Program tv na wtorek, 2.08.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

We wtorkowy wieczór stacje telewizyjne zaserwują nam doskonałe filmy. Sprawdźcie, co dziś warto obejrzeć.

Po rozstaniu z dotychczasowym partnerem Marion (Julie Delpy) wiąże się z czarnoskórym prezenterem radiowym i publicystą, Mingusem (Chris Rock). Wspólnie z dwójką dzieci z poprzednich związków mieszkają w niewielkim apartamencie na Manhattanie. Z okazji przygotowywanej wystawy swoich fotografii Francuzka zaprasza do siebie bliskich zza oceanu. Problemy z ekscentryczną familią rozpoczynają się już na lotnisku, kiedy niedawno owdowiały ojciec Marion, Jeannot (Albert Delpy), zostaje zatrzymany za próbę przemytu kiełbasy. Razem z nim w Nowym Jorku zjawia się siostra artystki - ekshibicjonistka i nimfomanka, Rose (Alexia Landeau). Przybywa w towarzystwie swojego wyjątkowo męczącego chłopaka, jednego z byłych Marion, Manu (Alexandre Nahon). Zanim odbędzie się długo oczekiwany wernisaż, na którym artystka planuje sprzedać własną duszę, musi zapanować nad niesforną gromadą Francuzów.
"2 dni w Nowym Jorku" - Stopklatka TV, godz. 20:00

Czasy wielkiego kryzysu. Ned i Jim (Robert De Niro, Sean Penn), dwaj raczej niegroźni, ale uciążliwi dla społeczeństwa przestępcy zostają skazani na ciężkie roboty. Gdy nadarza się okazja, uciekają na wolność. Muszą szybko dostać się do Kanady, dopiero tam będą bezpieczni. Nim dotrą do granicy, spotka ich wiele zaskakujących przygód. Ned i Jim pewnie sami nie wpadliby na pomysł, aby uciekać z więzienia, gdyby przez przypadek nie zostali wciągnięci w zamieszki. Gdy wybuchł bunt, nie mieli innego wyjścia, musieli wiać, aby ratować własne życie. Trafili do miasteczka, które słynęło z cudów, nie bezpodstawnie, bowiem niejeden z nich przytrafił się właśnie uciekinierom. Akurat wtedy, gdy szeryf i jego ludzie byli o krok od schwytania Neda i Jima, mieszkańcy rozpoznali w zbiegach dwóch zabłąkanych księży potrzebujących pomocy. Udawanie księży może stanowić doskonałe alibi, ale do czasu. Mężczyźni, którzy nie uznają celibatu i szybko tracą głowę dla płci pięknej, w roli duchownych długo się nie utrzymają. Gdy Ned zadurza się w pięknej Molly (Demi Moore), musi szybko poszukać sposobu, aby opuścić miasto i bezpiecznie dotrzeć do granicy. Odległość do granicy nie jest wielka, ale jak tam dotrzeć niepostrzeżenie? Oto dylemat, którego rozwiązanie może ocalić życie bohaterów.
"Nie jesteśmy aniołami" - Paramount Channel, godz. 20:00

Dramat w gwiazdorskiej obsadzie. Młody amerykański żołnierz, Mike Deerfield, powraca z misji w Iraku. Wkrótce po przybyciu do bazy w Nowym Meksyku, chłopak znika bez śladu. Jego przełożeni utrzymują, że wcześniej wzorowo pełniący służbę Mike, dopuścił się dezercji. ;W tę wersję nie wierzą jego rodzice, emerytowany lekarz wojskowy Hank (Tommy Lee Jones) i jego żona Joan (Susan Sarandon). Hank na własną rękę rozpoczyna poszukiwania syna. Z pomocą przychodzi mu miejscowa policjantka, Emily Sanders (Charlize Theron), która jest gotowa zaryzykować własną karierę, by odkryć prawdę. Wkrótce na jaw wychodzą przerażające fakty. Hank i Emily trafiają na ślad pewnego spisku i odkrywają wstrząsającą prawdę o pobycie Mike'a w Iraku.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"W dolinie Elah" - Polsat, godz. 20:10

