MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marzenia o koszykarskim finale coraz bardziej realne! Trefl Sopot prowadzi już 2-0 w półfinale ze Śląskiem Wrocław

Rafał Rusiecki
Wideo
od 7 lat
Wydawać by się mogło, że w play-offach każdy mecz jest inny. Tym bardziej, kiedy jest to etap półfinałowy. Koszykarze Trefla Sopot i Śląska Wrocław pokazali jednak, że można zagrać dwa bardzo podobne spotkania pod rząd. We wtorek, 21 maja 2024 roku w Ergo Arenie profesorami ponownie byli sopocianie, a w rolę uczniów wcielili się wrocławianie. W rywalizacji do trzech zwycięstw ekipa Żana Tabaka prowadzi 2-0.

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 21.05.2024

Kanadyjski rzucający obrońca Aaron Best był zawodnikiem, który trzymał poziom w pierwszej kwarcie drugiego meczu półfinałowego. Jego punkty pozwoliły Treflowi Sopot uczepić się Śląska Wrocław. Wicemistrzom Polski mocno zależało na tym, aby nie powtarzać błędów z pierwszego spotkania. Dali wówczas popis nieskuteczności, a przede wszystkim z kretesem przegrali walkę na tablicach. Było twardo, aż momentami lała się krew - po jednej z akcji kontuzji podbródka doznał Marek Klassen.

Trefl odzyskał pewność siebie w drugiej kwarcie. Wrocławianie mieli plan, aby rzucać zza łuku, ale po 18 minutach mieli z tego słabą zdobycz. Trafili raptem dwie na 15 prób. A sopocianie małymi kroczkami konsekwentnie starali się im odskoczyć. Będący w świetnej dyspozycji Best mocno w tym pomagał, więc na 2 minuty i 26 sekund przed syreną kończącą drugą część Trefl wyszedł na prowadzenie 41:31.

Trener Miodrag Rajković przeprowadził długą rozmowę ze swoimi zawodnikami w szatni. Na niewiele się to zdało, bo przyjezdni rozpoczęli trzecią odsłonę od 0:8. Siedzący na miejscach Super VIP Grzegorz Kamiński i Jakub Szumert z Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia przecierali więc oczy ze zdumienia. To samo robili także pozostali w Ergo Arenie.

Trefl Sopot zdeklasował Śląsk Wrocław po raz drugi

W czwartą kwartę Trefl Żana Tabaka wchodził z przewagą 27 punktów! I chociaż w koszykówce wszystko może się wydarzyć, to do cudownej odmiany tym razem nie doszło. Sopocianie mogli uspokoić grę, kontrolować jej przebieg i szachować siłami. Drugie zwycięstwo w serii stało się faktem.

Trzeci mecz półfinałów zaplanowano w Hali Stulecia we Wrocławiu w sobotę, 25 maja 2024 roku o godz. 15.00. Jeśli Śląsk nic nie zmieni w swojej grze, to wrocławianom przyjdzie rywalizować jedynie o brązowe medale.

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 88:70 (17:21, 27:12, 26:10, 18:27)

Trefl: Varadi 8 (2x3), Scruggs 3 (1), Best 18 (3), van Vliet 11 (1), Groselle 10 oraz Barnes 6 (2), Witliński 6, Schenk 9 (1), Zyskowski 14 (2), Musiał, Gurtatowski 3 (1), Toczek

Śląsk: Klassen 11 (1), Gravett 13 (1), Gołębiowski 6, Nunez 13 (1), Miletić 10 oraz Parachouski 2, Ł. Kolenda 4, Nizioł 2, Kulvietis 7 (1), Hlebowicki, Piśla 2

Sędziowali: M. Proc, B. Kucharski, T. Trybalski