Szympansy w Ugandzie

Ouganda, le regard d'un chimpanzé, Francja 2019

Uganda leży w sercu Afryki równikowej. Na południowym wschodzie, na wysokości tysiąca metrów nad poziomem morza, wzgórza giną pod gęstą roślinnością. Oczami Toti, przywódcy klanu szympansów, widzowie odkryją niezwykłą naturę Ugandy.

 • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Ronan Fournier-Christol

Szympansy w Ugandzie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Ronan Fournier-Christol Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Uganda leży w sercu Afryki równikowej, między jeziorami i górami. Na południowym wschodzie, na wysokości tysiąca metrów nad poziomem morza, wzgórza giną pod gęstą roślinnością. Dla szympansów las jest wszystkim. Oczami Toti, przywódcy klanu, widzowie odkryją niezwykłą naturę Ugandy. W głębi lasu żyje szczególnie ujmujący samiec alfa szympansa, Toti. Wędruje po swoim terytorium, aby zjednoczyć społeczność i zapobiec wtargnięciu wroga.

Uganda leży w samym sercu Afryki Równikowej, między jeziorami i górami. Na południowym wschodzie, na wysokości tysiąca metrów nad poziomem morza, wzgórza giną pod gęstą roślinnością. Jakie zwierzęta żyją pod tymi drzewami? Dla szympansów las jest wszystkim. Oczami Toti, przywódcy klanu, odkryjemy niezwykłą naturę Ugandy. W głębi lasu żyje szczególnie ujmujący samiec szympansa alfa, Toti. Wędruje po swoim terytorium, aby zjednoczyć swoją społeczność i zapobiec wtargnięciu wroga. Ale czasami jego duch leci do wielkich przestrzeni sawanny, w pobliżu źródeł Nilu, gdzie gruboskórne konfrontują się ze sobą pod ostrym spojrzeniem lamparta Wyżej na wulkanach, gdzie goryle górskie bawią się ze swoimi maluchami. I tak toczy się życie szympansów w jednej z ich ostatnich ostoi, w której panują od zarania dziejów.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×