Martin Riggs (Mel Gibson) to doskonały policjant, ale też bardzo niebezpieczny człowiek. Doświadczenie w walce zdobył w czasie wojny w Wietnamie. Niedawno zmarła jego ukochana żona. Po jej śmierci Riggs stał się kimś, kto nie ma już nic do stracenia, jest niczym "zabójcza broń" w rękach wymiaru sprawiedliwości. Roger Murtaugh (Danny Glover) to przeciwieństwo Riggsa. Stateczny, godny zaufania, żonaty policjant, człowiek o nienagannej opinii, który marzy o spokojnej emeryturze. Przełożeni decydują, że Riggs i Murtaugh będą pracować razem. Ich pierwszym zadaniem jest zbadanie okoliczności pewnego tajemniczego samobójstwa.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU "Zabójcza broń" - TVN, godz. 20:55

Akcja filmu została osadzona w krajobrazach polskiej prowincji, nowoczesnej, ale jednocześnie wciąż zdumiewającej swoją zaściankowością, która przejawia się w myśleniu i rozumowaniu jej mieszkańców. Reżyser Maciej Wojtyszko ("Ogród Luizy") potraktował wszystkich bohaterów "Świętego interesu" z mocnym przymrużeniem oka, ukazał ich w sytuacjach przejaskrawionych, ale zarazem dobrze oddających naszą polską mentalność, obnażających nasze przywary i słabości oraz przemożną potrzebę wiary w cuda. Dwaj bracia, Leszek i Janek, przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że zmarły zapisał majątek fundacji im. Jana Pawła II. Wiadomość doprowadza młodych mężczyzn do szału. Gdy bracia znajdują w stodole stary samochód, którym ponoć jeździł Karol Wojtyła, wpadają na pomysł, jak powetować sobie odniesioną stratę. Miejscowi postanawiają odkupić od nich auto mające, jak wieść niesie, moc uzdrawiania. Tymczasem Leszek i Janek postanawiają sprzedać pojazd temu, kto da więcej.
"Święty interes" - TVP1, godz. 21:25

"Diamenty... " nie były wszakże definitywnym pożegnaniem Connery'ego z rolą agenta wszech czasów. Dał się skusić jeszcze raz. W 1983 roku, mając już 53 lata, wystąpił w filmie "Nigdy nie mów nigdy", jednym z dwu tzw. nieoficjalnych "bondów" (drugim jest "Casino Royale" z 1967 roku z Davidem Nivenem w głównej roli). Kluczowe role obsadzono tu wielkimi gwiazdami (Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Kim Basinger, Edward Fox). "M" uważa, że metody pracy Jamesa Bonda przestały się sprawdzać. Postanawia wysłać go do sanatorium dla podreperowania zdrowia. W ośrodku uwagę agenta zwraca dziwne traktowanie jednego z pacjentów o nazwisku Jack Petachi. Niebawem Petachi ginie z rąk członka tajemniczej organizacji, która wcześniej wykorzystała go do wykradzenia dwóch uzbrojonych pocisków Cruise. Wkrótce okazuje się, że za kradzieżą stoi Blofeld, dawny przeciwnik Bonda. W zamian za zwrot rakiet domaga się okupu, który ma być dostarczony w ciągu siedmiu dni.
"Nigdy nie mów nigdy" - TVP2, godz. 21:30

Film na podstawie scenariusza Jerzego Stefana Stawińskiego opowiada o autentycznej akcji ruchu oporu. 26 marca 1943 roku harcerze z grupy szturmowej Szarych Szeregów brawurowym atakiem odbili przewożonego z budynku gestapo na Pawiak Jana Bytnara "Rudego", a wraz z nim 25 innych więźniów. Dzięki pomocy konsultantów, bohaterów wydarzeń, w filmie udało się z niezwykłą wiernością oddać przebieg akcji. Fabułę filmu umownie można podzielić na dwie części. W pierwszej naszkicowano życie w okupowanej stolicy i sylwetki bohaterów akcji. Swoją uwagę reżyser skoncentrował głównie na trzech postaciach - "Zośce", "Rudym" i "Alku", na ich charakterach, marzeniach, uczuciach. Od momentu aresztowania "Rudego" zaczyna się paradokumentalna część filmu - reżyser z wielką pedanterią przedstawił przygotowania i przebieg akcji. Zadbano także o wierne odtworzenie wyglądu warszawskich ulic w czasie okupacji.
"Akcja pod Arsenałem" - TVP1, godz. 23:10

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.