"Wołyń". Zobaczcie drugi zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego! [WIDEO]

7 października na ekranach zadebiutuje nowy film Wojtka Smarzowskiego („Dom zły”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”) – „Wołyń”, poruszający przemilczany dotychczas w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944.

CZYTAJ TAKŻE:

"WOŁYŃ". PIERWSZY ZWIASTUN NOWEGO FILMU WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO [WIDEO+ZDJĘCIA]
"WOŁYŃ". SMARZOWSKI APELUJE O WSPARCIE. INWESTORZY NIE CHCĄ LUDOBÓJSTWA [WIDEO]

Jak przyznawał reżyser, to najbardziej wymagający film w jego karierze, ze względu na tłum statystów na planie, dużą liczbę dni zdjęciowych, rozrzucone lokalizacje, a zwłaszcza ze względu na pracę z dziećmi. Tak o pracy na planie mówi Wojciech Smarzowski:

Najtrudniejsze było dla mnie to, jak przeprowadzić dzieci, małych aktorów, przez tę historię. W roli głównej wystąpiła wyłoniona w castingu Michalina Łabacz. Około 250 dziewczyn przyszło na zdjęcia próbne. Do Michaliny było mi najbliżej, to bardzo dobra aktorka.

Twórca „Wesela” podkreślał, że „Wołyń” to film historyczny, ale także opowieść o uczuciach: – To film o miłości, widz, który pójdzie na ten film dostanie bardzo dużą porcję emocji i wzruszeń, nie tylko wiedzy na temat tamtych czasów. W tym sensie jest to współczesne przeżycie. Po pierwszych projekcjach dobrze się wypowiadają kresowiacy i historycy, co mnie cieszy. A jak będzie w kinach – zobaczymy.

Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

„Wołyń” w kinach od 7 października!

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • beta (gość)

    Już z góry dziekujemy na tak dlugo oczekiwany film

    14.07.2016 10:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.