"Wszystkie nieprzespane noce". Zobacz fragment nagrodzonego filmu Michała Marczaka! [WIDEO]

W międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych Sundance Film Festival Michał Marczak otrzymał nagrodę za reżyserię filmu "Wszystkie nieprzespane noce" ("All These Sleepless Nights). Prezentujemy Wam fragment tej produkcji.

Jak zapewniał jeszcze przed konkursem Michał Marczak, jego nowy film jest czymś z pogranicza produkcji dokumentalnej i fabularnej. Z uwagi na swój niespotykany autentyzm w filmowaniu aktorów produkcja wzięła udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych.

"Wszystkie nieprzespane noce” to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała najbardziej intymna i prawdziwa opowieść o młodych ludziach od czasu "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy.

Film jest produkcją polsko-brytyjską. "Wszystkie nieprzespane noce" powstały w wyniku współpracy ENDORFINA studio (odpowiedzialnego m.in. za wielokrotnie nagradzany dokument "15 stron świata") i Pulse Films (producenta m.in. "20 000 dni na Ziemi"). Koproducentami filmu są Telewizja Polska oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sundance Institute i Brit Doc Circle Fund.

Przypomnijmy, że Michał Marczak na swoim koncie ma m.in. reżyserię głośnego dokumentu "Fuck for Forest" z 2012 roku.

Udostępnij artykuł
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.