Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Valerian and the City of a Thousand Planets, Francja/Chiny/Belgia/Niemcy/Emiraty Arabskie/USA/Kanada/Nowa Zelandia/Singapur/Wielka Brytania/Tajlandia 2017

Wiek XXVIII. W Mieście Tysiąca Planet, zamieszkanym przez istoty z różnych stron kosmosu, pojawiają się moce zagrażające pokojowej egzystencji. Na pomoc zostają wysłani agenci, Valerian i Laureline.

 • Czas trwania: 136 minut, Gatunek: Film fantastyczny
 • Reżyseria: Luc Besson

Valerian i Miasto Tysiąca Planet w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Dane DeHaan jako major Valerian
 • Cara Delevingne jako sierżant Laureline
 • Clive Owen jako dowódca Arun Filitt
 • Rihanna jako Bubble
 • Ethan Hawke jako Jolly the Pimp
 • Herbie Hancock jako minister obrony
 • Kris Wu jako sierżant Neza
 • Sam Spruell jako generał Okto-Bar

Więcej »

Twórcy

 • Guillaume Bouchateau Dźwięk
 • Shannon Mills Dźwięk
 • Luc Besson Scenariusz
 • Luc Besson Reżyseria
 • Luc Besson Producent
 • Virginie Silla-Besson Producent
 • Jc Cheng Producent
 • Mark Gao Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

XXVIII wiek. Statek kosmiczny Alfa, zwany też Miastem Tysiąca Planet, zamieszkują Ziemianie z wielu różnych krajów i istoty pozaziemskie. Wszyscy żyją w harmonii, wymieniając się wiedzą i kulturą. Wskutek ingerencji ciemnych mocy pokojowa egzystencja zostaje zakłócona. Na statek zostają wysłani kosmiczni agenci, Valerian i Laureline. Ich zadaniem jest zaprowadzenie porządku na terytoriach zamieszkanych przez Ziemian.

Wysokobudżetowy film fantastycznonaukowy, który uznano za najbardziej niezależną i najdroższą europejską produkcję, zrealizowaną za sumę blisko 200 milionów dolarów. Scenariusz oparty na popularnych francuskich komiksach z serii Valerian i Laureline, autorstwa Pierre'a Christina i ilustrowanych przez Jeana - Claude'a Mezieresa, które były już inspiracją dla wielu pokoleń artystów, pisarzy i filmowców. Pod okiem samego Luka Benssona, reżysera m.in. "Wielkiego błękitu", "Nikity", "Leona zawodowca", "Piątego elementu" powstało wspaniałe widowisko z gatunku kina akcji i science fiction, zaprawione sporą dawką humoru. Akcja filmu toczy się w XXVIII wieku, a głównymi bohaterami są kosmiczni agenci Valerian i jego partnerka Laureline. Statek kosmiczny Alfa to miasto, gdzie żyją obok siebie w harmonii mieszkańcy różnych krajów i pozaziemskie istoty, wymieniając się swoją wiedzą, inteligencją i kulturą. Zakłócenia na linii współpracy zmuszają jednak kosmicznych agentów do podjęcia akcji i zaprowadzenia pokoju i porządku na terytoriach zamieszkanych przez Ziemian. Na zlecenie ministerstwa obrony agenci ruszają z nadzwyczajną misją w kierunku Miasta Tysiąca Planet, kulturowego i politycznego centrum, gdzie przez wieki mieszały się różne gatunki za całego wszechświata, dzieląc się wszystkim. Ale centrum Alfa zawładnęły ciemne moce, które stanowią poważne zagrożenie. Wkrótce stanie się jasne, że Valerian i Laureline muszą stawić czoło złu, by uratować nie tylko centrum Alfa, ale również cały wszechświat. (VALERIAN AND THE CITY OF A THOUSAND PLANETS)Film fantastycznonaukowy, kino akcji, Francja/Belgia/USA 2017Scenariusz i reżyseria: Luc BessonAktorzy: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke, Herbie Hancock, Kris Wu, Rutger Hauer, Alexandre Desplat

