M jak miłość

M jak miłość, Polska 2017

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali opowiadający o losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków. Emitowany jest od 2000 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.

 • Gatunek: Serial obyczajowy

7

Ocena redakcji

Serial, w którym prawie każdy znajdzie historię i bohatera bliskiego sercu. Ponadto, "M jak miłość" uświadamia nam jak ważna jest rodzina. Mostowiakowie są typowo polską rodziną: borykają się z wieloma problemami, ale wspólnie pokonują wszelkie trudności.

M jak miłość w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Witold Pyrkosz
 • Teresa Lipowska
 • Dominika Ostałowska
 • Małgorzata Pieńkowska
 • Kacper Kuszewski
 • Marcin Mroczek
 • Rafał Mroczek

Twórcy

 • Alina Puchała Scenariusz
 • Tomasz Dobrowolski Zdjęcia

Opis programu

OD NICH SIĘ ZACZĘŁO

Na rubinowym weselu Barbary i Lucjana zjawiły się trzy córki. Pielęgniarka Maria (Małgorzata Pieńkowska) z mężem i synami – Piotrem i Pawłem (Rafał i Marcin Mroczkowie). Sędzia Marta Mostowiak (Dominika Ostałowska), wtedy samotna matka, mieszkała wraz z synem w Warszawie. I najmłodsza, Małgorzata (Joanna Koroniewska), która bardzo przeżywała porażkę podczas egzaminu na studia. Na jubileuszu rodziców pojawił się również, po roku nieobecności, syn marnotrawny Marek (Kacper Kuszewski). Rodzina musiała podjąć decyzję, czy może mu wybaczyć...

MOSTOWIAKOWIE SĄ WŚRÓD NAS

Od tamtej pory śledzimy losy powyższych bohaterów oraz historie ich partnerów życiowych, dzieci, przyjaciół, pracodawców, wspólników, sublokatorów, znajomych i sąsiadów. Mostowiakowie – starsi, młodsi i najmłodsi – stali się bohaterami zbiorowej wyobraźni, a aktorzy odtwarzający główne role – gwiazdami.

MATKA SUKCESU

Na czym polega fenomen popularności tej długiej historii o zwykłych ludziach? Pewnie ma on wiele wspólnego z Iloną Łepkowską, scenarzystką, która tę historię wymyśliła, rozpisała i wypchnęła w świat, jeszcze do niedawna czuwając nad nią z daleka (choć w 503. odcinku ustąpiła miejsca Alinie Puchale). Łepkowska posiada dar fascynującego opowiadania o zwykłych ludziach w każdym wieku – tak tworzy bohaterów, że chce się śledzić ich życiowe błędy, wybory i radości.

Recenzje

 • Serial, w którym prawie każdy znajdzie historię i bohatera bliskiego sercu. Ponadto, "M jak miłość" uświadamia nam jak ważna jest rodzina. Mostowiakowie są typowo polską rodziną: borykają się z wieloma problemami, ale wspólnie pokonują wszelkie trudności.

  7/10

Udostępnij serial
Polub Telemagazyn

Komentarze

Skomentuj
 • Pati (gość)

  Kochamcie Franek kochanie moje najdroższe

  24.02.2017 18:52
 • M jak miłość jest boski🙃🙃🙃🙃🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑 (gość)

  M jak miłość jest super i boskie!!!!!!!!!!!!!😀😀😀😀😀😀😀😀

  16.01.2017 20:44
 • TOMASZ KAROLAK TOMASZ SAPRYK (gość)

  TOMASZ KAROLAK TOMASZ SAPRYK

  08.12.2016 18:32
 • aga (gość)

  super jest serial m jak miłość

  22.11.2016 18:51
 • oliwia nowicka (gość)

  Nie!!!! M jak miłość ma zostać! Kto jest za??

  24.03.2016 15:13
 • m (gość)

  😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓

  18.03.2016 18:22
 • ja... (gość)

  Teresa Lipowska jako Rafał hahaha

  26.08.2015 18:30
 • Emkowy (gość)

  1156 Ala namawia Marię, by zaczęła pisać bloga. Rogowska nadal umawia się z Bilskim i jednocześnie opiekuje się w szpitalu Arturem. Tymczasem policja odnajduje świadka, który widział wypadek i może opisać kierowcę auta. W Grabinie Ula robi wszystko, by zbliżyć się do Franka. Marek zauważa, jak bardzo jego córka interesuje się leśnikiem i zaczyna się tym niepokoić. 1157 Kisielowa wybiera się do Warszawy, by odwiedzić Mostowiaków. Lucjan na widok sąsiadki ucieka z domu. Tomek wyjeżdża służbowo z Agnieszką do Opola, zauważa, że koleżanka jest w ciąży i otwarcie pyta Olszewską, kto jest ojcem. Anna opowiada Wernerowi o dramacie, który przeżyła w przeszłości. A gdy wyznaje, że zabiła swojego pierwszego męża, prawnik jest w szoku. Między narzeczonymi dochodzi do kłótni i Gruszyńska zrywa w końcu zaręczyny. Paweł i Ala próbują odszukać Markowskich. W Grabinie proszą o pomoc księdza oraz Kisielową i odkrywają, że rodzina, o której ojciec Lucjana wspominał w liście, wyjechała do Żnina.

