"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 63. Iskender zabije własną matkę - sułtankę Safiye? [ZDJĘCIA]

Kösem - podyktowana żądzą zemsty - rozkazała Iskenderowi zabić sułtankę Safiye. Mężczyzna nie wie, że to jego matka! Sprawdź, co wydarzy się w 63. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem"!

"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM" ODCINEK 63. WE WTOREK, 30.08.2016 O GODZ. 18:35 W TVP1!

Po tym, jak siostra Kösem (Beren Saat), Yasemin (Gizem Emre) umarła, sułtanka po raz kolejny poprzysięgła zemstę na sułtance Safiye (Hülya Avşar). Ty razem poprosiła, aby to Iskender (Berk Cankat) ją zabił. Nikt z nich nie wie jednak, że Alex tak naprawdę jest synem Safiye! Sułtanka doszła jednak do wniosku, że przyszedł już czas, aby Iskender dowiedział się o wszystkim. Impulsem do tego było odkrycie przez nią, że jej syn kocha jej największego wroga - sułtankę Kösem!

W 63. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" Iskender nocą zakrada się do pokoju sułtanki Safiye z zamiarem uduszenia jej. Podchodzi coraz bliżej, ale w ostatnim momencie odsuwa od jej szyi sznur i wycofuje się. Wtedy słyszy głos Safiye:
- A więc Kösem kazała ci mnie zabić... Ale ty nie możesz tego uczynić... Nie zabijesz swojej własnej matki...
- Co? Jakiej matki? O czym ty mówisz? - pyta z niedowierzaniem Iskender.
- O twojej rodzinie, którą szukałeś przez lata. O twojej matce. Ja jestem twoją matką, a ty jesteś moim synem. Moim księciem...
- To nie może być prawda! Kłamiesz!
- Amulet, który zawsze nosisz na szyi... Zrobiłam go, aby Bóg miał cię w swojej opiece. Początkowo też w to wątpiłam, ale twoje znamię na plecach daje mi pewność...
- Od jak dawna o tym wiesz?!
- Odkąd opuściłam wieżę. Dla twojego dobra nic ci nie mówiliśmy. Szukaliśmy cię, a ciągle byliśmy blisko. Mój synu...

Iskender odwraca się plecami do matki i odchodzi bez słowa. Słyszymy jego przemowę:

Jam Iskender. Ten, który spędził swoje dzieciństwo w małej wiosce niedaleko Danube. Iskender z Austrii. Ten, dla którego niebo i ziemia, na których się wychował były obce. Ten, który nie należy do nikogo, ani niczego. Iskender, zagubiony w ciemnych sekretach swojej przeszłości. Kim jestem? Kim jest moim ojcem? Gdzie jest kobieta, która mnie urodziła? Moje dłonie - czyje dłonie przypominają? Moje oczy - do czyich oczu są podobne? Nagła złość, burza we mnie, czyje to pamiątki? Widziałem siebie w różnych wcieleniach i patrząc na nie myślałem, że to ja. Ale one wszystkie były fałszywe. Prawda jest inna. Prawda jest taka, że jestem księciem! Ci, którym przez lata wiernie służyłem - to oni są moją rodziną! Syn sułtana Murada Hana. Dziecko zrodzone z sułtanki Safiye. Zagubiony książę dynastii Osmanów, Iskender!

Wkrótce nadchodzi Kösem i pyta, dlaczego Safiye wciąż żyje, czy coś poszło nie tak. Iskender odpowiada, że okoliczności sprzyjały, ale spojrzał na jej twarz i wiedział, że nie może tego zrobić. Nie może zabić sułtanki ze względu na lojalność wobec sułtana. - Nie zmuszałam cię. Sam się zgodziłeś. Byłeś lojalny także wobec mnie. Dzisiaj to się skończyło - odpowiada mu Kösem.

CZYTAJ TAKŻE:

"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM". MEHMED WYRZUCA MELEKSIMĘ Z PAŁACU! [ZDJĘCIA]
"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM" - ILE ODCINKÓW MA TURECKI SERIAL? KIEDY KONIEC?

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.