Porwanie Bohdana

Porwanie Bohdana, Polska 2001

22 stycznia 1957 roku 16-letni Bohdan Piasecki, syn Bolesława Piaseckiego, przewodniczącego Stowarzyszenia PAX, został uprowadzony. Bohdan, wraz z kolegami, wracał właśnie ze szkoły. Wszystko działo się w biały dzień.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Porwanie Bohdana w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

22 stycznia 1957 roku 16-letni Bohdan Piasecki, syn Bolesława Piaseckiego, przewodniczącego Stowarzyszenia PAX, został uprowadzony. Bohdan, wraz z kolegami, wracał właśnie ze szkoły. Na ulicy Wejnerta chłopcy zauważyli dwóch podejrzanych osobników. Mężczyźni podeszli do Bohdana, pokazali mu jakiś dokument, zaprowadzili do zaparkowanego nieopodal samochodu i odjechali.

W styczniu 1957 roku, na warszawskim Mokotowie, w pobliżu Liceum im. Świętego Augustyna został uprowadzony przez dwóch mężczyzn 16 - letni Bohdan Piasecki, syn Bolesława, jednego z najbogatszych i wpływowych ludzi w Polsce, prezesa PAX. Mężczyźni wywieźli chłopca zwykłą taksówką do gmachu Sądów na ulicy Leszno. Potem ślad się urywa. Śledztwo prowadzone przez przez milicję i ludzi Piaseckiego nie przyniosło rezultatów. Po prawie dwóch latach w 1958 roku odnaleziono ciało Bohdana z nożem w piersiach w piwnicy jednego z domów niedaleko Sądów. Sprawców nigdy nie wykryto. Narratorem, filmu jest przyjaciel Bohdana - Wojciech Szczęsny, który był świadkiem porwania, a strata przyjaciela zaciążyła na jego całym życiu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×