Noc na Milwaukee Avenue

A Night On Milwaukee Ave, USA 2018

Film o najbardziej znanej polskiej dzielnicy w Stanach Zjednoczonych. O swoich doświadczeniach opowiedzieli między innymi: Krzysztof Krawczyk, Stan Borys i Urszula.

 • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Adrian Prawica, Rafał Muskała

Noc na Milwaukee Avenue w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 14.11.2022 03:30

  TVP 1

 • Czwartek 05.05.2022 02:25

  TVP 2

 • Czwartek 25.11.2021 02:50

  TVP 2

 • Niedziela 30.05.2021 22:00

  TVP Dokument

Twórcy

 • Adrian Prawica Reżyseria
 • Rafał Muskała Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film o najbardziej znanej polskiej dzielnicy w Stanach Zjednoczonych. Historia została przedstawiona z perspektywy polskich artystów, którzy mieszkali i występowali na Milwaukee Avenue w drugiej połowie XX wieku. O swoich doświadczeniach opowiedzieli między innymi: Krzysztof Krawczyk, Stan Borys i Urszula. Wrócili oni wspomnieniami do czasów, w których dzielnica Jackowo było centrum życia Polonii w Stanach Zjednoczonych.

Film o najbardziej znanej polskiej dzielnicy w Stanach Zjednoczonych. Historia przedstawiona oczami gwiazd polskiej sceny muzycznej, którzy mieszkali i występowali na Milwaukee Avenue w drugiej połowie XX wieku. O swoich doświadczeniach opowiadają między innymi: Krzysztof Krawczyk, Stan Borys i Urszula. Nagrodzeni filmowcy, Adrian Prawica i Rafał Muskała, zabiorą widzów w podróż w czasie, kiedy Jackowo było polskim sercem i centrum polonijnego życia w Stanach Zjednoczonych. Jaskrawo świecące neony i gęsto wypełnione dymem kluby. Tak wyglądał kolejny weekend na Milwaukee Avenue w dzielnicy Jackowo. Dla tysięcy polskich imigrantów właśnie ta część Chicago nazywana była domem. Każdego tygodnia pracowali ciężko, aby w weekend zapomniećo trudzie otaczającej ich rzeczywistości. Na kilka nocy przenosili się w inny świat, który przybliżał ich choć trochę do opuszczonej ojczyzny. Wielu z nich wyjechało na dobre z Polski, aby wydostać się ze szponów komunizmu. Wśród nich znalazły się także legendarne gwiazdy muzyki, które przyjechały do Stanów Zjednoczonych, aby spełnićswój własny amerykański sen.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×