Zdrowie i długowieczność

Health! Longevity!, Szwajcaria 2022

Dzięki dużej liczbie stulatków Szwajcaria przoduje w badaniach nad degeneracją komórek. Widzowie dowiemy się o najnowszych odkryciach naukowców przesuwających granice długowieczności. Poznają kilkoro niezwykłych stulatków.

 • Czas trwania: 42 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Olivier Paul

Zdrowie i długowieczność w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Olivier Paul Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy analizują, czy poszukiwany przez wszystkie laboratoria farmaceutyczne eliksir młodości będzie pochodził z programowania epigenetycznego, z telomerów, czy z Urolityny A, cząsteczki usprawniającej mitofagię. Widzowie dowiedzą się o najnowszych odkryciach naukowców przesuwających granice długowieczności.

Film dokumentalny o długowieczności. Co sprawia, że z upływem lat chodzimy wolniej i mamy gorszą pamięć? Czy starzenie się jest nieuniknione? Czy przyszłe pokolenia będą się starzeć lepiej? Czy da się uniknąć przewlekłych chorób i bólu? Zachować sprawność narządów? Co możemy zrobić, by spowolnić starzenie biologiczne, a nawet je zatrzymać lub odwrócić? Co dzieje się z naszymi komórkami i genami w tym procesie? Na całym świecie naukowcy śledzą te mechanizmy w poszukiwaniu sekretu długowieczności. Starzenie się bez chorób to marzenie, które być może się spełni. Czy poszukiwany przez wszystkie laboratoria farmaceutyczne eliksir młodości będzie pochodził z programowania epigenetycznego, z telomerów, czy z Urolityny A, cząsteczki usprawniającej mitofagię? Lub ze wszystkich tych dróg razem wziętych, których tajniki ujawnia ten film? Dzięki dużej liczbie stulatków Szwajcaria przoduje w badaniach nad degeneracją komórek. Dowiemy się o najnowszych odkryciach naukowców przesuwających granice długowieczności. Poznamy kilkoro niezwykłych stulatków.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×