Jesteś tu: Telemagazyn -> Serial -> Rodzina zastępcza -> odc. 75

 

Rodzina zastępcza odc. 75

(Polska 1999-2009) Od lat 7

Ocena internautów:

 •  

(40 głosów) | oceń

Rodzina Kwiatkowskich przekonuje się o potędze, jaka drzemie w Internecie. Jedynym przeciwnikiem okazuje się Jacek, który płaci rachunki telefoniczne.

 • Czas trwania: 50 minut
 • Gatunek: Serial komediowy
 • Produkcja: Polska
 • Reżyseria: Michał Kwieciński, Wojciech Adamczyk, Filip Zylber, Agnieszka Dudzińska

Rodzina zastępcza w telewizji

Emisje archiwalne

Rozwiń  
Rodzina Kwiatkowskich przekonuje się o potędze, jaka drzemie w Internecie. Jedynym przeciwnikiem okazuje się Jacek. Przecież to on płaci rachunki telefoniczne. Poza tym jest tradycjonalistą i uważa, że jest to zupełnie niepotrzebne, a każdy wydany na to grosz jest po prostu wyrzucony w błoto. Z niedowierzaniem patrzy, gdy wszyscy po kolei wpadają w sidła techniki.

Lista odcinków

  • Sezon 11

  • S. 11 Odc. 12

   Odcinek 12, sezon 11 ""Wielkie rozwiązanie" Jedna z dwóch osób na posterunku ma dostać awans i może to być... Posterunkowy. Normalnie taka sytuacja, bo posterunkowy walczy przecież ze wszystkich sił, żeby zniszczyć konkurenta, angażując do tej walki kogo może, przesłoniłaby wszystkie inne wydarzenia. Nie tym razem jednak bo zbliża się termin porodu Alutki, a to wytwarza napięcie z niczym nie porównywalne. Alutce, znanej z nadwrażliwości, zdaje się, że zaczyna rodzić mniej więcej co kwadrans. Jędrula biegnie po auto, Jadzia po torbę Alutka się rozmyśla. I tak kilkadziesiąt razy na dobę. Po kilku dniach bezustannego rodzenia Jędrula i Jadzia są na granicy wytrzymałości. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Alutka oskarża ich o histeryzowanie. Ale od czego są sąsiedzi. Do czuwania nad Alutką zostaje wydelegowany specjalny zespół, który jest tak pewien swoich kompetencji, że to dopiero rodzi, nomen omen, prawdziwe problemy. W wielkim finale Alutka i Jędrula zostają jednak wreszcie rodzicami, choć w zupełnie inny sposób i w innych okolicznościach, niż sobie to zaplanowali. "
  • S. 11 Odc. 11

   Odcinek 11, sezon 11 ""Smak lobbingu" Ula postanawia zacząć uprawiać lobbing; konkretnie chodzi o jedno słowo w jednej ustawie, tak, by objęła ona naczelników, a konkretnie Ulę. Wielu znajomości w świecie polityki Ula nie ma, lobbuje więc tam, gdzie może i obiektem jej działań staje się... Włodzio. Co prawda Włodzio wpłynąć na kształt ustawy nie może, ale tym gorzej dla niego, bo Uli się tego nie przetłumaczy. Wątek lobbistyczny splata się z dramatyczną sytuacją Jadzi, która na skutek niefortunnych wydarzeń straciła smak. Kucharka, i to tak dumna ze swojej sztuki, jak ona, pozbawiona smaku, traci niejako rację bytu. Ziemia usuwa się Jadzi spod stóp, sens jej całej egzystencji staje pod znakiem zapytania. Na szczęście, obie te sytuacje, pozornie bez wyjścia, znajdują szczęśliwe rozwiązanie, ale dopiero wtedy, kiedy na klęskę udaje się spojrzeć jak na sukces. "
  • S. 11 Odc. 10

   Odcinek 10, sezon 11 ""Czerwony smok" Policjant z pewnych, jego zdaniem uzasadnionych powodów a konkretnie: wproszenia się na otwarcie tajskiej restauracji - dochodzi do wniosku, że nosi w sobie śmiertelnego wirusa i zostały mu ostatnie dni życia. Taka sytuacja, oczywiście, diametralnie zmienia jego optykę i podejście do tegoż życia. Już z Posterunkowym, który boi się wszystkiego było trudno wytrzymać, ale teraz, kiedy nie boi się niczego po prostu nie sposób. Zaczyna robić to, o czym zawsze marzył, ale czego wcześniej się obawiał na przykład wypisywać mandaty Jędruli, dla czystej przyjemności poniżenia biznesmena. Na szczęście Filipowi udaje się przekierować myśli policjanta w stronę marzeń nieco mniej destrukcyjnych dla otoczenia, ale to z kolei od innych, zwłaszcza Elizy, wymaga nieoczekiwanych poświęceń. "
  • S. 11 Odc. 9

   Odcinek 9, sezon 11 "Fotoreportaż Nieporozumienia zdarzają się na co dzień nawet między bliskimi osobami, ale zwykle nie mają specjalnie dużego znaczenia. Czasem jednak bywają nieporozumienia fundamentalne i coś takiego przydarza się Jędruli. Jego małżonka otóż, dopiero teraz, kiedy zbliża się termin porodu, uświadomiła, mu, że uważa za oczywiste, iż kiedy urodzi się dziecko, mamusia Alutki, czyli teściowa Jędruli, zamieszka z nimi. O, niedługo najwyżej na dwa, trzy lata. Dla Jędruli jest to sytuacja taka, jakby Pałac Kultury zawalił mu się na głowę, bo wiele Jędrula potrafi sobie wyobrazić, jest w końcu producentem, ale mieszkania z "mamusią" w żaden sposób. Cała wiedza, spryt i umiejętności nagromadzone w tym mężczyźnie przez lata zostają zaprzęgnięte do jednego celu nie dopuścić do wprowadzenia się "ukochanej" teściowej. Mamusia jednak jest to zawodnik takiego kalibru, że może się okazać poza zasięgiem Jędruli… "
  • S. 11 Odc. 8

   Odcinek 8, sezon 11 "Lęki pierwotne Kiedy coś dotyczy bliźniaków, wszystko zaraz się komplikuje. I nie jest to aluzja polityczna, tylko kwestia współodczuwania Piotrka i Pawełka, co bliźniakom czasem się zdarza. To znaczy kiedy jeden się uderzy, boli obu. W tym przypadku kiedy jednego boli ząb i boi się dentysty, dotyczy to też obu i robi się prawdziwy problem. Rozwiązanie tej subtelnej kwestii utrudnia fakt, że Włodek jedzie służbowo do Paryża i może zabrać żonę. A dla kobiety wyjazd do światowej stolicy mody, to więcej niż wyzwanie to, nie bójmy się tego słowa, misja. Jacek stara się w tym wszystkim nie oszaleć, co nie jest proste, bo musi ustalić, który z dwóch jęczących bliźniaków potrzebuje dentysty, a jednocześnie ukoić Włodka, który zdał sobie prawe, że wyprawa z żoną do Paryża oznacza dla niego nieodwołalną i ostateczną ruinę. Ale nikt Jackowi nie obiecywał, że los mężczyzny jest lekki. "
  • S. 11 Odc. 7

   Odcinek 7, sezon 11 "Światy równolegle Policjant, przymuszony przez Krysię, pomaga wieszać firanki. Nie od dzisiaj wiadomo, że każda praca Posterunkowemu szkodzi, co szybko znajduje potwierdzenie. Policjant schodząc, spada z drabiny i to tak niefortunnie, że uderza głową w ścianę i traci przytomność. Z pomocą sąsiadów udaje się stróża prawa docucić i nawet przebadać; lekarze nie znajdują nic niepokojącego poza jednym objawem. Policjant stracił pamięć i cofnął się mentalnie do świata lat przedmaturalnych. W tej sytuacji zachodzi potrzeba bardzo ostrożnego wprowadzenie go we współczesność, bo przez ostatnie dwadzieścia parę lat świat zmienił się niebywale co wszyscy uświadamiają sobie dopiero dzięki policjantowi, który jest na etapie przewodniej roli partii, kartek na mięso i dolara po sto złotych. Naturalnie poznając nowy świat, nasz dzielny bohater popada w euforię ale do czasu, do czasu… "
  • S. 11 Odc. 6

   Odcinek 6, sezon 11 "Zasadnicze decyzje Posterunkowy pod wpływem natchnienia znajduje branżę biznesu, w której, jak sądzi, może odnieść sukces. Postanawia mianowicie założyć firmę ochroniarską. Okazuje się jednak, że takie zamierzenie wielokrotnie przekracza jego możliwości finansowe, zwraca się więc ostatecznie do Jędruli o pomoc. Jędrula, choć zrazu niechętny, potem jednak nagle zmienia zdanie i pomoc deklaruje i dopiero teraz dla policjanta zaczynają się prawdziwe problemy. Równolegle pod wpływem rozterek Filipa, co studiować, żeby to najlepiej posłużyło jego planom zdobycia majątku przed trzydziestką, Eliza i Michał odnajdują dla siebie okazję do niezłego zarobku. Okazuje się, że jak pomysł jest dobry, to nawet psycholog może zarobić. "
  • S. 11 Odc. 5

   Odcinek 5, sezon 11 "Dramat gotycki Bliźniacy, naturalnie na skutek nieodpowiedzialnej postawy dorosłych, popadają w głęboki spór, który kończy się śmiertelną obrazą i zerwaniem braterstwa. Jednocześnie Alutka dochodzi do wniosku, że Jędrula nie cierpi dzieci i w związku z tym kompletnie nie nadaje się na ojca. W efekcie tych wydarzeń Paweł postanawia odseparować się od brata, a Alutka postanawia odseparować Jędrulę od dziecka, choć to ostatnie jeszcze się nie urodziło. Ale jak wiadomo lepiej dmuchać na zimne. Problem bliźniaków staje się szansą Jędruli na udowodnienie jego pozytywnej postawy wobec dzieci, zwłaszcza małych, ale doprawdy kochać dzieci, zwłaszcza jak są poobrażane i stroją fochy, bywa dużo trudniej, niż Jędrula myślał. "
  • S. 11 Odc. 4

