Mistrzostwa Europy Amsterdam 2016. Polacy z największą ilością medali w historii! [ZDJĘCIA]

Kamila Glińska
Oczy sportowej Europy skierowane były przede wszystkim na Euro 2016, w którym triumfowali Portugalczycy, ale Polacy także mają swoje powody do radości. Reprezentanci Polski są na szczycie klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy w lekkoatletyce!

Po raz pierwszy w historii Polska zajęła pierwsze miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. W Amsterdamie biało-czerwoni zdobyli w sumie 12 krążków - aż sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), Robert Sobera (skok o tyczce), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Adam Kszczot (800 m) i Angelika Cichocka (1500 m). Srebro zdobyli: Karol Hoffmann (trójskok), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (800 m), Joanna Linkiewicz (400 m ppł) i męska sztafeta 4x400 m (Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Rafał Omelko). Jedynym polskim brązowym medalistą jest Wojciech Nowicki (rzut młotem).

Na podium klasyfikacji medalowej znaleźli się także Niemcy i Brytyjczycy. Relacje z mistrzostw można było oglądać od 6 do 10 lipca w kanałach Telewizji Polskiej.