Program tv na wtorek, 1.08.2017. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

1 sierpnia to wyjątkowy dzień, rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w telewizji znajdziecie programy oraz filmy poświęcone Powstaniu, chociaż oczywiście nie zabraknie też innych audycji. Sprawdźcie, co warto dzisiaj obejrzeć w tv.

Latem 1939 r. "Rudy", "Zośka" i "Alek" kończą liceum. We wrześniu wybucha wojna. Przyjaciele podejmują walkę z okupantem. Organizują akcje "małego sabotażu", z czasem przechodzą do Grup Szturmowych, gdzie obejmują dowództwo. Stają się żołnierzami, muszą zabijać. W 1943 r. gestapo aresztuje "Rudego" i jego ojca. Pomimo tortur "Rudy" milczy. Koledzy postanawiają go odbić. Po słynnej Akcji pod Arsenałem umiera "Alek". Tego dnia umiera też "Rudy". W odwecie za atak Niemcy rozstrzeliwują 140 Polaków i Żydów. "Zośka" ginie kilka miesięcy później.
PRZECZYTAJCIE RECENZJĘ FILMU
"Kamienie na szaniec" - Polsat, godz. 20.05

Scenarzysta Gil Pender wyjeżdża do Paryża wraz z narzeczoną Inez i jej rodzicami. Pewnego wieczoru pijany Pender gubi się w paryskich zaułkach. Nocna włóczęga w magiczny sposób zamienia się w podróż w czasie do lat 20. XX wieku. Scenarzysta poznaje sławy epoki, m.in. Francisa Scotta Fitzgeralda i jego żonę, Ernesta Hemingwaya, Salvadora Dali i Pabla Picassa. Gil, zafascynowany kochanką malarza, Adrianą, uważa, że znalazł inspirację do napisania powieści. Inez, zaniepokojona nocnymi wędrówkami narzeczonego, postanawia poznać prawdę.
PRZECZYTAJCIE RECENZJĘ FILMU
"O północy w Paryżu" - TVP2, godz. 20.05

14-letni Maik (Tristan Göbel) jest zakochany w najładniejszej dziewczynie w szkole, Tatjanie (Aniya Wendel). Niestety bez wzajemności. Przed wakacjami do ich klasy przychodzi nowy uczeń Tschick. Chłopak chcąc zaprzyjaźnić się z Maikiem siada obok niego w ławce. Zmęczony szkolnymi wydarzeniami i sytuacją w domu Maik postanawia wyruszyć w podróż razem z nowym kolegą. Podczas szalonej jazdy lepiej się poznają i przeżyją najlepsze wakacje życia.
"Goodbye Berlin" - Ale kino+, godz. 20.10

Praktyki w Fakcie i próby załagodzenia konfliktu. Kto odpadł z programu? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Koncert organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów 73. rocznicy wybuchu powstania. 1 sierpnia warszawiacy spotkają się na placu Piłsudskiego, by uczcić pamięć powstańców poprzez wspólne śpiewanie. Andrzej Borzym pokieruje orkiestrą oraz chórem stworzonym specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - TVP1, godz. 20.20

Dwie rodziny mafijne rywalizują o władzę w portowej dzielnicy Oakland. Azjaci i Afroamerykanie zwalczają się w nieustającej, bezpardonowej walce. Aż wreszcie Po, młodszy syn azjatyckiego bossa, zostaje zamordowany. Na wieść o śmierci jego starszy brat Han ucieka z więzienia w Hongkongu, by dokonać krwawej zemsty. Wraca do USA, gdzie rozpoczyna poszukiwania zabójcy z gangu kierowanego przez Afroamerykanina Isaaka. W Oakland Han zakochuje się w Trish, córce Isaaka.
PRZECZYTAJCIE RECENZJĘ FILMU
"Romeo musi umrzeć" - TVN, godz. 20.55

Warszawa, lato 1944 r. Stefan mieszka z matką i młodszym bratem w kamienicy na warszawskiej Woli. Ojciec, oficer Wojska Polskiego, zginął w kampanii wrześniowej w 1939 r. Mimo obietnicy złożonej matce chłopak wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, ma nadzieję, że po wojnie będą razem. On zakochuje się w subtelnej Biedronce. 1 sierpnia Stefan, Kama, Biedronka, Góral, Rogal i Beksa trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry. Przechodzą krwawy szlak bojowy od Woli po Czerniaków.
"Miasto 44" - TVP2, godz. 21.50

Bohaterowie filmu, 90-letni Andrzej Budzyński i 87-letnia Barbara Żugajewicz, po latach odzyskali miłość. Byli razem w czasie II wojny światowej, później stracili kontakt. Barbara sądziła, że jej ukochany zginął. Andrzej był przekonany, że Basia nie żyje. Po wojnie wyjechał do USA i rozpoczął karierę naukową. Barbara została w rodzinnym domu pod Warszawą. Oboje założyli rodziny, jednak owdowiali. Pewnego dnia Andrzej znalazł w Internecie wywiad, w którym Barbara opowiadała o działalności w konspiracji. Napisał do niej list.
"Odnaleziony walc" - TVP1, godz. 23.30

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.