Gwiazdy na premierze filmu "Czerwony pająk" [ZDJĘCIA]

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Małgorzata Foremiak, Marcin Koszałka, Julia Kijowska, Barbara Kurzaj, Adam Woronowiczfot. materiały prasowe
Małgorzata Foremiak, Marcin Koszałka, Julia Kijowska, Barbara Kurzaj, Adam Woronowiczfot. materiały prasowe
Foremniak, Woronowicz, Kijowska, Pławiak – gwiazdy i goście specjalni na uroczystej premierze thrillera „Czerwony Pająk”. Wstrząsająca historia seryjnego mordercy od piątku na ekranach.

Wczoraj w Warszawie odbyła się uroczysta premiera „Czerwonego Pająka” – „polskiego thrillera, który rzucił wyzwanie skostniałemu gatunkowi” (Variety). Na czerwonym dywanie, obok reżysera – Marcina Koszałki, pojawili się aktorzy: Filip Pławiak, Małgorzata Foremniak, Julia Kijowska, Nikodem Rozbicki, Barbara Kurzaj, Marek Kalita, Dorota Landowska, Andrzej Deskur i Adam Woronowicz, kreujący w „Czerwonym Pająku” rolę na miarę polskiego Hannibala Lectera.

Na widowni zasiedli liczni goście specjalni. Debiut fabularny wielokrotnie nagradzanego operatora (m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Rewers”) oglądali m.in.: Wojtek Smarzowski, Kinga Dębska, Antoni Krauze, Agnieszka Kawiorska, Antoni Królikowski, Sandra Staniszewska, Liliana Komorowska, Magda Koleśnik, Magdalena Waligórska i Karolina Szostak.

Znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność film, którego światowa premiera odbyła się na festiwalu w Karlowych Warach, ma już na koncie prestiżową nagrodę Francuskiego Stowarzyszenia Krytyków i laury drugiej edycji Kairskiego Tygodnia Krytyków Filmowych. Obraz wejdzie na ekrany w piątek, 27 listopada.

„Czerwony Pająk” to wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz zainspirowały dwie postaci z miejskich legend. Lucjan Staniak („Czerwony Pająk”) to nigdy nie istniejący seryjny morderca, który trafił do światowej literatury kryminalistycznej jako postać autentyczna. Karol Kot („Wampir z Krakowa”), jeden z najmłodszych znanych na świecie seryjnych morderców, pod koniec lat 60. stał się prawdziwą gwiazdą mediów. Obie postaci zainspirowały twórców do stworzenia oryginalnej, trzymającej w napięciu fikcyjnej opowieści o naturze zbrodni.

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Morderca okazuje się… weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz – uczeń. W ten sposób odkrywa potrzebę, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn