Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siatkarki pożegnały się zwycięstwem

Janusz Woźniak
Siatkarki Energi Gedanii zwycięstwem pożegnały się z gdańska publicznością.

W ostatnim w tym sezonie meczu w hali przy ul. Kościuszki Gedania wygrała z MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Stawką tej rywalizacji jest wysokie piąte miejsce na zakończenie sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Zajmie je ta drużyna , która wygra dwa razy. Drugi i ewentualnie trzeci mecz odbędzie się w najbliższy wtorek i środę w Dąbrowie Górniczej.

Gedania zaczęła to spotkanie z rozmachem i po kilku akcjach prowadziła 4:1, a na pierwszą przerwę techniczną podopieczne trenera Leszka Milewskiego schodziły przy wyniku 8:5. Później role się jednak odwróciły i zespół gości prowadził 13:11. Gdańszczanki ponownie wzięły się do pracy i po emocjonującej końcówce wygrały seta do 24, a ostatni punkt zdobyła po ataku blok-aut Elżbieta Skowrońska. Drugi set po myśli gospodyń układał się tylko do stanu 8:5. Zadowolone gdańszczanki znowu oddały inicjatywę rywalkom, tracąc sześć punktów z rzędu. Wówczas Katarzynę Wellnę zastąpiła Tamara Kaliszuk.
Gedanistki próbowały jeszcze odmienić losy tej partii, ale kiedy przegrywały już 21:24 wydawało się, że stoją na straconej pozycji. A jednak. Obroniły trzy piłki meczowe, a Berenika Tomsia i Skowrońska zdobyły punkty na wagę zwycięstwa 27:25. Załamane rywalki w trzecim secie nie stawiały już większego oporu i przegrały do 19.

- Przegrany we frajerski sposób drugi set ustawił to spotkanie. W play off przegrywamy więc 0:1, ale ciągle liczymy się jeszcze w grze o piąte miejsce w lidze. Przecież teraz będziemy grali we własnej hali - powiedział trener zespołu gości Wiesław Popik.

- To nie był dobry mecz, ale... liczy się zwycięstwo. Jesteśmy bliżej piątego miejsca w tabeli i postaramy się nie zmarnować tej szansy w Dąbrowie Górniczej - powiedział trener Milewski.
MVP meczu wybrana została Kinga Kasprzak.Energa Gedania - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 ( 26:24, 27:25, 25:19)

Gedania: Kasprów 4 pkt., Skowrońska 14, Ziemcowa 9, Wellna 3, Tomsia 11, Nuszel oraz Siwka (libero), Kasprzak 12, Kaliszuk 5, Durajczyk.

MKS Dąbrowa Górnicza: Matyjaszek, Sieczka, Wysocka, Wilczyńska, Białobrzeska, Lis oraz Tkaczewska (libero, Cabajewska, Czerwińska.