Will Smith, Dustin Hoffman i Reese Witherspoon bojkotują Oscary 2016!

Kolejne gwiazdy bojkotują Oscary 2016, zarzucając Amerykańskiej Akademii Filmowej rasizm.

W czwartek, 14 lutego 2016, ogłoszono nominacje do Oscarów. Lista nominowanych, podobnie jak w zeszłym roku, wywołała falę krytyki. Widzowie jak i same gwiazdy są oburzeni, że żadna statuetka z głównych kategorii nie trafi w tym roku w ręce czarnoskórego artysty. Do protestu reżysera Spike'a Lee dołączyła kilka dni temu Jada Pinkett Smith, ale grono niezadowolonych gwiazd powiększa się w zawrotnym tempie. Śladem swojej żony podążył właśnie Will Smith, który zapowiedział, że nie weźmie w tym roku udziału w ceremonii.

Fundamentem Ameryki jest przekonanie, że wszystko jest możliwe. Wystarczy odrobina poświęcenia i ciężka praca. Takie rzeczy jak religia, rasa czy poglądy nie mają żadnego znaczenia. Ta ogromna różnorodność jest największą siłą naszego kraju. Trzeba protestować. Jeśli nie chcemy być częścią problemu, musimy być częścią rozwiązania - Powiedział aktor w programie "Good Morning America".

CZYTAJ TAKŻE: JADA PINKETT-SMITH NAWOŁUJE DO BOJKOTU OSCARÓW [WIDEO]

Na tym jednak nie koniec. Dustin Hoffman i Reese Witherspoon również wyrazili swoje niezadowolenie z powodu braku nominacji dla czarnoskórych aktorów i aktorek. Aktorka na swoim profilu społecznościowym zamieściła taki wpis:

Jestem bardzo rozczarowana, że nie zauważono części najlepszych tegorocznych filmów i ich twórców oraz aktorów w nich grających. Nic nie umniejszy ich pracy, ale należy im się uznanie. Jako członkini Akademii bardzo chciałabym zobaczyć więcej różnorodności w głosowaniu - napisała Reese Witherspoon.

Podobnie uważa Dustin Hoffman, który w jednej ze stacji telewizyjnych powiedział, że w Ameryce od dawna panuje podświadomy rasizm i nawet wojna secesyjna tego nie zmieniła.

CZYTAJ TAKŻE:

KRYTYKA NOMINACJI OSCARÓW 2015 W INTERNECIE. OSCARY ZBYT "BIAŁE"? [WIDEO]
OSCARY 2016 - NOMINACJE. ZNAMY NOMINOWANYCH DO OSCARÓW [PEŁNA LISTA]

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Rezysera nowego Rockiego też omineli (gość)

    Rezysera nowego Rockiego też omineli, nawet przy Złotych globów.

    24.01.2016 21:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.