w jednej z nich - Corze. Nagrodzona Oscarem za dźwięk adaptacja powieści Jamesa Fenimore'a Coopera z 1826 r. Scenariusz filmu oparto na wersji z 1936 r. , ale reżyser Michael Mann nadał nieco zapomnianej już powieści Coopera nowy kształt na ekranie. Nie rezygnując z pokazania konfliktów między białymi osadnikami a rdzenną ludnością, obficie eksploatując temat wojny angielsko - francuskiej o zdobycze terytorialne, skoncentrował się na wątku miłosnym: jego "Ostatni Mohikanin" to niemal klasyczny melodramat. Dołożył też starań, by dzieło miało iście hollywoodzki rozmach.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Ostatni Mohikanin" - TVP1, godz. 22:50

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Dżolanta (gość)

    W TVPis same gnioty !

    23.01.2016 16:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.