"Raven". Twórcy serialu "Breaking Bad" pracują nad miniserialem dla HBO

Vince Gilligan i Michelle MacLaren, twórcy serialu "Breaking Bad", ponownie połączą siły. Tym razem zajmą się przeniesieniem na mały ekran historii Jamesa Jonesa, założyciela i przywódcy sekty Świątynia Ludu.

Twórcy serialu "Breaking Bad", Vince Gilligan i Michelle MacLaren, rozpoczynają prace na miniserialem "Raven". Produkcja HBO nosi taki sam tytuł jak książka Tima Reitermana, na podstawie której zostanie nakręcony serial. Fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z lat 70. i skupia się wokół wielebnego Jonesa i jego świątyni z San Francisco. Wydarzenia dzieją się w mieście Jonestown, w którym Jones kazał swoim wyznawcom dokonać zbrodni, a niektórzy z nich popełnili samobójstwo. Serial ma być odpowiedzią na pytanie, dlaczego aż 1000 osób oddało życie za tego człowieka.

Sekta Jonesa powstała w 1956 roku w Indianapolis. W latach 60. została przeniesiona do Kalifornii. W swoim najlepszym okresie liczyła 30 tysięcy ludzi i dysponowała około 15 milionami dolarów. Działalność Świątyni Ludu została zakończona w roku 1978, śmiercią 918 osób (w tym 276 dzieci).

Michelle MacLaren zajmie się reżyserią serialu, natomiast Vince Gilligan napisze scenariusz. Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących planowanej premiery serialu.

Będziecie oglądać "Raven"? Może czytaliście książkę?

CZYTAJ TAKŻE:

"WESTWORLD". ILE SEZONÓW BĘDZIE LICZYŁ SERIAL? [GALERIA + WIDEO]
"THE NIX". MERYL STREEP ZAGRA W SERIALU J.J. ABRAMSA. O CZYM BĘDZIE?

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.