"Prosta historia o morderstwie". Chyra, Preis i Pławiak w nowym filmie Arkadiusza Jakubika! [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Jakubik wraca za kamerę! „Prosta historia o morderstwie” to drugi – po świetnie przyjętej „Prostej historii o miłości” z 2010 roku – film w dorobku reżyserskim znakomitego aktora. W rolach głównych: Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak znany z „Biletu na Księżyc” i „Czerwonego pająka”. Jednym ze scenarzystów „Prostej historii o morderstwie” jest Igor Brejdygant, autor scenariusza serialu „Paradoks” w reżyserii Grega Zglińskiego i Borysa Lankosza. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Carte Blanche”, „Wymyk”). Film pojawi się w kinach 21 października.

CZYTAJ TAKŻE:

ANDRZEJ CHYRA I KINGA PREIS W NOWYM FILMIE ARKADIUSZA JAKUBIKA [ZDJĘCIA]
"SZTUKA KOCHANIA". MAGDALENA BOCZARSKA JAKO MICHALINA WISŁOCKA W FILMIE MARII SADOWSKIEJ [WIDEO]

„Prosta historia o morderstwie” to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.

Tak o swoim filmie mówi Arkadiusz Jakubik:

Ten film ma prowokować pytania o genezę zła i kłamstwa w rodzinie. Jak to zło powstaje? Dlaczego kłamiemy, żeby to zło ukryć? I czy jesteśmy ofiarami piętna? Dzisiaj bohater tragedii antycznej zadałby sobie pytanie, że może to nie klątwa rządzi losem człowieka, lecz człowiek klątwą. Że nie jesteśmy ofiarami piętna, lecz sprawcami. Więc może jesteśmy tylko my i nasze wybory? „Prosta historia o morderstwie” to zaangażowana społecznie opowieść ubrana w garnitur kryminalnego thrillera.

„Prosta historia o morderstwie” w kinach od 21 października

Gatunek: thriller/kryminał
Produkcja: Polska 2016
Reżyseria: Arkadiusz Jakubik („Prosta historia o miłości”)
Scenariusz: Arkadiusz Jakubik, Igor Brejdygant („Zbrodnia”, „Paradoks”, „Palimpsest”), Grzegorz Stefański
Zdjęcia: Witold Płóciennik („Carte Blanche”, „Wymyk”)
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybucja: Kino Świat
Obsada: Andrzej Chyra („11 minut”, „Carte Blanche”, „W imię…”), Kinga Preis („Córki Dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Róża”), Filip Pławiak („Czerwony pająk”, „Demon”, „Bilet na Księżyc”), Eryk Lubos („Zabić bobra”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”), Ireneusz Czop („Żyć nie umierać”, „Jack Strong”), Mateusz Więcławek („Obietnica”, „Kamienie na szaniec”), Przemek Strojkowski, Anna Smołowik („Demon”, „Randka w ciemno”), Katarzyna Kwiatkowska („Anatomia zła”, „Dzień kobiet”), Andrzej Konopka („Córki Dancingu”, „Żyć nie umierać”), Michał Czernecki („Planeta Singli”, „Miasto 44”, „Wojna polsko-ruska”)

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • ewa (gość)

    aktorzy mogliby grac....a rezyserie zostawic rezyserom ? I jak odkrywcza obsada chyra znowu bylejaki ojciec kinga- tez juz wiemy co bedzie.....

    19.08.2016 00:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.