"Seria Niezgodna: Zbuntowana". Stawka większa niż można przypuszczać [RECENZJA]

Kobiety rządzą światem, czyli dalsza części opowieści o Niezgodnej Tris Prior, która musi otwarcie przeciwstawić się Złu reprezentowanemu przez żądną władzy nad światem Jeanine i Manipulacji w postaci Evelyn.

NASZA OCENA: 8/10

Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

To druga część serii „Niezgodna" o podtytule Zbuntowana i rzeczywiście w porównaniu z pierwsza częścią, bardziej przygodową niż akcyjną, ta została wzbogacona o sporo dynamicznych sytuacji. Więcej też w tej części motywów science fiction, bo trudno inaczej nazwać symulacje przez jakie przechodzi Tris, pełne ciekawych pomysłów i widowiskowych rozwiązań technicznych. Mniej też w tej części dosyć kulawego wątku miłosnego. Niestety, na niekorzyść przemawia to że film zrobił się niezwykle poważny i wzniosły, wszak chodzi o losy świata i na barkach Tris spoczywa odpowiedzialność z tego wynikająca, co oczywiście odbija się na jakości dialogów, które mógłby pisać romantyczny wieszcz. Niemniej "Niezgodna: Zbuntowana" pozostaje sympatycznym wytworem kina dla nastoletnich odbiorców, a jeśli gdzieś tam zagubimy się i my doroślejsi – nic nam się złego nie wydarzy.

Na szczęście wybór aktorki do roli głównej okazał się strzałem w dziesiątkę, bo Shailene Woodley jest na tyle autentyczna w swych emocjach na ile pozwalał scenariusz, a przy okazji nie na tyle piękna, żeby nie musieć ograniczać się do obnoszenia urody. Oczywiście daleko jej poziomu aktorstwa reprezentowanego przez filmowe przywódczynie frakcji: Kate Winslet i Naomi Watts i aż by się prosiło, by to między nim odbywała się konfrontacja.

Beata Cielecka

"Seria Niezgdona: Zbuntowana" w tv - sprawdź datę emisji.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV!

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.