Komentarze

Skomentuj
 • Orlen w czasie kadencji PiS odprowadził do Skarbu Państwa w sumie już ponad 70 MILIARDÓW zł. dochodu (z tego TYLKO KILKA PROCENT ze sprzedaży paliw). Można? Bo Orlen Tuska przez 8 lat ich rządów odprowadził "aż" ponad 5 miliardów zł. dochodu. Ile kasy z Orlenu ukradła PO ? (gość)

  Podobnie jest w pozostałych spółkach Skarbu Państwa pod rządami PiS, i ten rząd ma "piniędze" (jak dosłownie mówił minister finansów rządu Tuska, gdy twierdził "piniędzy nie ma i nie będzie") na służbę zdrowia, oświatę, programy socjalne, miliony uchodźców z Ukrainy. I to mimo kryzysu post-pandemicznego i wojennego (energetycznego).

  Wg GUS gdy rządziło PO dochody wszystkich spółek państwowych były co rok mniejsze. Gdy w spółkach zaczął rządzić PiS, spółki te od razu zaczęły przynosić dochody. Cud? Ile pieniędzy z tych spółek ukradła PO?

  15.09.2023 23:06
 • Kutas Gordon Zola pieśniarz pleśniarz

  Jam jest chuj szmaragdowy, zrobić kupę zawsze gotowy, Co kroczę wymocze ci gównem i moczem... Chrupiącym, śmierdzącym, do pizdy ci rzygającym, U nas w kuchni zgniłe mięso kwitnie w dupie umarlaka, Gdy mój kutas jebiąc w pory, odetnie ci siusiaka, Włoży ci w pizdę glizdę, robaka, jam kutas jest co lubi gorgonzolę, Gdy wytrysnę ci w ryj, poczujesz coca-colę, w dzień sprawiedliwości, będę srać ci na klatę, gdy me gówno w tym ryju zaowocuje, poczujesz się dzięki nim więcej niż zwykłym chujem, co śmierdzi śmierdzieć będzie mój kutas zawita wszędzie, w twych ustach, odbycie, kanapce, świńskim korycie, Niedługo kał zaleje świat, do niego walił będzie sobie twój brat, sperma płonąca w ustach barmana rozerwie ci odbyt, jak kutas batmana gówno batmana nieraz miałem na patelni, moja sperma jest jak lukier w cukierni, ja gordon zola, tnę żyły oseskom ziewania, kutas w moim gównie smakuje jak kania, to już czasy będę pleśni, i to jest koniec mojej pieśni.

  15.09.2023 21:45
 • Taśmy prawdy o PO z restauracji "Sowa i przyjaciele": "-Teraz to nie narkotyki, tylko VAT. Zakładasz firmę... -W jakiej branży? -Wszystko jedno, i tak za kilka tygodni zmienisz". Tak zaczynało się szkolenie w PO na taśmach prawdy. Czy to dlatego Tusk gdy rządził nie uszczelnił przepisów VAT? W latach 2008-2015 budżet Polski stracił przez lukę VAT co najmniej 250 miliardów zł. ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money gospodarka wiadomosci artykul luka-vat-raport,1,0,2419201

  (Money to wp, czyli tzw. "wolne media" dla PO, i to tak, że bardziej się nie da)

  15.09.2023 16:40
 • Taśmy prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r. - pani z PO o prezesach spółek węglowych w czasach rządu Tuska: "Siedzą, lulki palą, pensje, jakie sobie poprzyznawali, to sam wiesz, pie****ło bo musiało pie****nąć.". (gość)

  Ta samo-ocena PO wyczerpuje ich temat...

