Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy złote medale lekkoatletów RKS Łódź w Toruniu

Bogusław Kukuć
W Toruniu rozegrano mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce juniorów. Z reprezentantów klubów okręgu łódzkiego najlepiej wypadła młodzież Rudzkiego Klubu Sportowego. W biegach na 800 i 1500 metrów tytuł mistrza Polski wywalczył Adam Kszczot. Podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka uzyskał odpowiednio czasy 1.53,67 i 3.51,04.

Złoty medal zdobył także Sylwester Bednarek. Skoczek wzwyż RKS uzyskał rezultat 216 cm. Wcześniej w Bydgoszczy zawodnik, trenowany przez Leszka Krakowiaka, zdobył wicemistrzostwo świata juniorów w tej specjalności.

Wicemistrzynią w rzucie dyskiem została Dominika Jakuła. Zawodniczka MKS Aleksandrów uzyskała wynik 42,97 m. Srebrną medalistkę trenuje Robert Joachimiak.
Także srebrny medal zdobył Michał Pietrzak (Expom Krośniewice), który przebiegł 400 m ppł w czasie 52,58 sekundy. Była to szczególna radość w rodzinie, gdyż trenerem utalentowanego płotkarza jest jego ojciec Waldemar.

Wcześniej wicemistrzostwo polski juniorów w siedmioboju wywalczyła Joanna Wiśniewska rezultatem 4841 punktów. Jej trenerem w Rudzkim Klubie Sportowym jest Leszek Krakowiak.

Czwórka lekkoatletów z klubów okręgu łódzkiego została powołana do reprezentacji Polski na mecz juniorów młodszych Polska - Niemcy, który odbędzie się 9 sierpnia w Słubicach. Wystartują tam Izabela Ogórek (MKS Tomaszów ) w rzucie dyskiem, Tomasz Kwiatkowski (Rudzki Klub Sportowy Łódź) w biegu na 200 m i sztafecie 4x100 m, Marcin Kosiorowski (MKS Aleksandrów) w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem oraz Kacper Marcinkowski (MSZS Kutno) w skoku wzwyż. Cała czwórka zdobyła medale na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Bydgoszczy.

Stowarzyszenie IAAF zawiesiło siedem czołowych lekkoatletek rosyjskich - Jelenę Sobolewą, Tatianę Tomaszową, Julię Fomienko, Darię Piszczalnikową, Gufliję Chanafiejewą, Olgę Jegorową i Swietłanę Czerkasową za manipulacje próbkami podczas kontroli dopingowej. Większość z wymienionych zawodniczek należało do faworytek olimpijskiej rywalizacji w Pekinie (np. biegaczka na 800 i 1500 m Jelena Sobolewa).

Rekordzista świata w biegu na 100 m (9,72 s) 21-letni Jamajczyk Usain Bolt na igrzyskach olimpijskich wystartuje na dwóch dystansach- 100 m i 200 m.

Bartosz Nowicki poprawił rekord życiowy w biegu na 1500 m. Podczas mityngu w Bochum uzyskał wynik 3.37,90. Ewelina Sętowska-Dryk wygrała tam bieg na 800 m czasem 2.01,62, ale był to wynik gorszy od minimum olimpijskiego.

Na 44 tysiącach uczestników zamknięto listę 35.maratonu w Berlinie, który zostanie rozegrany 28 września. Organizatorzy podjęli decyzję ze względów technicznych i logistycznych.