   Odcinek 4, sezon 11 "Serce matki Jacek, wbrew staraniom bliźniaków, odkrywa, że w ich szkole zbliża się termin wywiadówki. Odkrywa też przyczyny dyskrecji chłopaków jeden ma otóż fundamentalne problemy z matematyką, a drugi, co już całkiem jest niezrozumiałe z wuefem. Jacek desperacko przystępuje do prób podciągnięcia bliźniaków z inkryminowanych przedmiotów, musi jednak przyznać, że są rzeczy, których po prostu w kilka dni się zrobić nie da. Do akcji pedagogicznej wkracza Alutka, która właśnie w równoległym wątku zaakceptowała wreszcie ostatecznie błogosławiony stan, w którym się znajduje i w związku z tym odkryła w sobie macierzyńskie powołanie i jego sedno serce matki. Alutka zawsze jest maksymalistką, więc to serce jest ogromne i wszechogarniające, jak pierwotna macierz, nie przymierzając. W ramach tej wszechmiłości Alutka rozwiązuje zatem także problemy bliźniaków, choć w sposób, który Jacek jest w stanie zaakceptować z najwyższym trudem. "
  • S. 11 Odc. 3

   Odcinek 3, sezon 11 "Źródła sympatii Alutka, skądinąd rozsądnie, uznaje, że uczyć się obsługi niemowlaka dopiero wtedy, kiedy ten już się urodzi, jest cokolwiek spóźnione. W końcu nawet samochód ludzie uczą się prowadzić, zanim zaczną jeździć swoim, a nie odwrotnie. Zarządza więc dla całego domu kurs przygotowawczy, napotyka jednak na kłopot w postaci braku ćwiczebnego niemowlaka, bo Majka egoistycznie odmawia pożyczenia na tydzień swojego. Do ćwiczeń zostają zaangażowane więc dzieci najbliższe wiekowo, czyli bliźniacy. Ma to swoje wady, bo na przykład stanowczo nie pozwalają się przewijać, ale kurs opieki na dzieckiem w końcu rusza, ze stosownymi modyfikacjami, skoro niemowlaki mają po osiem lat. Co naturalnie przynosi szereg niespodzianek. Natomiast ciocia Ula przeżywa dramat w związku z unijnymi badaniami w resorcie, dotyczącymi sympatii do zwierzchników. Okazuje mianowicie zwierzchnikiem najmniej lubianym, co zmusza ją do szukania przyczyn tego stanu. Naturalnie szuka ich wszędzie, tylko nie w sobie. "
  • S. 11 Odc. 2

   Odcinek 2, sezon 11 "Strategia emerytalna Ula z Krysią wpadają na pomysł zabrania na wczasy bliźniaków, co dzieciom ma dać niezapomniane wrażenia, a paniom - miły wypoczynek bez męskiego towarzystwa. Bliźniaki mają na tę sprawę jednak skrajnie odmienny pogląd wczasy z dwiema ciociami jawią im się jako horror i katorga. Domagają się zatem od Jacka, żeby na wakacyjny pomysł stanowczo się nie zgodził; wolą cały lipiec w garażu przesiedzieć, niż z ciociami w Bułgarii. Jacka stawia to w mocno kłopotliwej sytuacji, zwłaszcza, że panie, żeby wymóc jego zgodę, skaczą koło niego jak koło arabskiego szejka. To z kolei budzi określone podejrzenia Włodka, któremu częste wizyty jego żony u Kwiatkowskich i jej nadskakiwanie Jackowi zaczynają się układać w logiczną całość. Tymczasem zaprzyjaźniony od lat z tym domem, Posterunkowy dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem awansu w sferze budżetowej jest wstąpienie do partii politycznej, która wygra kolejne wybory. Ale która wygra, tego nie wie oczywiście nikt. Policjant jednak znajduje rozwiązanie tego pozornie nierozwiązywalnego dylematu. "
  • S. 11 Odc. 1

   Odcinek 1, sezon 11 "Familijna, pełna humoru i ciepła tematyka, ale przede wszystkim doborowa obsada sprawiają, że "Rodzina zastępcza" to jeden z najbardziej lubianych polskich seriali dla całej rodziny. W głównych rolach występują czołowi polscy aktorzy: Gabriela Kownacka, Piotr Fronczewski, Joanna Trzepiecińska, Hanna Śleszyńska, Tomasz Dedek, Jarosław Boberek, a także królowa polskiej piosenki Maryla Rodowicz. Ogromną popularność i uznanie publiczności potwierdzają liczne nagrody przyznawane "Rodzinie zastępczej" na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku w 2009 roku Hanna Śleszyńska została uhonorowana tym wyróżnieniem jako najlepsza aktorka komediowa. Zapraszamy na kolejny odcinek "Rodziny zastępczej plus", który dowiedzie, że wyobraźnia Alutki, nie znajdująca ujścia w twórczości poetyckiej, ograniczonej z racji ciąży, gdzieś się przecież manifestować musi. Skoro świadomość ją ogranicza, przenosi się do podświadomości, konkretnie do snów i tam wreszcie znajduje prawdziwe pole do popisu. Alutce śnią się rzeczy, które nie śniły się filozofom niestety są to sny wieszcze i groźne. Ich ofiarą pada tradycyjnie już, Jędrula, który ze świadomą Alutką porozumieć się często nie może, a co dopiero z jej podświadomością. Zostaje wreszcie zmuszony do sprowadzenia notariusza, który sporządza w domu Kossoniów najdziwniejszy akt w swojej karierze. W domu Kwiatkowskich Krysia dochodzi natomiast do zdumiewającego wniosku, że najprawdopodobniej jest w ciąży. Co to oznacza dla wszystkich, a już dla Włodka, jej męża zwłaszcza nie sposób wyrazić słowami. "
  • Sezon 10