  Pensje partyjnych prezesów spółek Skarbu Państwa w rządzie Tuska - kilkadziesiąt/KILKASET tysięcy zł. miesięcznie. Odprawy, które ci prezesi sami sobie wypisali uciekając ze spółek przed tzw. USTAWĄ KOMINOWĄ: od ok. 1,5 do ok. 12,8 MILIONÓW zł. A Tusk twierdził, że "jest kryzys" i pieniędzy dla Polaków nie ma...

  Dane o pensjach i odprawach są z Głównego Urzędu Statystycznego. Ustawa kominowa wprowadzona przez PiS zaraz po objęciu rządów drastycznie (względem rządów Tuska) ograniczyła wielkość pensji prezesów spółek Skarbu Państwa, a odprawy muszą być zgodne z Kodeksem Pracy (trzykrotność pensji).

  15.09.2023 16:39
 • W trakcie budowy autostrad ukradziono ok. 80 miliardów - tak twierdzili zbankrutowani drogowcy w programie 1 polskiego radia, bo PO-wolne telewizje w Tuskolandzie nie chciały z nimi rozmawiać. (gość)

  Minister Tuska od budowy dróg "Sławomir N.", ścigany ukraińskim listem gończym za taki sam proceder na Ukrainie, jest już wypuszczony z aresztu przez warszawski sąd.

  Tzw. doktryna Neumanna z PO: "ja ci GWARANTUJĘ, że PRZED WYBORAMI żadne wyroki nie zapadną" - nagrało się na taśmie prawdy o Neumannie...

  15.09.2023 16:38
 • Odpowiedź Tuska (nagrało się, polskie telewizje pokazały) na zarzut górnika, który oskarżył go, że kazał policji strzelać gumowymi kulami do protestujących górników: "Nikt nie zginął, nikt nie został ranny... To nieprawda". To jak w końcu: nikt nie zginął i nawet nie został ranny, czy może po chwili namysłu Tusk uznał, że bardziej opłaci się kłamać, że to w ogóle nieprawda? (gość)

  Jaką odpowiedź Tuska pokazała TVN?...

  A górnicy mają zaświadczenia lekarskie z ran odniesionych od kul policji...

  15.09.2023 16:37
 • Tusk twierdził (nagrało się, pokazała polska telewizja), że "pieniądze z OFE nie były własnością Polaków, bo nikt nie mógł wypłacić sobie swoich pieniędzy z OFE". Z ZUS też nie można wypłacić, a bez składek do ZUS nie dostaniemy emerytury. Takie same składki szły do OFE. (gość)

  Pozew zbiorowy (ok. 100 tyś. Polaków) przeciwko rządowi Tuska wygrał wszystkie procesy i dostali z powrotem swoje pieniądze z OFE

  15.09.2023 16:35
 • To ne konec, to wszichno... (gość)

  Ci "agynci" to ci smarkacze ze zdjęć? LOL!

  27.09.2022 23:52
 • AA (gość)

  Nie jest to jeden z najlepszych filmów Bessona, ale daleko mu do najgorszych. Na pewno jeden z najbardziej widowiskowych, rozrywkowych i młodzieżowych, chociaż i tak w cieniu "Piątego elementu".

  27.09.2022 21:55
 • PRL (gość)

  Problem z Besson em jest jeden ..za dużo płodzi! o 8 filmów na 10 za dużo !No i potem ,po genialnym ,,Wielkim błękicie i Leonie., takie gówienka jak Hubert.. i ten Valerian !!.,niczym waleriana!

  27.09.2022 14:43
 • kokos (gość)

  Efekty powalają!

  12.07.2022 19:34
 • rewton (gość)

  Tym razem LUC przekombinował

  13.05.2019 14:30
 • koko (gość)

  Nie chcemy mało amerykańskich filmów! Chcemy tylko wykurwiś... amerykańskie!!!

  12.05.2019 15:23
 • Not 🇺🇸 (gość)

  Ten film jest małoamerykański.

  11.05.2019 18:43

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.5 Głosów: 2

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×