"Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat" odcinek 3. Bitwa pod Mohaczem najbardziej kosztowną sceną w serialu! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W 3. odcinku dokumentu, ujawniającego kulisy tureckiego superhitu "Wspaniałe stulecie" dowiemy się, jak powstawały sceny batalistyczne i które z nich była najdroższa.

"WSPANIAŁE STULECIE: TAJEMNICZY ŚWIAT" ODCINEK 3. W PIĄTEK, 15.04.2016 O GODZ. 15:55 W TVP1!

Zrealizowany z rozmachem 8-odcinkowy serial dokumentalny ukazujący kulisy realizacji tureckiego serialu "Wspaniałe stulecie". W programie pojawią się zdjęcia z planu filmowego oraz wywiady z twórcami - reżyserami, scenarzystami, kostiumologami, scenografami i aktorami.

W 3. odcinku dokumentu "Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat", odtwórcy ról sułtana Sulejmana (Halit Ergenç), Bali beja (Burak Özçivit) i Ibrahima paszy (Okan Yalabik) opowiadają o tym, jak kręcone były sceny batalistyczne i jakie trudności sprawiała im gra w letnim skwarze. Poznajemy szczegóły najbardziej kosztownych scen i dowiadujemy się, że 10 - minutowa scena bitwy pod Mohaczem kosztowała więcej niż cały odcinek niejednego tureckiego serialu.

CZYTAJ TAKŻE:

"WSPANIAŁE STULECIE: TAJEMNICZY ŚWIAT". KULISY POWSTAWANIA TURECKIEJ TELENOWELI W TVP1! [WIDEO+ZDJĘCIA]
KONIEC "WSPANIAŁEGO STULECIA"! JAK SIĘ KOŃCZY "WSPANIAŁE STULECIE"? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Bitwa ta odbyła się 29 sierpnia 1526 r. Wojska węgierskie dowodzone przez króla Ludwika Jagiellończyka zostały wtedy rozgromione przez armię osmańską pod dowództwem sułtana Sulejmana Wspaniałego. Król Ludwik II Jagiellończyk musiał sam stawić czoła potędze osmańskiej. Zmuszony szybkim marszem wojsk Sulejmana, nie czekając na posiłki z Chorwacji i Siedmiogrodu wyruszył z Budy na spotkanie przeciwnika. Ostrzał turecki zabił wielu Węgrów; w ich szeregach wybuchła panika. Turcy panowali na zdobytych ziemiach przez 150 lat, aż do odsieczy wiedeńskiej.

Zobacz fragment odcinka "Wspaniałego stulecia"!

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.