„The Crown". Kolejne kontrowersje wokół hitu Netfliksa. Jest ostrzeżenie od organizacji charytatywnej

„The Crown" powróciło z długo wyczekiwanym piątym sezonem i wzbudza wiele skrajnych emocji. Jak się okazuje, nie tylko u fanów produkcji, ale także poruszyło jedną z organizacji charytatywnych. Dlaczego?

Multimedia

Ostrzeżenie od organizacji charytatywnej Beat

Wiodąca brytyjska organizacja charytatywna Beat, zajmująca się zaburzeniami odżywiania, ostrzegła, aby osoby zmagające z podobnymi problemami, unikały oglądania piątego sezonu „The Crown". Serial zawiera sceny nawiązujące do walki księżnej Diany z bulimią i jej zdrowiem psychicznym, czytamy na metro.co.uk.

W drugim odcinku, piątego sezonu, zatytułowanym „The System", rzeczywiście księżna Diana, którą gra Elizabeth Debicki, szczerze mówi o swojej bulimii.

Bulimia to poważna, złożona choroba psychiczna, która dotyka około 230 000 osób w Wielkiej Brytanii – powiedział Tom Quinn, dyrektor ds. zewnętrznych Beats .

Scena z księciem Filipem i polską dziennikarką budzi kontrowersje wśród widzów. Dlaczego?Zobacz więcej

Kiedy programy telewizyjne jak "The Crown" przedstawiają zaburzenia odżywiania, może to pomóc zwiększyć świadomość na temat życia z tymi chorobami psychicznymi i zachęcić ludzi do szukania wsparcia, ale ważne jest, aby odbywało się to w sposób dokładny i odpowiedzialny. Na przykład, powszechnie błędnym przekonaniem jest to, że bulimia dotyka tylko tych, którzy mają niedowagę. Jednak w rzeczywistości zaburzenia odżywiania mogą mieć wpływ na osoby o dowolnej wadze, kształcie, wieku, płci lub pochodzeniu - kontynuował.

Nie radzilibyśmy, aby ktokolwiek obecnie chory z zaburzeniami odżywiania oglądał programy, które koncentrują się na tych problemach, ponieważ wiemy, że może to być niepokojące. Jeśli na kogokolwiek wpłynęło to, co zobaczył, zachęcamy go, aby porozmawiał z kimś bliskim i w razie potrzeby zwrócił się do Beat o wsparcie - dodał.

Księżna Diana cierpiała na zaburzenia odżywiania

Księżna Walii bardzo szczerze opowiedziała o swoich zmaganiach z bulimią podczas wywiadu BBC z Martinem Bashirem w 1995 roku.

Wyrządzasz to sobie, ponieważ twoje poczucie własnej wartości jest niskie i nie uważasz, że jesteś godny lub wartościowy” - skomentowała wówczas.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×