Tomasz Rożek poprowadzi program "Sonda 2" w Dwójce

"Sonda 2" to powrót do kultowej serii telewizyjnej lat 70. Legendarny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stanie się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki.

Multimedia

Nowinki techniczne, o których mówili Kurek i Kamiński, w większości bowiem doczekały się pointy. Wystarczy wspomnieć pierwszy odcinek oryginalnej "Sondy", który dotyczył wysłania w kosmos dwóch Voyagerów. Kilka lat temu opuściły one Układ Słoneczny, a dzisiaj są wytworami ludzkiej technologii znajdującymi się najdalej od Ziemi. Te i wiele innych wydarzeń "Sonda 2" skomentuje ze współczesnej perspektywy.

Dzięki bogatym archiwom TVP widzowie będą mieli okazję odbyć niezwykłą podróż w przeszłość i ponownie zobaczyć legendarnych prowadzących rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Na tym jednak nie koniec. Dawne wyobrażenia Kurka i Kamińskiego zostaną skonfrontowane ze współczesnością, by na koniec wysłać wiadomość kolejnej generacji twórców i naukowców, ludziom, którzy za kolejne 35 lat postanowią zrealizować "Sondę 3".

Program poprowadzi fizyk, dziennikarz i autor publikacji książkowych, człowiek, który jak nikt inny potrafi opowiadać o skomplikowanych zjawiskach naukowych – dr Tomasz Rożek.

"Sonda 2" aktywnie zaistnieje także w Internecie, angażując użytkowników Facebooka czy serwisu Instagram do samodzielnych poszukiwań i badań. A wszystko po to, by dowieść, że tematyka naukowa jest nie tylko fascynująca, ale i dostępna wszystkim ciekawym otaczającego świata.

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Robert Kutkowski (gość)

    Do autora i realizatorów programu. Forma i treść jest bardzo dobra jednak jest jedno co warto by poprawić a chodzi o komentarze widzów na f b litery są zbyt małe i trudno je odczytać zwłaszcza na jasnym tle. Proszę o poprawę np puszczanie w pasku lub w ciemnym kolorze.

    14.03.2016 23:36
  • Marek (gość)

    Czy to oznacza, że nie będzie kontynuowana wspaniała forma dialogu, dyskusji? To stanowiło o sile SONDY!

    19.02.2016 23:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.