  • S. 10 Odc. 12

   Odcinek 12, sezon 10 "Opiekunka Filip instrumentalnie i - powiedzmy szczerze - niezbyt ładnie traktuje swoje kolejne dziewczyny, a Majka i Kuba zatrudniają opiekunkę do dziecka. Te dwa, pozornie odległe fakty zaczynają się łączyć dzięki temu, że opiekunka do dziecka jest niezwykle powabną studentką. Która w dodatku uważa, że Filip powinien to i owo zrozumieć, żeby z chłystka zamienić się w mężczyznę. Na oczach zszokowanego Jacka Filip zadurza się w starszej o kilka lat dziewczynie, planuje wspólną przyszłość na wiele lat w najdrobniejszych szczegółach i robi wszelkie pozostałe rzeczy, które ojca licealisty mogą przyprawić o silny ból głowy. Jacek próbuje interweniować, ale rola ojców w takich sytuacjach bywa boleśnie ograniczona. Na szczęście do akcji wkracza Majka, wyczuwając, że bilans korzyści i strat z racji korzystania z pomocy aż tak powabnej opiekunki może się dla całej rodziny okazać wybitnie niekorzystny. "
  • S. 10 Odc. 11

   Odcinek 11, sezon 10 "Ryzyko medytacji Jędrula na gwałt potrzebuje bohatera do nowego rodzaju reality show, które polega na śledzeniu kamerą życia człowieka w jego naturalnym środowisku. Wybór, z braku lepszych pomysłów, pada na policjanta. Niestety, sfilmowane z ukrycia życie zawodowe policjanta jest potwornie nudne, stanowiąc najwyżej jedynie dowód dla jego zwierzchników, że Posterunkowego należałoby zwolnić natychmiast i to dyscyplinarnie. Zdesperowany Jędrula sięga zatem po środki nadzwyczajne. Wynajmuje kaskaderów, którzy, odgrywając rozmaite przestępstwa, zmuszają Posterunkowego do interwencji. Teraz materiały filmowe stają się nieporównanie ciekawsze, zachodzą jednak niepokojące zjawiska uboczne - Posterunkowy po raz pierwszy w życiu uwierzył, że przestępcy się go boją, a on - Posterunkowy - jest prawdziwym stróżem prawa. Rodzi to ogromne ryzyko, co stanie się z policjantem, kiedy przypadkiem natknie się na prawdziwych przestępców. Jędrula widzi, że stał się odpowiedzialny za życie, może niezbyt mądrego, ale jednak - człowieka. "
  • S. 10 Odc. 10

   Odcinek 10, sezon 10 "Ojcowskie praktyki Alutka jako przyszła matka coraz śmielej rozwija swoje koncepcje wychowawcze, co przywodzi Jędrulę do wniosku, że cała odpowiedzialność za rozwój dziecka spada na niego. Przyszły ojciec konstatuje jednak, że o byciu ojcem nie ma najmniejszego pojęcia, więc ryzyko, że sobie w tej nowej roli nie poradzi, jest bardzo duże. Zdesperowany Jędrula udaje się więc do Majki, by poćwiczyć z niemowlakiem, to jednak okazuje się zajęciem nadmiernie stresującym, zwłaszcza, że niemowlak notorycznie na widok Jędruli zaczyna przeraźliwie płakać. Jędrula zatem postanawia zastąpić na pewien czas Jacka w roli ojca, żeby oswoić się najpierw z ojcostwem dzieci na tyle wyrośniętych, żeby nie dały sobie przez jakiś jego bezwiedny błąd zrobić zbyt dużej krzywdy. Dzieci jednak, jak to dzieci, natychmiast wyczuwają różnicę między prawdziwym ojcem, a praktykantem i bezlitośnie ją wykorzystują. W efekcie tych doświadczeń Jędrula o dziwo dochodzi do słusznych wniosków i dowiaduje się, na czym naprawdę polega bycie ojcem. "
  • S. 10 Odc. 9

   Odcinek 9, sezon 10 "Plany adaptacyjne Jędrula zostaje zmuszony przez sytuację do inwestycji w produkcję filmową własnych środków. Nadzieja na zysk duża, gwarancje mocne - ale fakt jest faktem, potężna część środków państwa Kossoniów na pewien czas znika z konta. Pech chce, że Alutka wciska w bankomacie nie ten klawisz, co trzeba i niechcący zapoznaje się ze stanem konta. Stwierdza z przerażeniem, że Jędruli, a zatem i jej, grozi bankructwo. Ponieważ Jędrula gubi się w mętnych wyjaśnieniach, nie chcąc przyznać się do inwestycji, Alutka dochodzi do wniosku, że jej mąż nie radzi sobie z kryzysem, który wymaga działań nadzwyczajnych. A do działań nadzwyczajnych są potrzebni nadzwyczajni ludzie, czyli Alutka. W domu Jędrulów zostają wdrożone skrajnie restrykcyjne plany oszczędnościowe, które dziwnym trafem dotyczą tylko wydatków na Jędrulę, a Alutka przymierza się do twórczego zarządzania całością ich majątku. Teraz widmo bankructwa państwa Kossoniów staje się naprawdę realne. "
  • S. 10 Odc. 8