  21.08.2015 22:26
 • emkowy (gość)

  1154 Paweł wyznaje Ali, że w Grabinie znalazł stary list, napisany przez pradziadka. Okazuje się, że ojciec Lucjana w czasie wojny ukradł pieniądze znajomemu sklepikarzowi - Markowskiemu. A w liście poprosił Mostowiaka, by odszukał jego rodzinę i spróbował wynagrodzić dawną krzywdę. Olek przekonuje Magdę, by wspólnie zaadoptowali kota. Artur, choć jest już po rozwodzie, kolejny raz odrzuca miłość Teresy. A jego kochanka wybucha wściekłością i próbuje zabić Marię. 1155 Artur - potrącony przez Teresę - ma poważny uraz głowy i kręgosłupa. Po wypadku Rogowski cierpi na amnezję, a do tego grozi mu trwały paraliż. Marcin dowiaduje się przypadkiem, że Agnieszka jest w ciąży. Olszewska okłamuje go jednak, mówiąc, że ojcem dziecka jest jej były narzeczony, Robert. Tymczasem Tomek z Asią wciąż próbują ukryć swój romans przed Zosią i Wojtkiem, ale szybko odkrywają, że dzieci znają ich sekret i są tym związkiem zachwycone zachwycone.

  13.08.2015 19:00
 • ... (gość)

  Donald Tusk nie żyje!!!!!!

  bit.ly/1IAituq

  07.08.2015 15:05
 • Emkowy (gość)

  Premiera nowych odcinków 31 sierpnia!!! 1152 Marek, wspólnie z rodziną, postanawia odbudować spalony dom. Tymczasem Paweł przyjeżdża z Lucjanem do Grabiny i znajduje przypadkiem stary list, napisany jeszcze przez pradziadka. Werner organizuje w siedlisku romantyczne oświadczyny, a Ula wyznaje Natalce, że chyba zakochała się we Franku i poznaje przypadkiem matkę leśnika - Zarzycką. 1153 Asia postanawia wyprowadzić się do mieszkania, które odziedziczyła po matce. Tomek jednak dziewczynę zatrzymuje i w końcu oboje spędzają namiętną noc. Maria dostaje rozwód i umawia się na kolację z Bilskim. Nadal jednak Robertowi nie ufa i podejrzewa, że był zamieszany w przemyt, za który jego brat trafił do więzienia. Marcin podczas joggingu spotyka Izę i namawia panią kurator, by zaczęła trenować boks. Grzegorz coraz bardziej niepokoi się tym, w jaki sposób jego syn prowadzi rodzinną firmę.

  06.08.2015 12:22
 • ... (gość)

  1 Zamach ISIS W POLSCE!!!!!!!

  https://bit.ly/1IAituq

  01.08.2015 07:42
 • jan (gość)

  pyrkosz gra kobietę?

  Mój ostatni post: Jaki wybrać <a href="http://www.domofonysklep.pl/pl/c/Wideodomofony/125" rel="dofollow">wideo domofon</a>?

  19.06.2015 12:35
 • aneta (gość)

  ul13

  19.05.2015 21:20
 • emkowy (gość)

  1147 dłuższa wersja Olek proponuje Magdzie, by z nim zamieszkała. Kobieta nie wie, jak powinna się zachować. Prosi Kingę, by powiedziała jej, co o tym sądzi. Filarski natyka się na Piotra w sklepie z damską bielizną. Zaczyna podejrzewać, że Zduński zdradza żonę i szukał prezentu dla kochanki. Tymczasem na Deszczowej znów zjawia się Maciek. Ojciec chłopca wpadł w długi i boi się o bezpieczeństwo syna. Artur ma wyrzuty sumienia. W ramach przeprosin wręcza Marii prezent. Kobieta zakłada kolczyki od Rogowskiego na spotkanie z Robertem.

  18.05.2015 11:00
 • m (gość)

  odc. 1148 Rafał odwiedza Marcina i prosi o pożyczkę. Chodakowski mu pomaga, nieświadomy, że rozmawia z szaleńcem. Później Gołębiewski wraca do Grabiny i ukrywa się w pobliżu siedliska. W lesie na chorego psychicznie mężczyznę natykają się Mateusz z Antkiem. W Warszawie Agnieszka wraca do pracy w prokuraturze, a Maryla od razu niepokoi się, jak wpłynie to na Tomka. Chodakowski każdą wolną chwilę spędza jednak z Asią, którą spotyka prawdziwa tragedia: śmierć matki.

