"Tożsamość zdrajcy". Terroryści, szpiedzy i... dzisiejszy świat. Zobaczcie zwiastun filmu [WIDEO+ZDJĘCIA]

Michael Apted, twórca jednego z najlepszych filmów z serii o Bondzie „Świat to za mało”, ponownie opowiada o szpiegach i terrorystach w thrillerze „Tożsamość zdrajcy”. Film w kinach od 23 czerwca. Zobaczcie zwiastun!

Tym razem jednak fabuła jest znacznie bliższa znanej nam z codziennych programów informacyjnych rzeczywistości. Do wspólnej pracy reżyser zaprosił doskonałych aktorów – na planie spotkali się Orlando Bloom („Piraci z Karaibów”, trylogia „Hobbit”), Noomi Rapace („Prometeusz”, „Dziewczyna z tatuażem”), zdobywca Oscara Michael Douglas („Last Vegas”) oraz John Malkovich („Tajne przez poufne”).

Szpiegowskie thrillery to często coś więcej niż tylko historia o dobrym facecie i złych facetach – mówił producent Lorenzo di Bonaventura. – To rzecz o tym, że wierzysz w świat pozorów i odkrywasz swą pomyłkę, mylisz się też co do tego, komu możesz ufać. Scenarzysta Peter O’Brian korzystał z pomocy ludzi ze służb specjalnych (CIA, FBI, Navy Seals), którzy byli konsultantami scen odnoszących się do technik wywiadowczych. Jak zauważył producent Erik Howsam, w trakcie postępów prac nad filmem rzeczywistość doganiała fikcję: – Zdarzyła się seria ataków terrorystycznych. Ale nie chodzi o to, by popadać w przerażenie. Chcemy wierzyć, że istnieją ludzie czujni, jak Alice, którzy są w stanie uchronić nas przed najgorszym.

Orlando Bloom o pracy nad filmem: To była dobra okazja, by zrobić coś innego [WIDEO]Zobacz więcej

Wspomnianą agentkę Alice zagrała Noomi Rapace, pamiętna Lizbeth Salander ze szwedzkiej ekranizacji sagi „Millenium”. Tak charakteryzowała swą postać:

Oczywiście to jest thriller, ale moja bohaterka jest skomplikowaną osobowością. Wydaje jej się, że po wydarzeniach z przeszłości znalazła swój spokojny kąt, lecz płaci za to sporą cenę. A teraz na powrót budzi się do życia. Chciałam jak najlepiej oddać to przebudzenie.

CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na Londyn. Agentka Alice Racine (Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn.

"TOŻSAMOŚĆ ZDRAJCY" W KINACH OD 23 CZERWCA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.