   Odcinek 8, sezon 10 "Urodzaj na bliźniaki Lesio, maż Jadzi, przybywa nieoczekiwanie z dwójką ośmioletnich bliźniaków, nieoczekiwanie osieroconych przez jedyną krewną Lesia. Wybór jest prosty - albo dziećmi trzeba się zająć, albo trafią do domu dziecka. Dla Jadzi rodzinne obowiązki są oczywiste, o oddaniu dzieci nie ma mowy, ale o zajęciu się nimi też nie - Alutka, wstrząśnięta do imentu własną ciążą następnych dzieci pod swoim dachem by nie wytrzymała. A zostawić ją w odmiennym stanie Jadzia też nie może, bo Alutkę trafiłaby apopleksja lub coś gorszego. Tymczasem bliźniaki w trybie tymczasowym zostają ulokowane u Kwiatkowskich, a Jędrula i Jadzia łamią sobie głowę nad rozwiązaniem tego problemu. Wreszcie Jędrula tworzy zawiłą kombinację opiekuńczo wychowawczą - tylko po to, żeby się dowiedzieć, że problem został już rozwiązany dużo prościej. "
  • S. 10 Odc. 7

   Odcinek 7, sezon 10 "Grom z jasnego nieba A nawet kilka gromów z jasnego nieba spadnie tym razem, tradycyjnie z nienacka, na bohaterów tego serialu. Po pierwsze, Alutka zaczyna cierpieć na żołądkowe niedyspozycje. Pod wpływem pewnych przesłanek stopniowo dochodzi do straszliwego wniosku: Jadzia chcę ją otruć. Powód jest jasny - Jadzia chce wyeliminować Alutkę i zająć jej miejsce u boku Jędruli. Kiedy kobieta wpadnie już na taką myśl - i w dodatku ciągle cierpi na mdłości, nie jest łatwo ją przekonać, że się myli. Dopiero nieoczekiwanie jeden z przypadkowo przeprowadzonych przez Dziadka - lekarza testów wyjaśnia, że prawda jest jeszcze dziwniejsza i bardziej nieoczekiwana. Drugi grom to wiadomość, że ojciec Wojtka i Dorotki, przeszedłszy wszystkie stosowne kuracje i resocjalizacje, chce z powrotem zająć się dzieciakami. Jackiem targa straszliwa ambiwalencja uczuć. Co najgorsze jednak, okazuje się, że ""odnowiony"" ojciec dzieciaków budzi sympatię nawet Jacka. Czasem dla dobra dzieci trzeba podjąć decyzje, które dla rodziców, w tym wypadku przybranych, bywają bardzo bolesne. "
  • S. 10 Odc. 6

   Odcinek 6, sezon 10 "Gry interesów Nikt równie mały nie potrafi narobić równie dużego zamieszania, co noworodek. Niby wszystko przygotowane, wszyscy się spodziewają, a niech tylko pojawi się na świecie, to cały ten świat zmienia. Majka i Kuba muszą odnaleźć się w roli rodziców - to normalne. Ale i Jacek musi odnaleźć się w roli dziadka, a to już trudniejsze. Młodsze dzieciaki muszą pogodzić się z kolei, że przestały być z dnia na dzień pępkiem świata - i jako dzieci przytomne, postanawiają ten fakt wykorzystać materialnie. Na niczym nie zarabia się tak łatwo, jak na sprytnie wyolbrzymianym poczuciu krzywdy. Najtrudniej ma teściowa Elizy, Krysia, która musi pogodzić się z faktem, że to nie ona jest babcią. I to ostatnie zadanie okazuje się najtrudniejsze. "
  • S. 10 Odc. 5

   Odcinek 5, sezon 10 "Stres przedporodowy Wielkimi krokami zbliża się termin porodu Majki, co wszystkich cywilów wprawia w stan radosnego oczekiwania. Jedynie Ula, osoba poniekąd wojskowa, rozumie, że poród to jest wyzwanie o charakterze logistycznym. Po pierwsze - łączność, bo Majka musi dać znać, kiedy złapią ją bóle. Ale co się stanie, jeśli siądzie jej bateria w komórce? Zatem trzeba mieć dwie komórki. Ale jeśli popsuje się akurat nadajnik sieci? Zatem komórki muszą być różnych operatorów. Dalej transport - co będzie, jeśli Jackowi akurat popsuje się samochód? Trzeba mieć w pogotowiu kilka aut. No i kierowców, a kierowca w pogotowiu to kierowca trzeźwy, zatem Ula wprowadza powszechną prohibicję. To jednak początek kolejnych dylematów, bo dobry dowódca musi przewidzieć wszystko, wyeliminować wszelkie przypadki. Ula planuje zatem operację bardziej złożoną, niż ""Pustynna burza"". A życie, jak to życie, i tak udowadnia, że jest nieprzewidywalne. "
  • S. 10 Odc. 4