  15.05.2015 15:45
 • ... (gość)

  1148 brak 1149 Marta przekazuje Marii dobrą wiadomość: brat Bilskiego odzyska wkrótce wolność. Jurek informuje Zduńskich, że planuje odejść z bistro i wyjechać do Niemiec. A Paweł od razu niepokoi się, jak rozstanie z ojcem wpłynie na Basię… Humor Zduńskiego psuje także spotkanie z Magdą. Dziewczyna mówi przyjacielowi o swoim związku z Olkiem, a Paweł od razu ją krytykuje - i wytyka Marszałkównie, że jest od ukochanego dużo starsza. Tymczasem Ala znów ma problemy w pracy - i mąż radzi jej w końcu, by złożyła wymówienie. Kinga z Piotrkiem próbują za to pomóc Maćkowi, którego ojciec został napadnięty i pobity… 1150 Anna - mimo ostrzeżeń bliskich - nadal nie wierzy, że Rafał może zrobić jej krzywdę A Gołębiewski w końcu <BR/>atakuje. Szaleniec ukrywa się w aucie "ukochanej" i próbuje Gruszyńską porwać. W Warszawie Tomek wspiera Asię podczas pogrzebu matki i namawia dziewczynę, by zamieszkała w jego domu. Agnieszka dowiaduje się od lekarza, że jest w ciąży. Maryla od razu domyśla się, że ojcem będzie właśnie Chodakowski. Marcin odkrywa, że to Janka rozmawiała z siostrzenicą oddziałowej - tuż po castingu na nianię - i wybucha wściekłością. 1151 Agnieszka wciąż waha się, czy powiedzieć Tomkowi, że zostanie ojcem, a Chodakowski całą uwagę poświęca Asi. W Grabinie dochodzi do tragedii. Policja znajduje w lokalnej rzece ciało mężczyzny i podejrzewa, że chodzi o Rafała. Marek - dzięki pomocy leśniczego - odkrywa jednak, że Gołębiewski nadal żyje. Szaleniec tymczasem zastawia na Annę kolejną pułapkę. Tym razem atakuje "ukochaną" w domu Mostowiaków i chce spalić żywcem nie tylko ją, ale także Ewę

  15.05.2015 09:45
 • m (gość)

  odc. 1147 Olek proponuje Magdzie, by z nim zamieszkała, a dziewczyna, zaskoczona, o radę prosi Kingę Tymczasem Filarski "przyłapuje" Piotra w sklepie z damską bielizną i uznaje, że zięć szukał w nim prezentu dla kochanki. Na Deszczową powraca także mały Maciek. Okazuje się, że ojciec chłopca ma poważne kłopoty: zaciągnął pożyczkę, której nie jest w stanie spłacić i obawia się o bezpieczeństwo syna.

  29.04.2015 15:03
 • m (gość)

  odc. 1146 Ewa i Marek jadą do Kątków, gdzie poznają Annę, byłą żonę Rafała, a kobieta wyznaje, że Gołębiewski próbował ją zabić. Z kolei Tomek odkrywa, że dozorca siedliska nie siedział wcale w więzieniu, tylko w zakładzie psychiatrycznym, z którego uciekł i dlatego jest ścigany przez policję. Marcin każdą wolną chwilę poświęca Szymkowi, ale z trudem radzi sobie z opieką nad dzieckiem A matka chce nakłonić Chodakowskiego, by na nowo zbliżył się do Janki i to właśnie jej powierzył syna.

  29.04.2015 15:03
 • m (gość)

  Dłuższa wersja streszczenia

  Odcinek: 1142 Ula robi sobie tatuaż. Jej szalony pomysł zaskakuje bliskich. Z kolei siostra dziewczyny, Natalka, jedzie z Markiem i Ewą do szkoły rodzenia. Wieczorem Mostowiakowie spotykają się w Grabinie przy wspólnym stole. Na kolacji obecny jest także młody leśniczy, Franek, którego niedawno poznała Natalka. Kolęda nie może się doczekać weekendu z Wandą, który zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Tymczasem Asia dostaje bardzo złą wiadomość. Jej mama Dorota, która nie tak dawno wygrała walkę z rakiem, znów trafiła do szpitala. Lekarze podejrzewają, że nastąpił nawrót choroby.

  27.04.2015 21:42
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.3 Głosów: 12

Nagrody

 • Telekamery 2003

  • (Nominacja) Najlepszy serial
 • Telekamery 2004

  • Najlepszy serial
 • Telekamery 2005

  • Najlepszy serial
 • Telekamery 2006

  • Najlepszy serial obyczajowy
 • Telekamery 2007

  • Złota Telekamera Tele Tygodnia

Ciekawostki

 • Robert Moskwa, który gra Artura Rogowskiego, ubiegał się o rolę Rafała Lubomirskiego. Ostatecznie w postać Rafała wcielił się Jacek Poniedziałek.

 • Danuta Stenka otrzymała propozycję zagrania Marii Zduńskiej. Aktorka nie chciała jednak wiązać się z serialem na kilka lat z serialem.

Cytaty

 • Przecież ja jestem do rany przyłóż… i gangrena gotowa…

  – Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz)
 • Nie jesteśmy już małżeństwem, więc chyba najwyższy czas, abyśmy zostali przyjaciółmi.

  – Krystyna Filarska (Hanna Mikuć)

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.