   Odcinek 4, sezon 10 "Damski boks Kobiety, jak wiadomo, to istoty łagodne, delikatne i niekonfliktowe. Jest jednak kilka pól, na których szczególnie są wrażliwe, a jednym z nich jest kuchnia. I na tym właśnie polu, poprzez błahe nieporozumienie, dochodzi do gwałtownie eskalującego konfliktu między Ulą i Krysią. Obie upierają się gotować rodzinie Kwiatkowskich pod nieobecność Anki, przy okazji całkowicie dezawuując umiejętności konkurentki. Zupełnie jak w polityce, pozytywna konkurencja szybko przekształca się w wojnę negatywną, dochodzi do niszczenia wrogich potraw przy pomocy garści soli i innych przypraw, gorszące rękoczyny już wiszą w powietrzu, kiedy do mediacji postanawia włączyć się Jacek. I wtedy dopiero naprawdę robi się strasznie. "
  • S. 10 Odc. 3

   Odcinek 3, sezon 10 "Cień zdrady Co ma zrobić ciotka, konkretnie ciotka Ula, kiedy dostarczone jej zostają dowody małżeńskiej zdrady, dokonanej w biały dzień przez Michała, męża Elizy? Oczywiście najpierw zgłasza ogromne pretensje do Krysi, matki Michała - ale sama musi przyznać, że matka nawet jeśli jest winna, to przecież nie bezpośrednio. Obie zdesperowane panie knują, więc, przy użyciu niezastąpionego w takich sytuacjach policjanta, spisek, który ma doprowadzić do złapania Michała na gorącym uczynku. Ula opracowuje precyzyjny plan, mniej więcej na miarę Pustynnej Burzy, i w akcie kulminacyjnym istotnie dochodzi prawie do przyłapania Michała z piękną, młodą dziewczyną. Prawie - jak słusznie mówi reklama - robi wielką różnicę… "
  • S. 10 Odc. 2

   Odcinek 2, sezon 10 "Szczęśliwi pacjenci Zająć się dziećmi w wieku Dorotki i Wojtka niby rzecz prosta i mało pracochłonna. Kiedy jednak zajmie się tym filozof, konkretnie Kuba, może prowadzić to nieoczekiwanie do wielu groźnych wydarzeń, uszczerbków na zdrowiu i zaginięć. Kuba, desperacko ukrywający swoje problemy opiekuńcze przed resztą rodziny, nabawia się postępującej nerwicy, tym bardziej, że pomaga mu dzielny policjant, co, jak wiadomo, sprawy nie ułatwia. Policjant też zresztą ma swoje problemy, bo musi wygłosić prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci, a odkrywa akurat u siebie paniczny lęk przed publicznymi wystąpieniami. Dzięki zbiorowym wysiłkom wszystkie te kłopoty znajdują szczęśliwe, choć dla niektórych bolesne, rozwiązanie. "
  • S. 10 Odc. 1

   Odcinek 1, sezon 10 """Rodzina zastępcza"", jeden z najbardziej popularnych polskich seriali dla całej rodziny. Jego atutami są nie tylko familijna, pełna humoru i ciepła tematyka, ale przede wszystkim doborowa obsada. Ogromną popularność ""Rodziny zastępczej"" potwierdzają liczne nagrody przyznawane na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. W głównych rolach występuje czołowi polscy aktorzy: Gabriela Kownacka, Piotr Fronczewski, Joanna Trzepiecińska, Hanna Śleszyńska, Tomasz Dedek, Jarosław Boberek, a także królowa polskiej piosenki - Maryla Rodowicz. W tym odcinku dowiemy się, że dochody humanistów najczęściej niestety są skromne, a studentów - humanistów - jeszcze skromniejsze. Nic dziwnego zatem, że Michał, mąż Elizy, w poczuciu odpowiedzialności za dwuosobową na razie, ale jednak rodzinę, postanawia dorobić. Zamiast jednak podjąć się jakichś prostych, przewidywalnych prac, postanawia zabrać się do interesów. Owocuje to pojawieniem się w domu Kwiatkowskich stert najdziwniejszych, coraz mniej sprzedawalnych, za to często dość niebezpiecznych, bo licho wie, z czego wyprodukowanych, rzeczy. Groza narasta, aż w końcu cała rodzina staje przed widmem bankructwa. W takiej sytuacji, jak zawsze, ratunek mogą przynieść tylko sąsiedzi. I w dodatku jeszcze na tym zarobić, co dla humanisty już nie jest do pojęcia. "
  • Sezon 9

  • S. 9 Odc. 16

   Odcinek 16, sezon 9 "Najcenniejszy spadek Dziadek dochodzi do wniosku, że zmarnował życie, bowiem niczego cennego nie zostawi w spadku swoim potomnym. Równolegle policjant dochodzi do wniosku, że uczciwa praca doprowadzi go jedynie do ubóstwa. Te dwie frustracje spotykają się ze sobą, tworząc mieszankę wybuchową. Panowie postanawiają zmienić swój los przy pomocy hazardu, który - jak to hazard - wciąga ich coraz głębiej i stawia w końcu na skraju prawdziwej katastrofy; policjanta nawet troszkę dalej. Tradycyjnie dopiero pomoc innych, bardziej biegłych w sprawach finansowych osób wydobywa policjanta i dziadka z matni, doprowadzając ich do starej prawdy, że dobra materialne owszem, są ważne, ale naprawdę nie najważniejsze. "
  • S. 9 Odc. 15

   Odcinek 15, sezon 9 "Paryskie impresje Pierwsza miłość, jak wiadomo, to jedno z najważniejszych i najsilniejszych doznań danych człowiekowi. Jeszcze silniejszym doznaniem jest nieszczęśliwa pierwsza miłość - i właśnie taka przytrafia się Wojtkowi. Anka bawi w delegacji, zatem cały ten poważny i trudny problem spada na barki Jacka, który, jako inżynier, w dziedzinie wyrażania i stosowania uczuć czuje się zupełnie niekompetentny. Jacek odwołuje się zatem do pomocy starszych dzieci, domagając się od nich takiego wyszkolenia Wojtka, żeby jego nieszczęśliwa miłość zamieniła się w szczęśliwą, co Jackowi zapewniłoby spokój w domu. Eliza, Filip i Michał rozpoczynają intensywne szkolenia Wojtka ze wszelkich umiejętności przydatnych w zdobywaniu wzajemności uczuć wybranki serca. Gorzej, że wśród nauczycieli pojawiają się istotne różnice, co do najwłaściwszych metod i Wojtek otrzymuje mnóstwo sprzecznych informacji, które tylko ostatecznie mieszają mu w głowie. Jednak, jako prawdziwy facet, sam znajduje szczęśliwe, choć nieco zaskakujące rozwiązanie. "
  • S. 9 Odc. 14

   Odcinek 14, sezon 9 "Męskie inspiracje Krysia, jako osoba zawsze i z przyjemnością zatroskana, ma akurat nieco wolnej przestrzeni emocjonalnej, zaczyna zatem martwić się poważnie o Kubę, męża Majki. Dziecko w drodze, a on nic, tylko tę swoją kawiarenkę internetową prowadzi, w ogóle nie myśli, żeby jakąś karierę zrobić i pieniądze… no po prostu jest nieodpowiedzialny. Z misją wysłany zostaje do Kuby najbardziej odpowiedzialny mężczyzna, jaki istnieje, czyli Włodek, mąż Krysi. Niestety, dłuższa rozmowa Kuby i Włodka prowadzi do dość nieoczekiwanych rezultatów. Nie tylko Kuba nie zostaje przekonany, ale odwrotnie - Włodek zauważa, że sam dał się wiele lat temu wprząc w kierat pracy, której nie lubi i to w środowisku, które jest mu wrogie. To Włodek zatem postanawia rzucić pracę i podążyć drogą Kuby. Dopiero gwałtowna, przebiegła i - powiedzmy szczerze - bezwzględna akcja pań wybija Włodkowi podobne fanaberie. "
  • S. 9 Odc. 13

   Odcinek 13, sezon 9 "Reanimatorka Ciocia Ula, zawsze niebezpiecznie kipiąca energią, zauważa, że małżeństwo Krysi i Włodka, teściów Elizy, cierpi na groźną stagnację, popadło rutynę i zupełny brak przejawów romantyzmu. Naturalnie - jako osoba uczynna postanawia pomóc rzeczonemu małżeństwu, oczywiście bez pytania go o zgodę, bo ciocia Ula i tak wie lepiej, więc pytać nie ma, po co. Dla Krysi i Włodka rozpoczyna się okres udręki, bo żeby odmówić cioci Uli trzeba mieć przynajmniej dywizję czołgów w charakterze argumentu. Teściowie Elizy czołgów nie mają, zatem spełniają marzenia Uli o romantycznym małżeństwie, popadając nie tylko w koszty, ale też coraz poważniejsze kłopoty zdrowotne. Romantyzm w pewnym wieku niesie wiele niebezpieczeństw. Nie bardzo wiadomo jakim cudem, ale w końcu cała ta sytuacja skrupia się na Jacku, który boleśnie poznaje trafność porzekadła, że jak się zrobi dla kogoś coś dobrego, to prędzej czy później przyjdzie za to zapłacić. "
  • S. 9 Odc. 12

   Odcinek 12, sezon 9 "Szkoła liderów Nowoczesne metody szkolenia pracowników bywają zdumiewające - a to manewry w lesie im się urządza, a to zabawę w piratów na jeziorze. Dla ludzi młodych może to być miła zabawa, ale kiedy próbuje się tak szkolić starą kadrę urzędniczą, konkretnie Włodka, teścia Elizy, dochodzi do dramatu. Gdy zziajany i utytłany w błocie dyrektor Włodek skarży się Kwiatkowskim na swój los, temat nieoczekiwanie podchwytuje Majka, która postanawia napisać materiał o marnowaniu pieniędzy podatników na problematyczne szkolenia. Po publikacji dopiero zaczyna się prawdziwa szkoła przetrwania dla Włodka, bo w jego instytucji rozpętuje polowanie na tego, kto doniósł prasie. Dopiero teraz Włodek pokazuje mistrzostwo w swoim fachu, stosując wyszukane strategie urzędnicze dla zachowania głowy i stanowiska. Odnosi wreszcie sukces, który okazuje się jednak bardzo kosztowny. "
  • S. 9 Odc. 11

   Odcinek 11, sezon 9 "Pierwsza wywiadówka Dzieci, kiedy się uprą, potrafią każdego wykorzystać, nawet osoby pozornie najmniej się do tego nadające. Odwieczny dramat - czyli zbliżającą się wywiadówkę z wkładką (paroma nieznanymi, a bardzo nieprzyjemnymi nowinami dla rodziców) Dorotka i Wojtek postanawiają rozwiązać przy pomocy teścia Elizy, Włodka. Włodek o tyle chętnie zgadza się zastąpić Jacka - który naturalnie o niczym nie wie - na wywiadówce, że nigdy nie był, bowiem jego żona, Krysia, zawsze uważała, że to zbyt poważna sprawa, żeby posyłać męża i chodziła na wywiadówki sama. Niestety - na nieszczęście dzieciaków - Włodek, jako sumienny urzędnik, wszystko co robi, robi starannie. Nie dość, że odpytuje nauczycieli i odkrywa wszystkie szkolne porażki, to jeszcze robi aferę, przedstawiając tezę w szkołach niesłychaną. Uważa otóż, że jeśli dzieci czegoś nie umieją, to wina nauczycieli, którzy biorą pieniądze za to, żeby dzieci nauczyć. To w ogóle kontrowersyjna teza, a wygłoszona w polskiej szkole - wręcz rewolucyjna. Jak zwykle w przypadku rewolucji - jej ofiarą padają ci, którzy ją wywołali, czyli Dorotka i Wojtek. "

Obsada

 • Gabriela Kownackajako matka - Anka Kwiatkowska

 • Piotr Fronczewskijako ojciec - Jacek Kwiatkowski

 • Maryla Rodowiczjako Urszula, siostra Anki

 • Sergiusz Żymałkajako syn - Filip

 • Monika Mrozowskajako córka - Majka

 • Aleksander Ihnatowiczjako Romek

 • Aleksandra Szwedjako Eliza

Zdjęcia

Zdjęcie 1 z 27 Następne »
Zdjęcia 1 – 4 z 27

Więcej o serialu

Scenariusz: Robert Brutter

Zdjęcia: Waldemar Bala, Wiesław Kaźmierczak

Muzyka: Janusz Grudziński

Montaż: Piotr Gliński

Scenografia: Grzegorz Piątkowski

Rok produkcji: 1999-2009

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

 • zoA (gość)

  01:11 19-08-2013

  Prosze was... no more rodzinki:/ zamiast ogladac CC to musze przelaczac

  0  /  2

 • natii (gość)

  00:08 20-02-2013

  Rodzina zastępcza Plus 10 sezon był ostatnim z roku 2009 w polsacie HD

  2  /  0

 • tina (gość)

  20:57 09-11-2012

  Szkoda że już nie ma serialu a bez serialowych dzieci czy p.Gabrieli Kownackiej nie było już to samo.

  5  /  1

 • PATI (gość)

  21:13 13-02-2012

  RODZINA ZASTĘPCZA TO NAJLEPSZY FILM WSZECH CZASÓW. SZKODA ,ŻE NIE MA NOWYCH ODCINKÓW,ALE ROZUMIEM DLACZEGO. POWTÓRKI TEŻ SĄ FAJNE

  5  /  2

 • Riczbek (gość)

  13:46 10-07-2009

  To chyba najlepszy odcinek jaki widziałem. Niesamowicie się uśmiałem przy rozmowie Filipa z Gangsterami :) Pozdro.

  5  /  2

» Wszystkie komentarze

Wyszukiwarka

znajdź w:

Zapisz się do newslettera

Najciekawsze programy, najgorętsze plotki!
Zapisz się na newsletter serwisu Telemagazyn.pl


Zobacz wieczorem

 • serial

  Kulisy II wojny światowej

  TVP 1 - 22:35

 • film sensacyjny

  Czas zbrodni

  Polsat - 22:25

  Lewis Hicks wchodzi w posiadanie przerażającego dziennika, w którym zapisane są przyszłe ofiary seryjnego zabójcy. Lewis musi znaleźć sposób, by zapobiec...

 • serial

  The Walking Dead

  TV Puls - 23:00

Polecamy

 • Zaproszenie na rozwód

  HBO Comedy - 17:25

  Szczęśliwie żonaty Mike przypadkowo spotyka dawną ukochaną. Gdy okazuje się, że nadal ją kocha, postanawia się rozwieść. Musi najpierw wydać przyjęcie, na...

 • Brudny Harry

  TCM - 21:00

  Seryjny morderca paraliżuje życie w mieście. Mimo spełnienia jego żądań przez polityków koszmar się nie kończy. Jedynie bezwzględny wobec bandytów inspektor...

 • Tango i Cash

  TCM - 23:00

  Dwaj skrajnie różni policjanci, Ray Tango i Gabriel Cash, mają tego samego wroga. Dali się we znaki szefowi mafii w Los Angeles, który postanowił zemścić się...

Stacje TV

Popularne

Filmowe

Sportowe

Informacyjne

Dokumentalne

Rozrywkowe

Lifestylowe

Dla dzieci

Regionalne

Zagraniczne

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w Polityce Prywatności.

Zamknij